lenka_bodorova
18.07.12,10:56
Dobrý deň,
chcela som sa ujistiť ako je to pri platení vlastnej daňovej povinnosti.

§78
(1) Platiteľ je povinný do 25 dní po skončení zdaňovacieho obdobia podať daňové priznanie a v tej istej lehote zaplatiť vlastnú daňovú povinnosť.

Moja otázka:
Keď podám daňové priznaie 16.07.2012, musím v tento deň zaplatiť vlastnú daňovú povinnosť.
Alebo zaplatiť vlastnú daňovú povinnosť môžem do 25 dní. - podľa mňa je toto správe len sa chcem ujistiť. Ďakujem
Monika Kováčová
18.07.12,08:59
lehota na zaplatenie je 25 dní po skončení zdaňovacieho obdobia, nie 25 dní po podaní DP. Preto povinnosť úhrady vzniká až 25.
lenka_bodorova
18.07.12,09:06
Mne išlo o to či keď sa podá daňové priznanie napr. toho 16.7., či sa v ten deň musí DPH aj zaplatiť, či stačí do 25. Ďakujem
Andyke
18.07.12,09:11
DPH stačí uhradiť do 25.7.
mondes
18.07.12,09:21
Zdravím. Prosím Vás za 1.Q. som podala DPH a vyšla mi vlastná daňová povinnosť cca 300 Eur. Zistila som, že musím podať DDP k DPH za 1.Q. a v ňom mi vyšiel NO cca 50 Eur, takže rozdiel je - 350 Eur.- V žiadosti uvediem sumu rozdielu, alebo rozdiel - nadm. odpočet, (a ten sa potom vyrovná v ďalšom zdaň. období)? A dokedy by mal DU vrátiť peniaze? Ďakujem pekne.
KEJKA
18.07.12,09:57
Zdravím. Prosím Vás za 1.Q. som podala DPH a vyšla mi vlastná daňová povinnosť cca 300 Eur. Zistila som, že musím podať DDP k DPH za 1.Q. a v ňom mi vyšiel NO cca 50 Eur, takže rozdiel je - 350 Eur.- V žiadosti uvediem sumu rozdielu, alebo rozdiel - nadm. odpočet, (a ten sa potom vyrovná v ďalšom zdaň. období)? A dokedy by mal DU vrátiť peniaze? Ďakujem pekne.
tých 300 EUR si zaplatila?
potom vyčísliš 350 rozdiel, nebudeš nič započítavať, ale podáš žiadosť o vrátenie rozdielu 350 EUR.
Ešte lepšie - chod osobne za správkyňou a dohodni sa s ňou - lebo každá to robí a vysvetľuje po svojom, podľa mňa čisto subjektívne, ako sa jej darí v systéme párovať.
mondes
18.07.12,17:37
Áno, tých 300 Eur máme uhradených. Ide mi hlavne o to, že pri riadnom DPH, ak vyjde NO, tak DU nevráti, ale sa to prenáša do ďalšieho zd. obdobia na základe toho, či vyjde NO alebo vlastná daň. povinnosť. Tak aj tu ma zaujíma, či mám žiadať celkový rozdiel uvedený na DDP k DPH, alebo ponížený o NO, ktorý by sa vyrovnal v ďalšom zd. období.

P.S. a aká je lehota vrátenia peňazí z DU? Dokedy by to mali vrátiť? Vďaka.