Mulan1985
17.07.12,21:25
Dobry den, chcel by som si otvorit bezny bankovy ucet a neviem sa rozhodnut v akej banke.Nechcem internetovu ako zuno alebo mbank normalnu kamennu nemam nijake extra poziadavky len vybery hotovosti v zahranici par krat do roka ,neplatit za kazdy vyber z ineho bankomatu pomaly viac jak je vyber skuste mi poradit.Dakujem
Indeed
18.07.12,05:28
Najviac frekventované banky medzi ľuďmi . VUB , ČSOB a ďalšie len podľa osobných preferencií.

K vyberu z bankomatu: treba byť disciplinovaný a vyberať hotovost z bankomatu tej banky,ktorá vedie účet

vyber v zahraničí /eurozóna/ je spoplatňovaný ako výber z bankomatu inej banky.

V krajinach kde nepoužívajú menu euro je najvyhodnejšie kartou platiť,nie vyberať peniaze z bankomatu.
freddy87
18.07.12,07:34
Koľko máš rokov, si študent? Čo je dôvodom prečo chceš kamennú banku? Z akého si mesta, okresu? Budeš využívať aj nejaké TP, inkaso? Bude ti tam chodiť výplata?

Podľa čoho ti máme poradiť, keď nenapíšeš žiadne konkrétne údaje? Podľa počasia?
rabek
01.08.12,19:14
Po vlastnej skusenosti s inymi bankami mozem doporucit Tatrabanku .
Oliwa
01.08.12,19:40
Koľko máš rokov, si študent? Čo je dôvodom prečo chceš kamennú banku? Z akého si mesta, okresu? Budeš využívať aj nejaké TP, inkaso? Bude ti tam chodiť výplata?

Podľa čoho ti máme poradiť, keď nenapíšeš žiadne konkrétne údaje? Podľa počasia?
Ak je Mulan ročník 85, tak už študent asi nebude...:) A keďže nemá požiadavky na žiadne platby, ale len výbery :D, tak by som sa orientovala na banku, ktorá vydá kartu s najrozšírenejším zastúpením bankomatov v zahraničí - a to je napr. VISA alebo MC...:rolleyes:
Ale u scestovaného študenta by som predpokladala skôr využívanie platby kartou cez POS terminály alebo IB ako vyberanie hotovosti z bankomatov ;)... To však nič nemení na voľbe banky a akceptácii jej produktu v zahraničí...
moska
06.08.12,05:11
chod na www.financnahitparada.sk
Indeed
06.08.12,05:23
Po vlastnej skusenosti s inymi bankami mozem doporucit Tatrabanku .

PREČO ?

TB je druhá najviacej opľúvaná banka hneď po SLSP.
Stina
06.08.12,05:39
A prečo nie. Všetko záleží od osobných skúseností , ústretovosti personálu....
Tiež mám účet v TB a som spokojná.
myara
06.08.12,06:12
PREČO ?

TB je druhá najviacej opľúvaná banka hneď po SLSP.

ja mam zase ucet v SLSP, a som spokojna
VUB a CSOB mne vobec nevyhovovali, kvoli absolutne neschopnym pracovnikom
TB mi zase prijde taka slizka banka
Zita5
06.08.12,06:42
A prečo nie. Všetko záleží od osobných skúseností , ústretovosti personálu....
Tiež mám účet v TB a som spokojná.

Aj ja som bola donedávna spokojná.
Rozalka
06.08.12,06:49
Aj ja som bola donedávna spokojná.
Zitka, teraz už nie?

Osobný účet mám otvorený v takej banke, kde neplatím žiadne, zdôrazňujem žiadne poplatky.
Musia byť splnené všetky podmienky:
- príde 1x mesačne aspoň 300 eúr
- zostatok nikdy neklesne pod 300 eúr
- miminálne 1x mesačne trvalý príkaz
- minimálne 1x mesačne inkaso
- výbery len z ich bankomatu
- prevodné príkazy len cez ib (neotravovať osobnými návštevami)
Oliwa
06.08.12,09:57
Zitka, teraz už nie?

Osobný účet mám otvorený v takej banke, kde neplatím žiadne, zdôrazňujem žiadne poplatky.
Musia byť splnené všetky podmienky:
- príde 1x mesačne aspoň 300 eúr
- zostatok nikdy neklesne pod 300 eúr
- miminálne 1x mesačne trvalý príkaz
- minimálne 1x mesačne inkaso
- výbery len z ich bankomatu
- prevodné príkazy len cez ib (neotravovať osobnými návštevami)
Rozalka, vidím, že máme spoločnú banku... ;):D
Ja som si ponechala v balíku zasielanie SMS správ, ale to je len pár centov... :)
Oliwa
06.08.12,10:02
A prečo nie. Všetko záleží od osobných skúseností , ústretovosti personálu....
Tiež mám účet v TB a som spokojná.
Všetko snáď nie :eek:... Čo tak úrokové sadzby a poplatky? :rolleyes: Tie predsa vymýšľajú ujovia a tety na centrálach v Bratislave :mad:. Žmurkneš na slečnu za prepážkou a ona Ti "spraví" dobrý úrok alebo odpustí poplatok? :D
Rozalka
06.08.12,10:03
Rozalka, vidím, že máme spoločnú banku... ;):D
Ja som si ponechala v balíku zasielanie SMS správ, ale to je len pár centov... :)
... ani tie sms som si nedala, môžem si stav na účte mrk cez ib ...
kimart
06.08.12,10:08
Tak túto banku mám aj ja, no nie som tým až taká nadšená, pretože je to dosť podmienok, ktoré musíte spĺňať, nehovoriac otom zostatku, napr. sa mi mesiac stalo, že mi nestrhlo inkaso a oni šup poplatok 4€, vzhľadom otom, že tam mám aj úver, za ktorý mi strhnú okrem úrokov ešte aj za správu a keď si ktomu ešte načítam ešte SMS-ky, tak sa to vyšplhá niekedy aj okolo 10€! / k príspevku č.11)
kimart
06.08.12,10:13
tak to hádam nie?!
Katy a R
06.08.12,10:22
tak treba ísť tam, kde nie sú ani popltky, ani žiadne podmienky ..:)
Rozalka
06.08.12,10:27
Tak túto banku mám aj ja, no nie som tým až taká nadšená, pretože je to dosť podmienok, ktoré musíte spĺňať, nehovoriac otom zostatku, napr. sa mi mesiac stalo, že mi nestrhlo inkaso a oni šup poplatok 4€, vzhľadom otom, že tam mám aj úver, za ktorý mi strhnú okrem úrokov ešte aj za správu a keď si ktomu ešte načítam ešte SMS-ky, tak sa to vyšplhá niekedy aj okolo 10€! / k príspevku č.11)
Nič ti nebráni zmeniť banku .... ach, bráni, máš tam úver.
Mám účet aj v inom finančnom dome,kde nič nevyberám, len mi prídu peniažky, zaplatím 1 TP, 1 inkaso ... v tej v inom príspevku spomínanej je toto zadarmo, v tejto za toto platím mesačne 2,15; aby som im nekrivdila, za toto všetko mi pripíšu úrok 0,04 netto.
Fúúha, zbohatnem ...
Zakaždým, keď odtiaľ odchádzam si poviem: sem prídem už len raz, zrušiť účet. Ale keď si predstavím patálie okolo tej jednej platby, čo mi tam chodí, tak len mávnem rukou.
Robert Pekar
06.08.12,10:52
Skôr by som sa prikláňal k VUB banke alebo Tatrabanke...ono personál neovplyvní kvalitu banky, a embosovanej MC karte...pre istotu...VISA kartu si potom môže k tomu dodatočne požiadať, ale myslím, ze Masterkou si nazatiaľ vystačí. Ono by to chcelo vedieť, kde tie platby v zahraničí budú realizované...
Oliwa
06.08.12,20:07
Skôr by som sa prikláňal k VUB banke alebo Tatrabanke...ono personál neovplyvní kvalitu banky, a embosovanej MC karte...pre istotu...VISA kartu si potom môže k tomu dodatočne požiadať, ale myslím, ze Masterkou si nazatiaľ vystačí. Ono by to chcelo vedieť, kde tie platby v zahraničí budú realizované...
No my tu Mulanovi radíme, radíme, a on asi niekde mulatuje...;):D
verads
06.08.12,21:00
Ja mám účet vo VUB a som spokojna tušim mesačne mi stiahne 3 €
freddy87
07.08.12,06:59
Vo VÚB môže byť zadarmo