MySpace
18.07.12,09:39
Ahojte,

pred tyzdnom som bola s fin. poradcami a snazili sa ma presvedcit na zivotne poistenie, ze si to mam ako mlady clovek zalozit, pretoze neviem co sa mi kedy moze stat, zaroven je to sporenim na dochodok (vraj by ho to malo navyssit). Ide o investicne ZP.
Vzdy som sa uspesne vyhybala ZP, lebo si myslim, ze nie je to to prave pre mna a na dochodok sa da setrit aj inak. Som totiz cerstva absolventka VŠ a este nemam ani stabilnu pracu a planujem odist aj na dlhsie do zahranicia. To mi zdvovodnili: nevadi, to na veci nic nemeni, platit sa da aj v zahranici (axa je medzinarodna spolocnost a tak pobocky ma aj tam). Dalsie ich zdvovodnenie bolo, ze cim budem starsia tym ma ZP vyjde drahsie a ak clovek bude mat nejake zdrav. problemy, tak pridem mozno aj o moznost ho uzavriet...

Ide o produkt Prestige od spolocnosti AXA. Vraj je to uzasne riesenie, ktore nie je len tak dostupne a ze tu a teraz mam tu vyhodu, ze si ho mozem uzavriet. Napokon som im to nepodpisala na mieste, tak mi dali cas na rozmyslenie. Mate s tymto produktom skusenosti?

Co si myslite o zivotnom poisteni? Naozaj ho clovek potrebuje do zivota? Myslite si, ze mam si ho uzavriet?
freddy87
18.07.12,07:48
Predpokladám, že si tu vypočuješ všetky názory, teda či pozitívne, tak aj negatívne, dôležité je, aby si sa rozhodla ty sama, či poistenie, či nie. Až potom zváž, že aké.

Takže budem stručný bez komplikácií: Môj názor je, že určite áno, človek to potrebuje do života. Myslím si, že si ho máš uzavrieť

Čo sa týka spoločnosti, teda zváž aké máš referencie na tých sprostredkovateľov, či dobré, či zlé. Podstatné pre teba je to, ako ti pomôžu, keď k niečomu dôjde, a čo sa týka produktu, podľa čoho bude nastavený? Čo z neho môžeš očakávať? Pokiaľ máš k dispozícii aj nejaký návrh s detailami produktu, môžeš mi napísať do súkromnej správy, pozriem sa ti na to a napíšem ti názor aj k tomu, prípadne to napíš sem.
bubkoch
18.07.12,08:00
poistenie ma sluziť na krytie rizik, nie na sporenie ...
takze nie, akekolvek sporenie v poistovni sa neoplati, je to nezmysel
zmysel ma jedine taka poistna zmluva, z ktorej nevyplyva ZIADNE plnenie pokial sa ti nic nestane
globalpartner
18.07.12,08:06
poistenie ma sluziť na krytie rizik, nie na sporenie ...
takze nie, akekolvek sporenie v poistovni sa neoplati, je to nezmysel
zmysel ma jedine taka poistna zmluva, z ktorej nevyplyva ZIADNE plnenie pokial sa ti nic nestane

Súhlasím z bubkoch a navyše investičné ŽP je tá najhoršia varianta ŽP keďže výplata je závisla od výsledkov na finačných trhoch.
Ak ŽP tak kapitálove z garantovanou úrokovou mierou a prípadným podielom na zisku poistovne .
myara
18.07.12,08:11
treba si to dobre zvazit, lebo poistenie je dlhodoba zalezitost, a nie je mozne ho len tak prestat platit bez straty
osobne si myslim, ze je pre teba zbytocne, skor sa oplati zivitelom rodin, kde je napr. zena doma s detmi a muz pracuje, tak treba poistit muza, pre pripad, ak by sa mu nieco stalo, a rodina by ostala bez prijmu
globalpartner
18.07.12,08:18
treba si to dobre zvazit, lebo poistenie je dlhodoba zalezitost, a nie je mozne ho len tak prestat platit bez straty
osobne si myslim, ze je pre teba zbytocne, skor sa oplati zivitelom rodin, kde je napr. zena doma s detmi a muz pracuje, tak treba poistit muza, pre pripad, ak by sa mu nieco stalo, a rodina by ostala bez prijmu

Na druhej strane, cena poistky sa odvíja od vstupného veku a čím je nižší tým je lacnejšia a je predpoklad , že zadavateľka môže byť v budúcnosti aj živiteľkou rodiny je na osobnom rozhodnutí ako ďalej
Nandrolon
18.07.12,08:54
Môj názor sa asi nikomu nebude páčiť, ale POISŤOVNE je po bankách najväčšia rakovina tejto spoločnosti...

Do úrazového poistenia dávaš nenormálne prachy celý život a ak sa ti niečo stane, dostaneš HOVNO.

Do kapitálového poistenia vrážaš celý život a keď príde na plnenie z dožitia tak tá suma čo ti dajú bude síce veľká, resp. by bola veľká, keby si ju mal pred 30-timi rokmi keď si ho uzatváral, ale v momentálnej situácii kedy dôjde k plneniu tak bude tá suma smiešna vzhľadom na infláciu peňazí.

Neuznávam inštitúcie, ktoré nič neprodukujú ale zato majú najväčšie platy, na ktoré sa im ľudia skladajú.

Náklady poisťovne sú tak kancelársky papier a perá, pričom sa tam točia miliardy eur čo je viac ako v nejakej ťažobnej spoločnosti prípadne výrobnej fabrike.
Braňo
18.07.12,09:12
Neuznávam inštitúcie, ktoré nič neprodukujú ale zato majú najväčšie platy, na ktoré sa im ľudia skladajú.

Náklady poisťovne sú tak kancelársky papier a perá, pričom sa tam točia miliardy eur čo je viac ako v nejakej ťažobnej spoločnosti prípadne výrobnej fabrike.[/QUOTE]


By si bol prekvapený koľko nezmyselných nákladov vedia tieto poisťovne vyprodukovať. Šéf španielskej bankie zarába denne 10000 EUR, napriek tomu, že táto banke je v strate a dokonca hrozí kolapsom - a čo je vrchol žiada štát o pomoc.
globalpartner
18.07.12,09:14
Väčšina asi bude súhlasiť , ale poistku treba brať ako každú inú službu za ktorú sa platí.

V prípade poistenia je pridaná hodnota krytie rizika,. Nie je pravda :
Do úrazového poistenia dávaš nenormálne prachy celý život a ak sa ti niečo stane, dostaneš HOVNO. - dostaneš toĺko koľko máš dostať - koľko si si preplatil za napr. 20 EUr nemôžeš mať tisícky eur.

Do kapitálového poistenia vrážaš celý život a keď príde na plnenie z dožitia tak tá suma čo ti dajú bude síce veľká, resp. by bola veľká, keby si ju mal pred 30-timi rokmi keď si ho uzatváral, ale v momentálnej situácii kedy dôjde k plneniu tak bude tá suma smiešna vzhľadom na infláciu peňazí.

Hlavný úžitok z poistenia nie je dožitie , ale tak trochu paradoxne smrť, ak nastane napr po piatich rokoch a máš zmluvu na 35 rokov dal si už do poistky napr. 600 EUR ale tvojím blízkym bude vyplatené napr až 150000 EUR.

AK chceš šetriť a kumulovať peniaze pre prípad dožitia poistka nie je ten pravý produkt
Nandrolon
18.07.12,09:43
ja nie som prekvapený, som realista a o týchto praktikách viem, konkrétne o tom šéfovi španielskej banky a jeho dennom plate hovoril niekto v TV zo strany SaS
Nandrolon
18.07.12,09:49
Ja nežijem preto, aby som neustále rozmýšľal nad svojou smrťou a pripravoval sa na ňu ešte. Žijem pre život.
Čo bude, keď tu nebudem mi nie je jedno, ale predpokladám že som si nebral za manželku mentálne retardovaného človeka a teda nejako si poradí aj bezomňa....
Vlastne si iba potvrdil čo je cieľom poistky.
Platiť, platiť, platiť platiť a nikdy nevidieť ani cent.
Preto aj poistenie auta mám v Generteli a nie v najhoršej poisťovi na SK - KOOPERATIVA, kde kedysi robil môj brat. PZP neslúži priamo mne, ale tomu komu spôsobím škodu a úprimne, ak mám poistku /ktorú upravuje zákon/ tak dotyčného škodu mám ja osobne úplne na háku...
Keď som počul pána Lelkeša minule rozprávať že každý potrebuje minimálne 5 poistiek, najskôr sa mi chcelo 2 x grcať /1x z jeho rečí a 1 x z jeho ksichtu/ , neskôr som prepol program a uvedomil som si, že na ten jeho manažérsko-alkoholický život tých 5 poistiek ľuďom skutočne treba... Predpokladám že takto je to aj u ostatných riaditeľov a managerov, ktorí si vyplácajú "podiely" z vybraného poistného /keďže v ničom inom nepodnikajú/... a na toto sa ja skladať nemienim.
globalpartner
18.07.12,09:51
AK chceš šetriť a kumulovať peniaze pre prípad dožitia poistka nie je ten pravý produkt
marjankaj
18.07.12,09:52
Hlavný úžitok z poistenia nie je dožitie , ale tak trochu paradoxne smrť, ak nastane napr po piatich rokoch a máš zmluvu na 35 rokov dal si už do poistky napr. 600 EUR ale tvojím blízkym bude vyplatené napr až 150000 EUR.


Teda je to vlastne sporenie pre niekoho iného.:cool: To sa vyplatí.:rolleyes: A čo z toho budem mať ja, keď zomriem?:confused:
Nandrolon
18.07.12,09:56
tvoji blízki budú tak odrbaní, že kebyže si nezomrel, tak zoberieš pištoľ a niekoho ešte dorazíš...
globalpartner
18.07.12,10:01
Je to celé trochu morbídne , ale napr. moje deti a manželka mi budú nosiť kvety na hrob a ďakovať mi , že sa nemuseli pre môj pocit zodpovednosti sťahovať z hypotekou zaťaženého bytu-domu . Málo ? som staromódny:)
Nandrolon
18.07.12,10:05
Bohužiaľ to či sa nebudú musieť vysťahovať v prípade tvojej smrti sa ty nikdy nedozvieš, takže nakoniec to môže byť rovnaké, ako keby si teraz nehádzal peniaze do kanála /rozumej poisťovni do krku/...

Teraz je taká doba že to čo platí teraz za chvíľu už platiť nebude, bohužiaľ je to vo všetkom, aj v poistkách...
marjankaj
18.07.12,10:10
Určite sa to oplatí. Hlavne tej poisťovni. Keby sa neoplatilo, myslíte, že by to robili?:rolleyes:
Nandrolon
18.07.12,10:12
Ja by som to prirovnal k hracím automatom a rulete.....
Tá sa tiež abnormálne oplatí....... žiaľ, iba jej vlastníkovi.....
bubkoch
18.07.12,10:31
tie nazory o tom ci sa poistenie oplati su podla mna nie celkom spravne ... poistenim si clovek kupuje tovar (ten tovar sa vola POISTNA OCHRANA) ... rovnako ako ked si kupi TV ... a pri TV sa nikto nezamysla ze je to vyhodne len pre predajcu ...

za nejaku cenu si clovek kupi poistnu ochranu ...pre pripad ze sa stane udalost X, kedy poistovna vyplati sumu Y ...
to ze sa PRAVE MNE nic nestalo a poistovna mi nic nevyplatila a ja som celu dobu lial do poistovne peniaze NEZNAMENA, ze sa mi to neoplatilo alebo ze som za svoje peniaze nic nedostal ... dostal ... poistnu ochranu ... a je uz na zvazeni kazdeho klienta, ci sa mu CENA za poistnu ochranu zda primerana velkosti rizika a velkosti potencialnej skody ...
globalpartner
18.07.12,12:29
Súhlasím za každú službu -tovar sa platí
Oliwa
18.07.12,16:01
Teda je to vlastne sporenie pre niekoho iného.:cool: To sa vyplatí.:rolleyes: A čo z toho budem mať ja, keď zomriem?:confused:
Pekný pohreb... ;):D

Treba si uvedomiť jednu vec: poisťovníctvo je založené na princípe SOLIDARITY. Bodka. To, že si niekto poisťuje svoju budúcnosť /zdravie, život, auto, dom, dovolenku.../, neznamená, že z toho niekedy bude aj niečo mať... Ale so 100 % istotou môže byť presvedčený, že jeho peniaze pôjdu na dve veci: mramorovo-nerezovo-presklené budovy poisťovní + kráľovské platy vrcholového manažmentu a na plnenie poistných udalostí ostatných klientov... Ak však samozrejme likvidátori láskavo uznajú, že taká udalosť vznikla, nedá sa na ňu našiť žiadny dôvod z všeobecných obchodných podmienok, pre ktorý by ju mohli odmietnuť a tak chtiac-nechtiac musia klienta odškodniť...
Nandrolon
18.07.12,16:58
Základná myšlienka poisťovníctva bola tá, že je založené na princípe solidarity.
Dnes využíva daňovú a politickú stránku.
Ja tvrdím jedno. Rozoberiem iba 1 druh poistenia. Je to poistenie obchodnej firmy proti krádeži.
Totálny odrb.
Ak by dnešný daňový systém dovolil účtovať rezervu na krádeže, kto by sa dal poistiť?? Jedine tí, ktorým nezáleží na firme, ale iba na ich osobnom plate a to je 100 % managerov /mimo vlastníkov firiem/.
Prv to fungovalo na princípe solidarity, žiaľ už to pár rokov nefunguje.
Ak je nejaká firma, ktorá ma pojistených napr. 100 predajní proti krádeži, každý rok sa kalkuluje poistné tak, aby zaplatené poistné bolo vždy vyššie ako poistné plnenia.
Ak by to malo byť na základe solidarity, tak je to tak že všetci si poistíme riziko za štandardných podmienok /musia byť splnené bezpečnostné prvky/ a tí, ktorí "nebudú vykradnutí" defacto doplatia natých, ktorí boli vykradnutí.....
Lenže princíp solidarity už dávno nefunguje a na každú čiastkovú poistku sa uzatvára taká platba, aby bol predpokladaný súhrn platieb vždy väčší ako poistné plnenie. Ak sa to v nejakej firme nepodarí dosiahnuť, zvýši sa platba do poisťovne, a to je podľa mňa riadna kurvarina.

Dúfam, že príde nejaká vláda, ktorá umožní vytvárať daňovo aj účtovne uznanú rezervu na krádeže /bavíme sa o obchodných firmách/... Potom si poisťovne v mnohých prípadoch môžu ísť pískať.
keď sa pozriem 10 rokov dozadu na firmu, ktorá má okolo 120 prevádzok po SK /a relatívne časté krádeže/, tak zaplatené poistné je väčšie ako vyplatené plnenie..... To je solidarita ???

Problém je v tom, že poistka je daňovo uznateľný náklad, ale fiktívna rezerva na škodu nie /výpočet je jednoduchý-na základe škôd z minulých rokov/.
Nandrolon
18.07.12,17:02
solidarita v poisťovníctve??? to už neplatí veeeeeeeeľmi veľa rokov, preto dávam "neužitočné"... Poisťovníctvo je novodobý odrb na chudobných, ktorí splácajú najviac poistiek. /Tí bohatí si to refungujú podvodmi..../.
marjankaj
18.07.12,20:33
Základná myšlienka poisťovníctva je rovnaká ako pri každom podnikaní. A to je maximalizovať zisk.
Teda maximalizovať príjmy a minimalizovať výdavky. Pokiaľ možno v rámci zákona. Nič iné.
hubatá
18.07.12,20:55
Nie som poistená, ukladám do pančuchy. Z mojej poistky sa nebude živiť nejaký zahraničný menežment. To isté sa chystám urobiť v banke a budem ako za čias Márie-Terézie platiť všetko v hotovosti.
richardhudec
18.07.12,22:05
!!!!NEUZATVARAT!!!!!
Poistenie nie je setrenie!!!...tieto nechutne drahe hybridne produkty s obrovskymi proviziami pre sprostredkovatelov bez chrbtovej kosti a charakteru predstavuju len nejaky gulas toho, ako by mali normalne produkty vyzerat a fungovat. Ty sa poistovat absolutne nemusis!!! Nemas ziadne zavazky, ci uz v pripade smrti, alebo urazu sa o teba postaraju rodicia asi zatial, kym nepracujes, resp. nemas stabilnu pracu...Jedine poistenie, ktore ma pre teba ako mladu slecnu, ktora ma cely zivot pred sebou je urazove poistenie trvalych nasledkov urazu, ktore v pripade, ze by sa ti stal nejaky vazny uraz a nebodaj by si napriklad ochrnula, alebo prisla o jednu koncatinu, co by ti sposobilo vazne problemy pocas nasledujucich 40 rokov zivota by ti zabezpecilo potrebnu sumu na to, aby si mala urcity pasivny prijem pocas celej tej doby... To je jedine zmyselne poistenie mladych ludi bez zavazkov. A to poistenie si samozrejme mozes uzavriet bez akychkolvek tychto drahych hluposti, ktore ti ponukaju.

Zdovodnenie cim budes starsia, poistenie ta bude stat viac...maximalna hlupost...podla poistnych tabuliek poistovni mesacne poistne do vysky 10 000 eur by stalo pre teba ako 20 rocneho cloveka 2 eura...pocitam cenu na 1 rok...ak by si mala 40 rokov, tak by to bolo uz 8 eur a ak by si mala 60 rokov, tak by to uz bolo 24eur...ak si uzatvoris poistenie na 40 rokov v tvojich 20 rokoch, priemerne za neho mesacne zaplatis (24+2)/2=13 euro mesacne pocas kazdeho jedneho roka az do dochodku...ak by si si toto poistenie uzatvarala vzdy len na 1 rok, tak by ta najskor stalo 2, potom 3, potom 4, potom 5 euro, a ak by si takto pokracovala dodochodku, uhradis na poistnom to iste...ak si uzatvoris poistenie v 40 rokoch, co bol ich argument, nebude ta to stat viac, ale budes musiet mesacne platit vyssiu sumu...v pripade, ze to uzavries teraz, v mladom veku si budes akoby predplacat vysoku poistku v starobe...ak by si to uzatvorila v 40 rokoch, poistka na 20 rokov by ta stala (24+8)=16 euro mesacne...takto nejako to funguje...bohuzial tito uboziaci nevedia ten nechutne debilny produkt predat realnymi rozumnymi argumantami, pretoze take by k nemu ani nenasli a preto sa snazia oklamat a oblbnut klientov...

pri zdravotnych problemoch neprides o moznost uzavriet poistenie, vacsinou ti z toho poistenia len vylucia plnenie pre ten konkretny pripad choroby, ktorou trpis, alebo na ktoru mas nabeh...

a co sa tyka sporenia na dochodok...je fajn zacat uz v takomto mladom veku, ale poistenie nie je sporenie, preto by si si za tymto ucelom mala uzatvorit cisto investicny, alebo nejaky sporiaci produkt hlavne s nizkymi poplatkami...predpokladam, ze ti fesaci sa ani neunuvali ta informovat o vsetkych poplatkoch, ktore by si pri tej zmluve musela platit, resp. nevysvetlili ti, akym sposobom by sa starali o tvoju investiciu na dochodok...o kazdy financny produkt je potrebne sa starat, bohuzial na slovensku pracuju amateri, ktori s abrurdnymi argumentami predavaju tieto bludy a potom realne napriklad pocas kriz absolutne nemenia klientom v investicnych poistkach strategiu, aby neprichadzali o peniaze...

a ako priklad poistenia trvalych nasledkov urazu - poistenie, ktore by ti zabezpecilo 333 euro mesacne po dobu 40 rokov v pripade tych najvaznejsich trvalych nasledkov by ta stalo napriklad 9,6eura mesacne...a bola by si tam poistena az do sumy 160 000 eur v pripade tych najvaznejsich urazov...toto by jedine pre teba zmysel malo...

v pripade akychkolvek dalsich otazok, pytaj sa bud tu, alebo na hudecrichard@gmail.com...dufam ale, ze som to dostatocne zhrnul a vysvetlil, preco ich mas poslat co najrychlejsie kade tade :D
Indeed
19.07.12,06:23
Neoplatí sa mať životné poistenie, no napriek tomu ho mám a vkladam doň 66 eur/mesačne.

znamená to,že nie som v poriadku ?
Nandrolon
19.07.12,06:31
Ty ho máš a si presvedčený že sa to neoplatí, žeby schýza ?? :-))
Indeed
19.07.12,06:37
Ty ho máš a si presvedčený že sa to neoplatí, žeby schýza ?? :-))

presne tak,

a nie je to "schiza"

len ked ho platím 10 rokov,tak je škoda ho zrušiť...

ešte 10 rokov a niečo sa tam naakumuluje...
freddy87
19.07.12,08:06
Neoplatí sa mať životné poistenie, no napriek tomu ho mám a vkladam doň 66 eur/mesačne.

znamená to,že nie som v poriadku ?

Si v poriadku, nevšímaj si názory ľudí, ktorí ešte na zmysel neprišli, lebo nemali v živote žiadny vážny problém.
bubkoch
19.07.12,09:19
Si v poriadku, nevšímaj si názory ľudí, ktorí ešte na zmysel neprišli, lebo nemali v živote žiadny vážny problém.

ty sa nauc v prvom rade rozmyslat, lebo tu nikto nenapisal ze poistenie je nezmysel ...

prave na riesenie vaznych problemov (a len na to) je dobre mat poistku ...

dozitie sa urciteho veku (teda sporenie) ale vaznym problemom nie je, preto sporenie je jedna z najvacsich blbosti ktoru ludia bezne robia ... ludia to ani nepochopia, pretoze tie poplatky v sporeni v poistovni nevidia ... a nie len poplatky, nevidia ani aka cast poistneho ode na sporenie a aka na rizika ... keby to videli, otvorili by sa im oci ...
sporenie v poistovni je presne rovnaka situacia ako keby banka pri zakladani terminovaneho vkladu 10 000 € na 5 rokov pytala vstupny poplatok napr. 10% vkladu a dalej pocas celej doby trvania termiňaku si brala z vkladu napr. 0,4% mesacne ... a na konci by vyplatila zostatok istiny (7600€) a uroky 1500€ ...
absurdne ? presne takto vyzera zjednodusene sporenie v poistovni
Nandrolon
19.07.12,09:25
Presne tak. Ak niekto ide napr. na dovolenku do zahraničia, bez poistenia by som sa nevyberal.
Ale tie "poistky" na 200 rokov po XX eur mesačne to je taká blbosť že až...
Ak si niekto ide do nemecka zajazdiť na novej hayabuse na diaľnice, určite sa tiež poistí...
pivko
19.07.12,12:26
Si v poriadku, nevšímaj si názory ľudí, ktorí ešte na zmysel neprišli, lebo nemali v živote žiadny vážny problém.

Žeby poisťovák:D Živ. pois. totálna blbosť , akurát živíš poisťovňu.
Halli
19.07.12,12:47
...srandista...:D
aduska169
20.07.12,09:46
AK sa môžem k tomu pridať, Životné poistenie je dobrá vec ale iba v tedy ak sa dostanete do rúk niekoho kto vám chce pomôcť a nie len zarobiť. Vy musíte vedieť koľko chcete vkladať na sporenie a koľko chcete platiť za krytie rizika úrazu. Nie obochodník, on môže navrhnúť len poistnú sumu, ale vy ste ten kto ku konci tu PZ podpíše :-)
Oliwa
20.07.12,10:22
AK sa môžem k tomu pridať, Životné poistenie je dobrá vec ale iba v tedy ak sa dostanete do rúk niekoho kto vám chce pomôcť a nie len zarobiť. Vy musíte vedieť koľko chcete vkladať na sporenie a koľko chcete platiť za krytie rizika úrazu. Nie obochodník, on môže navrhnúť len poistnú sumu, ale vy ste ten kto ku konci tu PZ podpíše :-)
Aduska, téma je o životnom poistení, nie o úrazovom... ;):)
Základný rozdiel:
Úrazové poistenie sa uzatvára pre prípad úrazu... :mee:
Životné poistenie pre prípad dožitia... :o
Sporiacu časť môžu mať oba typy poistenia...
Oliwa
20.07.12,10:38
Ahojte,

pred tyzdnom som bola s fin. poradcami a snazili sa ma presvedcit na zivotne poistenie, ze si to mam ako mlady clovek zalozit, pretoze neviem co sa mi kedy moze stat, zaroven je to sporenim na dochodok (vraj by ho to malo navyssit). Ide o investicne ZP.
Vzdy som sa uspesne vyhybala ZP, lebo si myslim, ze nie je to to prave pre mna a na dochodok sa da setrit aj inak. Som totiz cerstva absolventka VŠ a este nemam ani stabilnu pracu a planujem odist aj na dlhsie do zahranicia. To mi zdvovodnili: nevadi, to na veci nic nemeni, platit sa da aj v zahranici (axa je medzinarodna spolocnost a tak pobocky ma aj tam). Dalsie ich zdvovodnenie bolo, ze cim budem starsia tym ma ZP vyjde drahsie a ak clovek bude mat nejake zdrav. problemy, tak pridem mozno aj o moznost ho uzavriet...

Ide o produkt Prestige od spolocnosti AXA. Vraj je to uzasne riesenie, ktore nie je len tak dostupne a ze tu a teraz mam tu vyhodu, ze si ho mozem uzavriet. Napokon som im to nepodpisala na mieste, tak mi dali cas na rozmyslenie. Mate s tymto produktom skusenosti?

Co si myslite o zivotnom poisteni? Naozaj ho clovek potrebuje do zivota? Myslite si, ze mam si ho uzavriet?

Ako vidieť, toto úžasné riešenie ponúkajú minimálne od 14. 11. 2011... :D
http://www.axa.sk/novinky/videonovinky/2011
Od čerstvej absolventky VŠ by som očakávala aspoň klik na ich stránku, či...? :rolleyes:
MySpace
22.07.12,16:56
Ako vidieť, toto úžasné riešenie ponúkajú minimálne od 14. 11. 2011... :D
http://www.axa.sk/novinky/videonovinky/2011
Od čerstvej absolventky VŠ by som očakávala aspoň klik na ich stránku, či...? :rolleyes:

Dakujem, ale ja mam aj zmluvu z neho doma, podarilo sa mi ju vypytat, pretoze si ju radsej poriadne prestudujem... A skor sa pytam na nazor a skusenosti ostatnych okolo danej temy, kedze doteraz som ziadnu zivotku neuzatvarala. :rolleyes:
No a teda, preco si myslis, ze je uzasne? ;)
(P.S.: Spominanu vetu som myslela v tom duchu, ze mi tvrdia, ze v samotnej spolocnosti Axa, ci v inej ho nie je mozne zohnat, pretoze je specialne urceny pre nich a zvyhodneny oproti inym ZP.)
Oliwa
22.07.12,17:30
Práveže si vôbec nemyslím, že je "úžasné"...
Beveluga
23.07.12,08:11
Ahojte,
pridám sa aj ja. Množstvo názorov, len mi chýba informácia od pýtajúceho sa , na čo vlastne potrebuje to životné poistenie. Ak len pre to , že ho treba mať, tak prevažné množstvo príspevkov o nezmyselnosti je oprávnených. Každý kto niečo kupuje, tak si chce uspokojiť nejaké potreby a o poistení, keďže ide o dlhodobú a drahú kúpu to platí obzvlášť.

Takže je zbytočné špekulovať o nejakom produkte, keď nevieme čo má kupujúcemu splniť.
Zadaj jasné požiadavky a dopátrame sa riešenia. M.
charonme
23.07.12,13:38
ked sa niekto musi pytat ze ci mi do zivota nieco treba tak to podla mna znamena ze mu to do zivota netreba.
555555
25.07.12,06:46
No tiež si myslím,že netreba,ale manžel mal uzatvorené 2 poistky /jednu asi mesiac,a zomrel pri autonehode,a môžem prehlásiť,že nám,pozostalým sa to dosť zišlo.Takže je to na diskusiu.Tiež mám život.poistku,kvôli deťom,keby niečo :)
Braňo
25.07.12,06:56
Pokiaľ má človek hypotéku, odporúčam aspoň na polovicu sumy hypotéky životné poistenie mať - chránite partnera. Avšak na diskusiu je, aké poistenie.
ilona
25.07.12,10:49
V rodine máme prípad kde hlava rodiny ochorela, PN 1 rok, potom invalidný dôchodok no našťastie pri poistke bolo pripoistenie doplácania rozdielu do výšky mzdy. Keby nemali tento príjem neviem si predstaviť ako by vyžili. Takže ja som tiež toho názoru že poistenie áno, ale treba zvážiť aké a myslím si, že každý kto takéto poistenie má bude radšej keď tie výhody nevyužije a bude strátový, len nech ho v zdraví dožije. Je to o tom, že nikto nevieme čo nás čaká.
globalpartner
26.07.12,13:50
Znova opakujem investičné životné poistenie rozhodne nie (výnos je podmienený finačnými trhmi (konkrétnymi fondami)
rabek
01.08.12,19:24
Zivotne poistenie je velmi dobra investicia do buducnosti. Ja mam zivotku vo Wüstenrot za velmi dobrych podmienok a mam istotu , ze ak sa mi cokolvek stane tak bude na splatenie hypoteky atd, atd . Treba mysliet aj na buducnost .
marjankaj
01.08.12,19:55
Teda vlastne je otázka zle položená.
Životné poistenie sa oplatí pre pozostalých. Poistenému bude užitočné asi ako mŕtvemu kabát.:eek:
kytica
19.09.12,21:02
Určite si ho uzavri. Nevieš, čo Ti život prinesie a z 50 % PN sa žiť nedá.
kytica
26.04.13,05:01
Genertel je poisťovňa, ktorá má centrálu v Maďarsku, a keď budeš mať poistnú udalosť tak to budeš riešiť tam.
Nie každá poistka, ktorá je nízka je dobrá, možno maš poistenie auta len pre Slovensko a nie pre Europu. Plať si tých svojich 60 euro, a potom sa budeš súdiť s poškodeným a budeš doplácať na zvyšok škody, čo poisťovňa neuhradí.
kytica
26.04.13,05:16
Životné poistenie človek potrebuje, ľudia tomu nechcú rozumieť, životka má sporiacu časť a rizikovú časť, môžeš sa rozhodnúť iba pre poistenie rizikovej časti napr. civilizačné choroby, ak Ti ich diagnostikujú niektoru z 35 chorôb, tak Ti vyplatia poistnú sumu, môžeš si poistiť aj PN, kde Ti doplatia zostatok do Tvojho platu, lebo keď si na PN, tak dostaneš iba 50% z platu atď. Šetrenie je investičné a kapitálové. V kapitalovom máš poistnú sumu garantovanú úrok 2,5 % + podiel na zisku poisťovni t.j. podľa zákona, banka Ti podiel na zisku nepripiše ak šetriš v banke, banky to v zákone nemajú, úrazy, invalidita, to sú všetko kritické veci, ktoré sa hodia každému, ak sa stanú keby niečo......
puyol66
15.05.13,14:02
Dobry den. Mam 28 rokov, som zenaty a mam 2 rocnu dceru. Kupili sme si dom a zobrali nan hypoteku takmer 70000 eur. Odkedy som si zalozil rodinu mi vrta v hlave ci si mam dat zivotnu poistku alebo nie. Ak by sa mi nedajboze nieco stalo a ostal som bez prijmu - teda ostal by som na krku statu, ktoremu platim teraz vacsie dane nez by som dostal nejaku podporu, mali by sme problem vyzit.
Jedneho dna som isiel riesit problem s PZP do GENERALI a tak som sa zacal pytat na zivotne poistenie. Dali sme stretnutie, urobili analyzu mojho financneho stavu a teraz mi panko vypracovava navrhy zmluvy alebo co. Len sa obavam ze budem zbytocne platit vela ze chaby produkt a nemam predstavu kolko by som mal platit za urcite krytie rizika. Mohol by sem niekto napisat kolko plati mesacne a co za to moze ocakavat?
Z.E.Ú.S.
15.05.13,19:40
Ak úver nemáte nijako poistení tak nie je o čom špekulovať. Jednoznačne áno ! Len nie je jedno ako, treba vedieť ktoré poistné riziká sú dôležité a na aké sumy ich poistiť. No jedno je isté malo by to byť poistenie bez sporenia. V mojom blogu je práve posledný článok o životnom poistení a omyloch ľudí aj konkurenčných sprostredkovateľov s ktorými som sa stretol počas praxe ... bohužiaľ aj ked je veľa ľudí už dnes poistených len málo naozaj kvalitne a spoľahlivo
bubkoch
15.05.13,19:52
Dobry den. Mam 28 rokov, som zenaty a mam 2 rocnu dceru. Kupili sme si dom a zobrali nan hypoteku takmer 70000 eur. Odkedy som si zalozil rodinu mi vrta v hlave ci si mam dat zivotnu poistku alebo nie. Ak by sa mi nedajboze nieco stalo a ostal som bez prijmu - teda ostal by som na krku statu, ktoremu platim teraz vacsie dane nez by som dostal nejaku podporu, mali by sme problem vyzit.
Jedneho dna som isiel riesit problem s PZP do GENERALI a tak som sa zacal pytat na zivotne poistenie. Dali sme stretnutie, urobili analyzu mojho financneho stavu a teraz mi panko vypracovava navrhy zmluvy alebo co. Len sa obavam ze budem zbytocne platit vela ze chaby produkt a nemam predstavu kolko by som mal platit za urcite krytie rizika. Mohol by sem niekto napisat kolko plati mesacne a co za to moze ocakavat?
po predlozeni ponuky sa ho s predstieranym zaujmom spytaj co dostanes ked sa ti pocas poistnej dobynic nestane ... pokial budes pocut akukolvek inu odpoved okrem "nic", nakop ho do zadku a zopakuj mu ze mas zaujem o POISTENIE, nie sporenie ...
jednoznacne sa zaujimaj LEN o poistenie pre pripad smrti a o urazove poistenie
Z.E.Ú.S.
15.05.13,20:19
s tým sporením je to tak ako píše bubkoch cez akýkoľvek produkt od poisťovne sa neoplatí... no s tym že by sa ľudia (ktorí majú ešte aj hypotéku na krku) mali zaujímať len o poistenie pre prípad smrti a úrazové sa súhlasiť nedá ! Je potrebné poistiť ešte kritické choroby to sú v jednej poisťovni napr. toto 1. Srdcový infarkt, 2. Cievna mozgová príhoda (mŕtvica), 3. Rakovina, 4. Chronické zlyhanie obličiek, 5. Slepota, 6. Úplné ochrnutie a trvalé ochrnutie dvoch a viac končatín, 7. Skleróza multiplex, 8. Nevyhnutná transplantácia životne dôležitých orgánov, 9. Operácia vencovitých tepien z dôvodu ischematickej choroby srdca, 10. Operácia aorty, 11. Operácia srdcových chlopní, 12. Parkinsonova choroba, 13. Alzheimerova choroba, 14. HIV infekcia – získaná počas výkonu povolania, 15. Konečné štádium pľúcneho ochorenia, 16. Kóma, 17. Strata končatín, 18. Bakteriálna meningitída, 19. Kliešťová a bakteriálna encefalitída, 20. Kardiomyopatia, 21. Apalický syndróm, 22. Primárna pľúcna hypertenzia, 23. Anémia následkom postihnutia kostnej drene (Aplastická anémia), 24. Hluchota oboch uší (strata sluchu), 25. Strata reči... podľa poistovne a produktu môže byť viac aj menej chorôb ku tomu ešte jednoznačne minimálne poistenie PN aby ste neboli odkázaní na polovičnú náhradu zo sociálnej poisťovne ale mali vykrytý celý príjem aj na PN.
Diana70
11.12.13,18:31
Samozrejme, záleží na požiadavkách klienta, správny sprostredkovateľ by mal pozorne počúvať klienta a podľa toho mu nastaviť poistku. Áno, väčšinou postačuje rizikové ŽP (pre prípad akejkoľvek smrti), t.j. bez sporiacej zložky, využíva saaj pri hypotéke s klesajúcou poistnou sumou, určite doporučujem do poistky dať kritické choroby (napr. rakovina, infark, skleróza, parkinson...) a trvalé následky.
cervus
12.12.13,12:22
Základná myšlienka poisťovníctva je rovnaká ako pri každom podnikaní. A to je maximalizovať zisk.
Teda maximalizovať príjmy a minimalizovať výdavky. Pokiaľ možno v rámci zákona. Nič iné.

marjankaj to vystihol presne. Porovnaj všetky ponuky životného poistenia s alernatívou, že si budeš odkladať rovnakú čiastku samostatne. Poisťovne majú vždy úzko špecifikované podmienky uplatnenia nároku plnenia z poistnej udalosti. Pre ne neplatí slovenčina: živelná pohroma, trvalé zdravotné následky, choroba z povolania, choroba a dlhodobá práceneschopnosť, vlámanie, odcudzenie, ... to sú pojmy, ktoré väčšina Slovákov chápe prirodzene, avšak odlišne, než poisťovne. A tie poskytujú plnenie podľa svojho výkladu uvedených pojmov.
financny-poradca
27.02.14,14:00
Je lepšie životné poistenie mať a nepotrebovať ako nemať a potrebovať. Každý sme iný.
Rôzni ľudia, rôzne vzťahy, rôzne rodiny, rôzna práca, rôzny príjem, rôzne sny, rôzne priority, zdravie ... Preto aj poistenie je pre rôznych ľudí rôzne. Aká poistka je dobrá pre Vás?
Chobot
27.02.14,14:38
Je lepšie životné poistenie mať a nepotrebovať ako nemať a potrebovať. Každý sme iný.
Rôzni ľudia, rôzne vzťahy, rôzne rodiny, rôzna práca, rôzny príjem, rôzne sny, rôzne priority, zdravie ... Preto aj poistenie je pre rôznych ľudí rôzne. Aká poistka je dobrá pre Vás? ...

Láskavo si ti nerob reklamu a nenaháňaj klientov. Ak chceš poradiť, tak raď verejne a nie že "zavolajte mi" alebo "napíšte mi"!

A neotváraj staré témy, pokiaľ sa nikto nič nepýtal.
anonym01
19.03.14,07:43
Dobrý deň!

Mám rovnaký problém ako SpaceMy s tým rozdielom, že ja som už životné poistenie (http://www.porada.sk/zivotne-poistenie#__AUTOKW) uzavrel v MetLife minulý týždeň na odporúčanie finančného poradcu OVB. Bolo to veľmi urýchlené rozhodnutie, ani neviem prečo som to podpísal...minulý rok som skončil VŠ, síce teraz pracujem, no istá práca (http://www.porada.sk/praca#__AUTOKW) to nie je, a platím 35 € do tohto poistenia pričom 15 € sa mi údajne ukladá ako sporenie...mám veľké pochybnosti či som urobil správne, keďže životku som nikdy nejako extra nepotreboval a ako som čítal, sporiť do dôchodku sa dá aj inak...poistná zmluva je podpísaná, prvá splátka zaplatená, ale som ochotný to zrušiť...čo mám robiť?
Katy a R
19.03.14,07:50
a tak záleží, že čo tam všetko poistené máš? - veď 35 eur za rok nie je až tak veľa:D
ako nakladať so zmluvou (aj spôsoby ukončenia) nájdeš vo všeobecný podmienkach a zmluvných dojednaniach! to si si ale mal predčítať pred podpisom !
Chobot
19.03.14,07:52
Dobrý deň!

Mám rovnaký problém ako SpaceMy s tým rozdielom, že ja som už životné poistenie (http://www.porada.sk/zivotne-poistenie#__AUTOKW) uzavrel v MetLife minulý týždeň na odporúčanie finančného poradcu OVB. Bolo to veľmi urýchlené rozhodnutie, ani neviem prečo som to podpísal...minulý rok som skončil VŠ, síce teraz pracujem, no istá práca (http://www.porada.sk/praca#__AUTOKW) to nie je, a platím 35 € do tohto poistenia pričom 15 € sa mi údajne ukladá ako sporenie...mám veľké pochybnosti či som urobil správne, keďže životku som nikdy nejako extra nepotreboval a ako som čítal, sporiť do dôchodku sa dá aj inak...poistná zmluva je podpísaná, prvá splátka zaplatená, ale som ochotný to zrušiť...čo mám robiť?

Nezúfaj, ak si poistku uzatvoril iba minulý týždeň, tak podľa obč. zákonníka § 802a môžeš do 30 dní od uzatvorenia poistenia odstúpiť od poistnej zmluvy. Navyše podľa § 803 ods. 4 dostaneš v takom prípade späť aj zaplatené poistné.

§ 802a


(1) V prípade poistenia osôb s výnimkou poistenia pre prípad úrazu môže osoba, ktorá s poistiteľom uzavrela poistnú zmluvu, najneskôr do tridsať dní odo dňa uzavretia poistnej zmluvy od tejto zmluvy odstúpiť.

(2) Prejav vôle osoby, ktorá s poistiteľom uzavrela poistnú zmluvu, urobený do tridsať dní odo dňa uzavretia poistnej zmluvy a smerujúci k jej zrušeniu sa považuje za odstúpenie od zmluvy podľa odseku 1.

§ 803


(1) .....

(4) Ak zanikne poistenie (http://www.porada.sk/poistenie#__AUTOKW) odstúpením od zmluvy podľa § 802a, vráti poistiteľ osobe, ktorá s poistiteľom uzavrela poistnú zmluvu, bez zbytočného odkladu, najneskôr však do tridsať dní od odstúpenia, zaplatené poistné; pritom má právo (http://www.porada.sk/pravo#__AUTOKW) si od zaplateného poistného odpočítať, čo už plnil. Ak poskytnuté poistné plnenie, presahuje výšku zaplateného poistného, vráti osoba, ktorá s poistiteľom uzavrela zmluvu alebo poistený, poistiteľovi výšku poistného plnenia, ktorá presahuje zaplatené poistné.

Jediný, kto nebude rád je ten finančný poradca, lebo príde o provízie, na ktoré sa asi veľmi tešil. Možno sa ti "poďakuje" za zrušenie zmluvy.

Ale aspoň máš skúsenosť, že nemáš nič podpisovať hneď, na prvom sedení. TO je ich stratégia, natlačiť človeka ohurovačkami a potom ho donútiť hneď to podpísať, aby si si to náhodou za 2-3 dní nerozmyslel.
anonym01
19.03.14,09:56
§ 802a


(1) V prípade poistenia osôb s výnimkou poistenia pre prípad úrazu môže osoba, ktorá s poistiteľom uzavrela poistnú zmluvu, najneskôr do tridsať dní odo dňa uzavretia poistnej zmluvy od tejto zmluvy odstúpiť.

(2) Prejav vôle osoby, ktorá s poistiteľom uzavrela poistnú zmluvu, urobený do tridsať dní odo dňa uzavretia poistnej zmluvy a smerujúci k jej zrušeniu sa považuje za odstúpenie od zmluvy podľa odseku 1.

§ 803


(1) .....

(4) Ak zanikne poistenie (http://www.porada.sk/poistenie#__AUTOKW) odstúpením od zmluvy podľa § 802a, vráti poistiteľ osobe, ktorá s poistiteľom uzavrela poistnú zmluvu, bez zbytočného odkladu, najneskôr však do tridsať dní od odstúpenia, zaplatené poistné; pritom má právo (http://www.porada.sk/pravo#__AUTOKW) si od zaplateného poistného odpočítať, čo už plnil. Ak poskytnuté poistné plnenie, presahuje výšku zaplateného poistného, vráti osoba, ktorá s poistiteľom uzavrela zmluvu alebo poistený, poistiteľovi výšku poistného plnenia, ktorá presahuje zaplatené poistné.

Jediný, kto nebude rád je ten finančný poradca, lebo príde o provízie, na ktoré sa asi veľmi tešil. Možno sa ti "poďakuje" za zrušenie zmluvy.

Ale aspoň máš skúsenosť, že nemáš nič podpisovať hneď, na prvom sedení. TO je ich stratégia, natlačiť človeka ohurovačkami a potom ho donútiť hneď to podpísať, aby si si to náhodou za 2-3 dní nerozmyslel.


Veľmi pekne dakujem za odpoveď a reakciu :)
rangl
17.12.14,15:07
Ja sa teraz rozhodujem o tom, či mám uzavrieť investičné životné poistenie (http://www.porada.sk/t254521-investicne-zivotne-poistenie.html#post2643929), kapitálové životné už mám. Treba si dobre zvážiť svoje možnosti, ale podľa mňa sa tie peniaze do dôchodku, ak dožijem, určite zídu. Spoliehať sa len na štát a DSS, no neviem...
Chobot
17.12.14,15:18
Ak už máš kapitálové, nie je nutné uzatvárať aj investičné. To si radšej nájdi nejaké sporiace fondy bez živ. poistenia.
ezruel
02.02.15,20:19
Ak som pozorne prečítala, tvoju otázku a prečitala som aj ten ďalší kometár, že Ti to ponúkal chlapík, kt. tvrdil, že to je ich produkt..vytvorený v AXA poistovňa, tak z toho mi vyplýva, že si mala do činenia z "profíkmi" z PRO SIGHT :-D :-D :-D Blahoželám! :-D pretože to je "smotánka" malých chlapčekov, kt. si myslia, že požrali múdrosť finančníctva, keďže prešli "akadémiou" vzdelávania :-D .... dúfam, že si žiadnu takú zmluvu nepodpísala ;-) ..
veronikasad
02.02.15,20:37
Ak som pozorne prečítala, tvoju otázku a prečitala som aj ten ďalší kometár, že Ti to ponúkal chlapík, kt. tvrdil, že to je ich produkt..vytvorený v AXA poistovňa, tak z toho mi vyplýva, že si mala do činenia z "profíkmi" z PRO SIGHT :-D :-D :-D Blahoželám! :-D pretože to je "smotánka" malých chlapčekov, kt. si myslia, že požrali múdrosť finančníctva, keďže prešli "akadémiou" vzdelávania :-D .... dúfam, že si žiadnu takú zmluvu nepodpísala ;-) ..
Ak odpovedáš na prvý príspevok, pozri na dátum - je 2,5 roka starý ...
Dária Čižmáriková
02.02.15,20:45
Dobrý večer, pri otázke životného poistenia je toho viac, na čo si dávať pozor, aby klient bol istý, či to má správne nastavené a či produkt využíva, alebo používa.

Záleží samozrejme od toho, čo očakávate a či viete ako to funguje.

Šetrenie neodporúčam, prvé dva roky, čo tam klient naskladá peniaze má na účte nulu, pretože to zmizne na poplatkoch.

Ďalšia vec je to, či vám spravili aj konkurenčnú ponuku k AXE, táto poisťovňa je drahšia, na trhu sú aj kvalitnejšie a lacnejšie varianty.

Každú jednu kolónku na poistke treba rozanalyzovať, na koľko rokov je poistenie, či je ndexácia na poistke a či nie.

Aké sú tam čakacie doby.

Často sa mi stáva pri klientoch, že platia do blba.
Chobot
03.02.15,06:57
Dobrý večer, pri otázke životného poistenia je toho viac, na čo si dávať pozor, aby klient bol istý, či to má správne nastavené a či produkt využíva, alebo používa.

....

Často sa mi stáva pri klientoch, že platia do blba.

Na koho príspevok reaguješ? Lebo téma bola zadaná pred viac ako 2 rokmi a nikto sa nič nové nepýtal.
silvia481983
07.06.15,15:21
Asi v skratke podla mna sa neoplati platit si njaku zivotnu poistku..Priatel si zlomil clenkovu kost a zo zp mu poslali 50eur takze tak njak..bol doma 3mesiace a mal byt viac ale nechcel byt uz doma..take zbitocne vyhadzovanie penazi
Chobot
07.06.15,22:34
Asi v skratke podla mna sa neoplati platit si njaku zivotnu poistku..Priatel si zlomil clenkovu kost a zo zp mu poslali 50eur takze tak njak..bol doma 3mesiace a mal byt viac ale nechcel byt uz doma..take zbitocne vyhadzovanie penazi

silvia, trochu si pletieš životnú a úrazovú poistku. Priateľ mal úrazovú alebo k životnej pripoistenie úrazu. Zlomenia členku z pohľadu trvalého poškodenia alebo úrazu nemá vysoké percento pre úrazové odškodnenie.

Výhody životnej poistky by si zistila, keby sa priateľovi skutočne stalo niečo vážne, že by zomrel a ty by si zostala s dieťaťom sama. Ak nevieš, aký má účel životné poistenie, tak sem nepleť odškodnenie z úrazu.