jelenka
18.07.12,12:35
Dobrý deň, poprosila by som o radu skúsenejších v oblasti neziskového sektoru. Vyhrali sme projekt cez Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny automobil v cca hodnote 23.000 eur... Chcela by som sa opýtať do akej peňažnej výšky sú neziskové organizácie oslobodené? ďakujem
ivka70
18.07.12,10:40
A su vobec?
Obrat sa s otazkou na danovy urad.
jelenka
18.07.12,10:46
vzhľadom k tomu že DÚ zrušil info pre verejnosť a založil len info linku na ktorej sa striedajú pracovníci z celej SR a nie sú to vždy odborníci v danej problematike skúsila som radšej túto možnosť....
a_je_to
20.07.12,21:29
Dobrý deň, poprosila by som o radu skúsenejších v oblasti neziskového sektoru. Vyhrali sme projekt cez Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny automobil v cca hodnote 23.000 eur... Chcela by som sa opýtať do akej peňažnej výšky sú neziskové organizácie oslobodené? ďakujem

Načo to potrebuješ vedieť ? Výhra automobilu v rámci projektu nie je predsa zdaniteľný príjem, s ktorým možno voľne nakladať, predať, darovať.... Je to bezodplatné nadobudnutie DHM na vopred určenú činnosť, z verejných zdrojov a má povahu štátnej dotácie, nie zdaniteľnej výhry. Zaúčtuješ na 042/384, nie do výnosov a zaradíš na 022/042. Každý rok odpisuješ 551/082 a k odpisom účtuješ rovnakú sumu na 384/648. Takže aj 022, aj 384 odpíšeš rovnomerne a s nákladmi a výnosmi z auta si trvale na nule.