Honolulu19
18.07.12,08:18
Pred pol rokom som si kúpila polročné šteniatko SBT s PP. V zmluve ktorú som podpisovala bolo uvedené, že štenaitko nemá žiadne zdravotné problémy. Taktiež bolo v zmluve písané že pri zmene granulí na inú značku šteniatko reagovalo vypadaním srsti . Šteniatko mám doma už pol roka a výskúšala som aj granule z ktorých mu akože srsť vypadala no zisila som, že v granuliach problém nebol tak ako ani s inými značkami granúl vôbec žiadny problém šteniatko nemalo.
Srsť mu však padá naďalej a robia sa mu vyrážky a chrasty . Návštívili sme aj veterinára a ten skonštatoval že psík má chorobu demodex. Túto chorobu však môže dosťat jedine od matky v prvých dňoch po narodení. Z toho vyplýva že chovateľka ma zrejme pri predaji šteniatka oklamala. Preto by som sa rada poradila ako mám postupovať ďalej.
mattto
18.07.12,08:58
"Návštívili sme aj veterinára a ten skonštatoval že psík má chorobu demodex. Túto chorobu však môže dosťat jedine od matky v prvých dňoch po narodení. Z toho vyplýva že chovateľka ma zrejme pri predaji šteniatka oklamala. Preto by som sa rada poradila ako mám postupovať ďalej."

pes je živý tvor, nie vysávač, aj keď ho právny poriadok berie ako vec. Čo máš urobiť? vynalož úsilie, aby sa psík vyliečil a teš sa z jeho prítomnosti. Keby som mal chorého psa, oveľa viac by ma trápila jeho choroba a zdravotný stav, ako "reklamácia"
Llívia
18.07.12,09:04
...Preto by som sa rada poradila ako mám postupovať ďalej.
Obráť sa na chovateľku a informuj ju, čo sa deje. A keď to nebude chcieť riešiť, infromuj klub, v ktorom má registrovanú CHS.
buchač
23.07.12,05:19
...názor........teda , LEN TEN MOJ ...zvyšok neriešim ...
irma1
23.07.12,06:18
OK. Takže ja by som mala na srdci niečo k téme.
Na úvod by som chcela podotknúť, že chovateľku naozaj nepoznám.
Nemusela o probléme vôbec vedieť, ak sa jej to teraz stalo po prvý raz. Padanie srsti si nesprávne spojila s granulami. V každom prípade jej to treba povedať a psíka liečiť. Držím palce...
btt12
24.07.12,05:47
Dobry den, rada by som sa pripojila do debaty, i ked vidim, ze sa ubera inym smerom. :o

Ak vsak niekto skutocne hlada odpovede na zadanu temu - mam tiez STB s PP a tiez mal demodexa. Ide o cudzopasnika, ktory sa lahko dostane do tela pri oslabenej imunite. Tiez som citala, ze sa prenasa len z matky, ale veterinar ma vyviedol z omylu. Moj havinko strasne rychlo vyrastol, imunita nestihala a kedze byvam na sidlisku, lahko dostal parazita. Prejavilo sa to bielou chrastickou, okolo ktorej vypadavala srst. Mal to na nozicke aj priamo na hlave. Veterinar nam dal antibiotika, ktore zabrali, srst sa obnovila a po demodexovi nezostali ziadne nasledky.
Llívia
24.07.12,06:52
Dobry den, rada by som sa pripojila do debaty, i ked vidim, ze sa ubera inym smerom. :o

Ak vsak niekto skutocne hlada odpovede na zadanu temu - mam tiez STB s PP a tiez mal demodexa. Ide o cudzopasnika, ktory sa lahko dostane do tela pri oslabenej imunite. Tiez som citala, ze sa prenasa len z matky, ale veterinar ma vyviedol z omylu. Moj havinko strasne rychlo vyrastol, imunita nestihala a kedze byvam na sidlisku, lahko dostal parazita. Prejavilo sa to bielou chrastickou, okolo ktorej vypadavala srst. Mal to na nozicke aj priamo na hlave. Veterinar nam dal antibiotika, ktore zabrali, srst sa obnovila a po demodexovi nezostali ziadne nasledky.

Lenže pes, ktorého si kúpila Honolulu19, mal problémy ešte v chovateľskej stanici:


Pred pol rokom som si kúpila polročné šteniatko SBT s PP. V zmluve ktorú som podpisovala bolo uvedené, že štenaitko nemá žiadne zdravotné problémy. Taktiež bolo v zmluve písané že pri zmene granulí na inú značku šteniatko reagovalo vypadaním srsti . Šteniatko mám doma už pol roka a výskúšala som aj granule z ktorých mu akože srsť vypadala no zisila som, že v granuliach problém nebol tak ako ani s inými značkami granúl vôbec žiadny problém šteniatko nemalo.
Srsť mu však padá naďalej a robia sa mu vyrážky a chrasty . Návštívili sme aj veterinára a ten skonštatoval že psík má chorobu demodex. Túto chorobu však môže dosťat jedine od matky v prvých dňoch po narodení. Z toho vyplýva že chovateľka ma zrejme pri predaji šteniatka oklamala. Preto by som sa rada poradila ako mám postupovať ďalej.
Vypadávanie srsti je jeden z príznakov demodexu.
btt12
24.07.12,07:04
Otazne je, ci islo o vypadavanie srsti ako ked pes plzne alebo nie. Pri demodexovi je to velmi lokalne, vytvori sa akokeby fliacik bez srsti. V kazdom pripade, nechcem sa zastavat danej chovatelskej stanice, ani nevieme presne, o ktoru ide. Mozno to mal skutocne z matky. To su ale tazke dokazovania.
Mozno by som odporucila spojit sa s majitelmi surodencov, ci nemali podobny problem.
Llívia
24.07.12,07:12
Aký požičaj, taký vráť ;-) Aj keď som sa kvôli tomu musela znížiť na tvoju úroveň ;-)
Llívia
24.07.12,07:27
Otazne je, ci islo o vypadavanie srsti ako ked pes plzne alebo nie. Pri demodexovi je to velmi lokalne, vytvori sa akokeby fliacik bez srsti. V kazdom pripade, nechcem sa zastavat danej chovatelskej stanice, ani nevieme presne, o ktoru ide. Mozno to mal skutocne z matky. To su ale tazke dokazovania.
Mozno by som odporucila spojit sa s majitelmi surodencov, ci nemali podobny problem.
Prvý, od koho by sa Honolulu19 mohla dozvedieť tieto informácie, je CHS, preto by ju mala kontaktovať.

Aj keď niektorí s tým nesúhlasia:
http://www.porada.sk/image.php?u=162107&dateline=1342297086

noemi-ke (http://www.porada.sk/member.php?u=162107) 3 Minutes Ago #17170 Tak to je rada hodna nobelovej ceny, v chove psov a rieseni problemov.
Llívia
24.07.12,07:40
noemi-ke 2 Minutes Ago #17182 Kaslem na teba, mazem svoje prispevky, chod radit do uctovnictva, ak si trufas.Sice, tam rady potebujes ty. Odbornicka-) - Zas vidíš veci, ktoré neexistujú. Vážne by si s tým mala niečo robiť.
Llívia
24.07.12,07:41
Na budúce, prosím, kašli na mňa od úplne od začiatku, keď sa ťa tie veci netýkajú. Opäť nebudem ďakovať, lebo neverím, že pochopíš ;-)
maca44
24.07.12,11:06
zeby pani I.T z P.?
az tak mimo asi nebudem, nie?
Llívia
24.07.12,11:36
Súhlasím až na to, že to nie je jedna a tá istá osoba.
Llívia
24.07.12,11:59
Inak, Noemi-ke sa zase začína realiziovať rozdávaním "neužitočných" v príspevkoch, ktoré sa jej netýkajú :D
Chobot
24.07.12,12:45
Príspevky, ktoré boli mimo témy som vymazal. Prosím držte sa zadanej témy a odpovedajte vecne bez urážok.
Llívia
24.07.12,17:20
mimotemy
Príspevky, ktoré boli mimo témy som vymazal. Prosím držte sa zadanej témy a odpovedajte vecne bez urážok.
Ako mám nahlásiť na vymazanie príspevky, ktoré sú mimotemy a urážajú mňa alebo iné osoby? :rolleyes:
Pre predstavu mám niektoré v albume.

A inak - skvelá taktiká istých ľudí: prísť, provokovať, keď odpovede na ich príspevky sa nesú v rovnakom tóne, ísť sa vyplakať moderátorovi, administrátorovi alebo najlepšie napísať list majiteľovi stránky, že ako im je tu, chudáčikom, ubližované.

Zaujímalo by ma, prečo sa mažú len isté vytipované príspevky, keď tých aj viac urážlivých je tu habadej a stále tu svietia. Má niekto špeciálne privilégia na Porade? :confused:
Llívia
24.07.12,18:41
Príspevky, ktoré boli mimo témy som vymazal. Prosím držte sa zadanej témy a odpovedajte vecne bez urážok.

Čim bol mimo témy môj príspevok (pôvodné poradové číslo bolo 3) v približne takomto znení:
Zaujímavé, že ....... obhajcovia chovu psov s PP sa k téme nevyjadrili :rolleyes:

Veď predsa vedia, ako to v CHS chodí, či má vôbec nejaký zmysel kontaktovať CHS v prípade zistenej choroby, čo požadovať od CHS (napr. úhradu nákladov na liečbu)...
anet
25.07.12,14:59
Pred pol rokom som si kúpila polročné šteniatko SBT s PP. V zmluve ktorú som podpisovala bolo uvedené, že štenaitko nemá žiadne zdravotné problémy. Taktiež bolo v zmluve písané že pri zmene granulí na inú značku šteniatko reagovalo vypadaním srsti . Šteniatko mám doma už pol roka a výskúšala som aj granule z ktorých mu akože srsť vypadala no zisila som, že v granuliach problém nebol tak ako ani s inými značkami granúl vôbec žiadny problém šteniatko nemalo.
Srsť mu však padá naďalej a robia sa mu vyrážky a chrasty . Návštívili sme aj veterinára a ten skonštatoval že psík má chorobu demodex. Túto chorobu však môže dosťat jedine od matky v prvých dňoch po narodení. Z toho vyplýva že chovateľka ma zrejme pri predaji šteniatka oklamala. Preto by som sa rada poradila ako mám postupovať ďalej.
Demodex canis má na sebe každý pes, avšak množenie tohto roztoča a následné požieranie vlasových folikulov spôsobí v prvom rade slabá imunita, spúšťačom môže byť stres.
Aj keď dnes mnoho článkov hovorí o prenose len z matky na šteňa, o objavovaní lysín hlavne na hlave, krku ... moje vlastné skúsenosti sú úplne iné.
Prešla som si tým minulý rok s našim 8,5 ročným RR. Demodikóza sa začala na chvoste. Keď som sa opýtala či to nie je demodikóza, jednoznačne povedal že nie, že by skôr tipoval hypotyreózu - teda ochorenie štítnej žľazy. Vyšetrenie však toto ochorenie nepotvrdilo. Po pár mesiacoch sa mu to začalo od chvosta šíriť na zadok, na zadné laby, na krk ... rany začali pukať, mokvať, hnisať, keď sa otriasol striekala všade krv k tomu sa pridala malasezia canis ... nevydržala som a šla na UVL v KE. Zobrali mu zoškrab kože pod mikroskop, a nenašli žiadnu demodikózu a tak sa začalo polemizovať zas o hypotyreóze, výsledky však dopadli dobre, tak tam padla ešte možnosť že iné imunitné ochorenie (cushing, edissonova choroba ... ale na to nemal príznaky). Odporučili mi psa utratiť, ale ja som trvala že počkám na výsledky krvného obrazu a výsledky zo štátneho veterinárneho ústavu, kam som niesla ďalších 6-8 zoškrabov.
Aby som to skrátila, pes mal demodikózu, inak je zdravý ako repa. Takže pár kúpeľov, pár injekcií a pravidelné podávanie imunoglukánu mi za tri týždne spravilo z "plesnivca" nového psa.
Môj názor je, že demodikóza je proste imunitné ochorenie, rovnako ako mnoho ďalších chorôb napr. dnes tak často skloňovaný herpes vírus.
Psy sú tiež len cicavce ako my, a môžu byť rovnako chorý ako ľudia, neobchádzajú ich ani imunitné ochorenia, ani civilizačné ...
Čo sa týka toho, že máte pocit že Vás chovateľ oklamal, poviem to tak ak suka nemá dobrú imunitu, nemá čo šteňatám predať. Problém je v tom, že dnes je prioritou mnohých odchovávať za každú cenu aj keď vedia že ich fena nie je o.k.

Dnešnú noc som strávila pri pôrode jednej NO, ktorý skončil cisárskym rezom. Jednoducho vôbec nemala sťahy a nedokázala štence vypudiť.
Ja som to zažila po prvý krát, ale každá takáto skúsenosť ma uisťuje v tom, akú skvelú suku doma mám, žiadne očkovanie herpesu, rodí v pohybe, bez problémov ... a jej dcéra ide v jej šľapajách. Nie na darmo sa hovorí, aká matka taká Katka.
anet
25.07.12,16:04
Čim bol mimo témy môj príspevok (pôvodné poradové číslo bolo 3) v približne takomto znení:
Zaujímavé, že ....... obhajcovia chovu psov s PP sa k téme nevyjadrili :rolleyes:

Veď predsa vedia, ako to v CHS chodí, či má vôbec nejaký zmysel kontaktovať CHS v prípade zistenej choroby, čo požadovať od CHS (napr. úhradu nákladov na liečbu)...
Aby som sa vyjadrila k vráteniu peňazí. V prvom rade prosím nech to nik neberie osobne.
Ja peniaze vraciam, človek ktorý hľadá chyby len v chovateľovi a nehľadí na možné vlastné chyby, ktoré mohli spôsobiť či už vývinové alebo iné problémy, mi nestojí za to aby som si ním strpčovala život.
Je to zas len o ľuďoch a ich prístupe a vzťahu ku zvieratám. Zviera je živý tvor! Šteňa je genetický materiál, s ktorým je potrebné ďalej pracovať, nie hotový dospelý pes.
Ja chovám len toľko zvierat, ktoré viem pri prípadných problémoch umiestniť buď v novom domove alebo vziať pod vlastnú strechu.
alaya1
25.07.12,19:52
Pred pol rokom som si kúpila polročné šteniatko SBT s PP.

V zmluve ktorú som podpisovala bolo uvedené, že štenaitko nemá žiadne zdravotné problémy.- Urcite by som toto v zmluve nepodpisala, keby som zistila, ze stena ma vypadanu srst, tak by som ziadala, aby to tam bolo uvedene. A ziadala by som, aby boli v zmluve uvedene aj formy kompenzacie, ak sa dany stav neupravi.

Taktiež bolo v zmluve písané že pri zmene granulí na inú značku šteniatko reagovalo vypadaním srsti.Toto mi nie je jasne, ako si mohla podpisat zmluvu, kde jeden bod odporuje inemu bodu.


Šteniatko mám doma už pol roka a výskúšala som aj granule z ktorých mu akože srsť vypadala no zisila som, že v granuliach problém nebol tak ako ani s inými značkami granúl vôbec žiadny problém šteniatko nemalo.Pol roka si nechala stena bez odbornej vererinarnej pomoci, aj ked malo problemy sustavne?Testovala si granule? Ved alergicka reakcia na stravu sa da zistit jednym odberom krvi. Naco si cakala pol roka?


Srsť mu však padá naďalej a robia sa mu vyrážky a chrasty . Návštívili sme aj veterinára a ten skonštatoval že psík má chorobu demodex. Túto chorobu však môže dosťat jedine od matky v prvých dňoch po narodení. Toto tvrdenie nie je spravne, chorobu odborne a fundovane popisala anet.

Z toho vyplýva že chovateľka ma zrejme pri predaji šteniatka oklamala. Preto by som sa rada poradila ako mám postupovať ďalej.
Z toho vyplyva, ze si bola pri kupe psa neopatrna, kupila si si stena, ktore nebolo v 100% kondicii,, ked ta srst nebola v poriadku. Nedohliadla si na obsah kupnej zmluvy, / aj ked o existencii kupnej zmluvy tu na porade urciti ludia pochybovali a dokonca vytahovali pravnikov na vysvetlenie existencie a pravnej akceptovatelnosti takej zmluvy/, kde si si jasne mala dat napisat, co bude nasledovat v pripade, ze sa stav srsti nenapravi.


Zial, aj ked si si kupila psa s preukazom povodu, nedotiahla si urcite veci. Mala si si nastudovat, co ma obsahovat kupna zmluva, nie je standartne urceny obsah, ale ty aj tak nepises, co zmluva obsahuje.
Ak si kupila psa od seriozneho chovatela, urcite bude s tebou situaciu riesit,pripadne ti uhradi cast nakladov na liecbu, alebo ti da moznost vyberu noveho steniatka so zlavou, ale ty musis vediet najlepsie,. co mas v zmluve napisane.

Len mi je velmi luto, ze si ani jednou vetou nereagovala na dane prispevky v tejto teme,snad si uz svoj problem vyriesila, no mam na to svoj nazor.Ja by som urcite po zadani takejto vaznej otazky s poradakmi diskutovala a hladala cim viac infosiek.
alaya1
30.07.12,17:26
Tak, ani po tolkych dnoch sa zadavatelka neukazala, aby nas informpovala, co je psikovi, ako sa ma.

Snad sa ma uz dobre, myslim, ze urcite, ak uz rady nepotrebuje.
noemi-ke
13.08.12,14:42
Honolulu sa na nas vyprdla a to bol tak vazny problem s chovatelom PP psov a ziadny prispevok, nic. Ale dufam, ze si aspon ulavila.
misoft
13.08.12,21:07
No Honolulu19 je asi teraz na Honolulu, Hawai, USA :D