zlomenanoha
18.07.12,16:42
Píšem rigoróznu prácu na tému Právna úprava miestnych daní a právno-aplikačné a realizačné problémy. Potreboval by som pomoc s praktickou časťou, teda s aplikačnými a realizačnými problémami, ktoré sa vyskytujú v praxi. Mám na mysli konkrétne nedostatky zákona o miestnych daniach, prípadné nezrovnalosti, obchádzanie zákona alebo názory na zmenu jeho jednotlivých ustanovení.

Za každú pomoc budem vďačný.

Ďakujem
ivka70
26.07.12,10:46
Napadli mi zatial:

Dan z odvozu smeti ... problemy pri odhlasovani, zla evidencia, ked niekto ma trvaly pobyt, ale trvale zije niekde inde, aj tak plati (a vybavit platenie len casti sa da, ale pracne kazdy rok opakovane a nie celu sumu, ta sa da , len v niektorych mestach. pri predlozeni dokazu o dlhodobom pobyte v zahranici) a kazda obec to ma riesene ina, nie je jednotne definovane oslobodenie od dane ....

Dan zo psa ... volakedy pes bol viac menej spojeny s nehnutelnostou, dnes, ked migruju majitelia (napr. na tyzdnovky za pracou) aj so psom, tak je problem, kde zahlasit psa (nahlasit psa niekde, kde nemam TP ja nai nikto, je dost problem :)

Dan z nehnutelnosti ... tam hlavne prekaza neprepojenost s katastrom .... clovek musi behat s lajstrami :)
ivka70
26.07.12,12:11
Inak, v 2010 si pisal bakalarku a v 2012 uz rigoroznu?????
melli
22.02.13,13:03
ak by ešte niekoho zaujímali miestne dane (http://www.vssr.sk/clanok-z-titulky/miestne-dane.htm) tak na prekliku, všeličo sa k nim dá nájsť a preklik zobrazí zákony a stiahnuteľné dokumenty.