Jendo
17.02.06,08:49
Pýtali od Vás auditori pri vyradení elektroniky aj doklad o likvidácii. Myslím že dnes už nemôžeme vyhodiť elektroniku len tak do kontajnera. Mám na likvidáciu počítač a tlačiareň
bryan
17.02.06,08:07
Joj, len to nepokazte ... teda nerozmaznavajte uradnikov. Staci ak si urobis zapis o likvidacii, vyradeni a pripadne ak sa chces olejblovat znackou "Recycle" tak si do toho zapisu napis, ze ste to vyviezli do zberneho dvora smetiarskej firmy (v BA OLO napr. oproti IKEA, BB ONYX? a pod...).
... a popravde, mohol by si to tam niekde zrecajklovat :)
účtovník 007
17.02.06,08:16
Nie je to také jednoduché. Ak ako firma odovzdávaš počítač firme, ktorá sa zaoberá zberom a likvidáciou nebezpečných odpadov, tak Ti vždy na odovzdaný materiál vystavia potvrdenku. Týka sa to počítačov, tlačiarní, kopíriek.....neoniek a pod.U nás toto všetko robíme na základe "Programu odpadového hospodárstva". Ja mám vždy takýto doklad s presným uvedením čo sa odovzdalo. Vždy pri audite to chcú audítori vidieť, hlavne keď im predložím vyraďovací protokol na počítač,kopírku...

Uvedený program odp.hosp. nám potom musel schváliť Okresný úrad životného prostredia.
Jendo
17.02.06,10:08
Nie je to také jednoduché. Ak ako firma odovzdávaš počítač firme, ktorá sa zaoberá zberom a likvidáciou nebezpečných odpadov, tak Ti vždy na odovzdaný materiál vystavia potvrdenku. Týka sa to počítačov, tlačiarní, kopíriek.....neoniek a pod.U nás toto všetko robíme na základe "Programu odpadového hospodárstva". Ja mám vždy takýto doklad s presným uvedením čo sa odovzdalo. Vždy pri audite to chcú audítori vidieť, hlavne keď im predložím vyraďovací protokol na počítač,kopírku...

Uvedený program odp.hosp. nám potom musel schváliť Okresný úrad životného prostredia.
Tiež máme zmluvu s odberateľom o likvidácii nebezpečných odpadov a bolo to nutné pre auditora, ide však o likvidáciu olejov z výroby nie elektroniky. Nikdy nevieš či robíš dobre kým Ti nepríde kontrola, preto si myslím že dnes keď v obchode platíme poplatky na likvidáciu na to mnohé firmy môžu doplatiť.
comodo
12.03.06,16:00
No som v podobnej sutuacii , SZčO , neplatca DPH. To by som fakt nemal hodit do kontajnera 3-4 rocnu kalkulacku , fax-modem , alebo pokazeny CD-rom z PC ??? Prave som rozmyslal ze to nebudem obchadzat a vyhodim to.
Ja viem , ze nedokazem pri danovej kontrole, ze som to napr. nepredal den potom ako som to kupil a peniaze strcil do vrecka. Ale si neviem predstavit ,ze by sa vsetko drobne kancelarske vybavenie malo komisionalne likvidovat. Snad to doniest na danovy urad do kosa :-) ?
MIRKA111
01.02.08,12:22
Ideme odovzdať vyradenú elektroniku do zberného dvora, nemáte nejaké tlačivo, kde by mi potvrdili že daný vyradený majetok prijali na recykláciu?
Stefan2005
01.02.08,15:38
... dnes keď v obchode platíme poplatky na likvidáciu na to mnohé firmy môžu doplatiť.

preto treba využiť príležitosť, a pri kúpe nového výrobku (vtedy to neodmietnu) hneď odovzdať obchodníkovi starý výrobok (keď je súci na likvidáciu)...