Danulka40
18.07.12,17:00
ako sa naucit pouzivat riadiacu paku prei prehadzovani rychlosti? bola som na dvoch trenazeroch a neslo mi to, mam problem prehodit najma z 2 do trojky a z 4 do patky, inak ked som to skusala mimo autoskoly na ostro ...pri garazi na odst. mieste islo mi to lepsie....ako sa to mam naucit dokladne ?
misoft
18.07.12,15:26
Tréningom.
Inak z 2 do 3 a 4 do 5 tlak vpred mierne vpravo. Ak je kulisa OK, samé to tam skočí. A nechytať guľu riadiacej páky ako držiak, len oprieť ruku a tlačiť.
lujza.j
18.07.12,18:26
jasné že tak ako píše misoft, že tréningom......no ja by som asi sadla do auta a na "sucho" radila rýchlosti....držanie páky... to tak nejak asi každý po svojom...niekto ju drží stále...niekto až vtedy ked je treba....
tictac7
18.07.12,18:34
...a v každom aute sa inak radí....inak to "ide"... ale je to len jazdiť a radiť, jazdiť a radiť a tak dookola... neboj sa, nikto sme múdry z neba nespadli.
lujza.j
18.07.12,18:37
...a v každom aute sa inak radí....inak to "ide"... ale je to len jazdiť a radiť, jazdiť a radiť a tak dookola... neboj sa, nikto sme múdry z neba nespadli.
ježiš to áno..... už som nato skoro aj zabudla ked som minulý rok sadla do druhého auta a bola som z toho:eek:
tictac7
18.07.12,18:40
jasné že tak ako píše misoft, že tréningom......no ja by som asi sadla do auta a na "sucho" radila rýchlosti....držanie páky... to tak nejak asi každý po svojom...niekto ju drží stále...niekto až vtedy ked je treba....

nič v zlom, ale toto že vraj nie je veľmi dobrý zvyk....jej držaním prenášaš odrazy do puzdra - a ak ju nedajbože držíš stále (stačí aj ruku mať položenú) "vylagruješ" ju... Toto nemám z vlastnej hlavy, to mi raz povedal "môj mechanik", keď som s ním bola na skúšobnej jazde, keď som kupovala auto na inzerát....
lujza.j
18.07.12,18:41
nič v zlom, ale toto že vraj nie je veľmi dobrý zvyk....jej držaním prenášaš odrazy do puzdra - a ak ju nedajbože držíš stále (stačí aj ruku mať položenú) "vylagruješ" ju... Toto nemám z vlastnej hlavy, to mi raz povedal "môj mechanik", keď som s ním bola na skúšobnej jazde, keď som kupovala auto na inzerát....
ovládam...čítala som o tom;) ja nedržím....
buchač
18.07.12,18:50
mimotemy....bóóóóóóže .......že čo by sa dalo " robiť s tými vašimi príspevkami ......:--- :D
tictac7
18.07.12,18:55
...a čože sa Ti nepáči? Kadeže Ti myšlienky lietajú? Veď je stredaaaa
lujza.j
18.07.12,19:13
ved normálka veštci chlapi sú úchyliaci...:-P