accomody
18.07.12,12:52
Dobry den, mame takyto problem (učtujeme v roku 2012):
Prisla nam vyuctovacia faktura za plyn, to je v poriadku. Na tej fakture vsak je uvedene nasledovne... Spotreba plynu 1000 eur - 400 eur zálohy = 600 eur doplatiť a na samom konci faktury napísané "K úhrade 603 eur".... Veľmi dlho sme patrali čo maju znamenať tie tri eura. Nakoniec sme zistili že plynarenska spolocnost si ešte v roku 2011 poslala upomienku, že sme boli v omeškani jeden den, tak si za tu upomienku vypytala poplatok 3 eura. Ja som sa pozeral do účtovnictva, ako sme o tomto poplatku učtovali v roku 2011 a mam to zaučtovane a dokonca to bolo aj zaplatené, lenže plynarenska spoločnost nam tuto sumu vratila späť. Tým padom sme si mysleli, že to nepožaduju. Neskôr na to sme boli zas jeden den v omeskani a zas nam poslali tu upomienku. Nasa chyba bola, ze sme to uz nezaplatili a tu upomienku kdesi zalozili. Teraz po tristvrte roku vo vyuctovacej fakture tu sumu 3 eura pozaduju, lenze my tento zaväzok v uctovnictve neevidujeme. Ja som uz tu upomienku nasiel a otazka teda znie, ci mozem tu upomienku zauctovat v roku 2012 alebo musim podavat opravne danove priznanie. Alebo je na to este nejaky iny spôsob? Prosim o radu.
Tweety
18.07.12,11:26
Dobry den, mame takyto problem (učtujeme v roku 2012):
Prisla nam vyuctovacia faktura za plyn, to je v poriadku. Na tej fakture vsak je uvedene nasledovne... Spotreba plynu 1000 eur - 400 eur zálohy = 600 eur doplatiť a na samom konci faktury napísané "K úhrade 603 eur".... Veľmi dlho sme patrali čo maju znamenať tie tri eura. Nakoniec sme zistili že plynarenska spolocnost si ešte v roku 2011 poslala upomienku, že sme boli v omeškani jeden den, tak si za tu upomienku vypytala poplatok 3 eura. Ja som sa pozeral do účtovnictva, ako sme o tomto poplatku učtovali v roku 2011 a mam to zaučtovane a dokonca to bolo aj zaplatené, lenže plynarenska spoločnost nam tuto sumu vratila späť. Tým padom sme si mysleli, že to nepožaduju. Neskôr na to sme boli zas jeden den v omeskani a zas nam poslali tu upomienku. Nasa chyba bola, ze sme to uz nezaplatili a tu upomienku kdesi zalozili. Teraz po tristvrte roku vo vyuctovacej fakture tu sumu 3 eura pozaduju, lenze my tento zaväzok v uctovnictve neevidujeme. Ja som uz tu upomienku nasiel a otazka teda znie, ci mozem tu upomienku zauctovat v roku 2012 alebo musim podavat opravne danove priznanie. Alebo je na to este nejaky iny spôsob? Prosim o radu.Nemusíš podávať DDP, zaúčtuj upomienku tento rok.
accomody
18.07.12,11:32
Tak to je super, hned sa lepsie dycha :) dakujem