Pavol Hantsok
18.07.12,19:05
Dobrý deň,

chcem sa spýtať na založenie spoločnosti, ktorá sa zaoberá vymáhaním dlhov. Aké doklady, povolenia sú potrebné na začatie takejto formy podnikania ? Za odpoveď vopred ďakujem.
mattto
18.07.12,17:17
niekedy to bolo "vymáhanie pohľadávok mimo výkon súdnych rozhodnutí", teraz sa bežne používa faktoring a forfaiting, resp. sprostredkovateľská činnosť
Nandrolon
18.07.12,17:25
... aby každý zamestnanec mal zbrojný preukaz skupiny "A", "hromadné" sa už dnes nenosia.....
Chcel by som to niekedy robiť /keď nebudem mať čo robiť/ :-))))))))
buchač
18.07.12,17:27
....he .....čítaš mi myšlienky ????....:-)
Pavol Hantsok
18.07.12,18:47
Mňa tento zámer napadol hlavne preto, lebo vlastním firmu a dlhodobo sa stretávam s problémom kedy mi zákazníci neplatia tak ako majú. Pravdupovediac si tiež myslím, že možnosť p. Nandrolon je asi najlepšia :) bohužiaľ nelegálna. Je toho už ale toľko veľa, že niesom ochotný uhrádzať spoločnosti, ktorá mi pohľadávku vyberie 10 a viac percent za to, že mi pohľadávku vymôže. Verím, že ak zoženiem skúseného právnika a dokážem sa s ním dohodnúť na spolupráci určite by to bolo zaujímavé keďže poznám veľa podobných čo majú problém podobný môjmu :)
Braňo
18.07.12,19:45
... aby každý zamestnanec mal zbrojný preukaz skupiny "A", "hromadné" sa už dnes nenosia.....
Chcel by som to niekedy robiť /keď nebudem mať čo robiť/ :-))))))))

Nie je potrebná zbraň, síce sa odporúča, ale najefektívnejšie je poznať, čo si v rámci zákona môžeš dovoliť a prísť osobne navštíviť dlžníkov. Veľmi krásne som videl vymáhať dlh spôsobom, že táto firma nasadila papuču na auto dlžníka, ktoré bolo odstavené pred domom dlžníka a pozerá sa naň. Papuča je daná dole až po úhrade dlhu (toto funguje na každého), musíš mať ale záložné právo na auto.

Môj názor je, že 10% je adekvátna odmena za korektné vymáhanie, nie je to prehnaná suma, samozrejme závisí od problematickosti dlžníka. Pri určitých je aj 25% málo. Pokiaľ má dlžník majetok, len nechce platiť je to jednoduchšie, ako taký čo nemá nič a ešte má aj kopec dlhov.
Nandrolon
19.07.12,03:39
Pavol Hantsok - nevidím nič nelegálne na svojej odpovedi hore...
sroservis
20.07.12,08:32
Na zabezpečenie úhrady svojich pohľadávok nepotrebujete osobitnú živnosť.
Ak to chcete vykonávať pre druhých "Faktoring a forfaiting", ale nezhŕňa nútený výkon súdnych a iných rozhodnutí (na to je potrebná licencia exekútora).
Economic
20.07.12,11:57
Súčasťou živnostenského oprávnenia Faktoring a forfaiting nie je vykonávanie núteného výkonu súdnych a iných rozhodnutí. Aj keď veľa ľudí si tieto pojmy radi zamieňajú.
JAJA11
10.08.12,05:30
mňa by zaujímalo, koľko stojí činnosť faktoringových spoločností... tiež máme firmy, ktoré sa s platením neponáhľajú a tak by som chcela vedieť, koľko by ma to stálo. Má niekto skúsenosť s takýmito firmami a ako to prebieha?
mattto
10.08.12,06:04
mňa by zaujímalo, koľko stojí činnosť faktoringových spoločností... tiež máme firmy, ktoré sa s platením neponáhľajú a tak by som chcela vedieť, koľko by ma to stálo. Má niekto skúsenosť s takýmito firmami a ako to prebieha?

napr. http://www.tatrabanka.sk/sk/business/uvery-financovanie/korporatne-financovanie/faktoring.html#kalkulacia-nakladov