Sisa
18.07.12,21:42
Vypisujem výkaz DPH a nie je mi jasné, do ktorého riadku v DP DPH patria 80% paušálne výdavky na PHL. Veľmi pekne ďakujem za pomoc.
Sarlotka
18.07.12,20:06
ide o dan na vstupe suma bude na riadku 21 a 23
comodo
23.11.12,19:25
Nevidim tu inu temu ohladne tohoto. Ak uplatnujete 80% z ceny PHM a DPH p a nepisete knihu jadz - evidujete aspon kilometre ? , alebo ako zosuladit nakupy benzinu , kilometre a spotrebu ?
marjankaj
23.11.12,19:39
Nevidim tu inu temu ohladne tohoto. Ak uplatnujete 80% z ceny PHM a DPH p a nepisete knihu jadz - evidujete aspon kilometre ? , alebo ako zosuladit nakupy benzinu , kilometre a spotrebu ?
A takéto si nečítal?:rolleyes:

§19 ods. (2)písm. l
výdavky (náklady) na spotrebované pohonné látky[
3. vo forme paušálnych výdavkov do výšky 80 % z celkového preukázateľného nákupu pohonných látok za príslušné zdaňovacie obdobie primeraného počtu najazdených kilometrov podľa stavu tachometra na začiatku a na konci príslušného zdaňovacieho obdobia pre každé motorové vozidlo samostatne,
comodo
29.11.12,15:02
A takéto si nečítal?:rolleyes:
No , myslel som akoze debatu o tom som necital. Z citat zakona dakujem.
Teraz som dokonca podobnu debatu nasiel a vidim, ze ludia su z toho zmateni. Tak isto i ja. Uplatnujem 80% pausal , nerobim evidenciu jazd. Neviem kam potom zaznacim kilometre , ako dokazem nadspotrebu (mam nove auto a jazdim kratke trasy - a tam naspotreba je ). Uf :confused:
Rozalka
29.11.12,15:22
V zákone sa nehovorí o nadspotrebe ale o primeranom množste najazdených kilometrov, keď si vozidlo kúpil, najazdené km boli 0 a zaeviduješ km na konci roka. Ak si mal MV už predtým, tak sa porovná podľa neho za porovnateľné obdobie.
Napr. nové vozidlo zakúpené v auguste 2012 a mal si už vozidlo v minulom roku, porovnajú sa km za obdobie 8-12/2011.
Aljok
29.11.12,15:30
Z materiálu DR SR :

3. Otázka:
Čo znamená primeraný počet najazdených kilometrov pri uplatňovaní paušálnych výdavkov na spotrebované PHL a ako ho bude daňovník preukazovať na daňové účely ?


Odpoveď:
Zákon o dani z príjmov definíciu pojmu primeraný počet najazdených kilometrov neobsahuje. Ak sa daňovník rozhodne uplatniť výdavky na spotrebované PHL vo forme paušálnych výdavkov podľa § 19 ods. 2 písm. l) tretieho bodu zákona o dani z príjmov, je povinný vychádzať z počtu najazdených kilometrov za príslušný rok, ktoré sa zistia zo stavu tachometra na začiatku a na konci príslušného zdaňovacieho obdobia pre každé motorové vozidlo samostatne. Celkový počet najazdených kilometrov (ktorý vyplýva zo stavu záznamu tachometra na začiatku a na konci zdaňovacieho obdobia) musí byť primeraný. Správca dane má možnosť preveriť správnosť takto vykazovanej spotreby PHL daňovníka, napr. môže skúmať, či vozidlo najazdilo taký počet kilometrov, ktorý po prepočte zodpovedá nákupu PHL, ktorý deklaroval daňovník, prípadne bude skúmať počet najazdených kilometrov primerane k podnikateľskej činnosti daňovníka v nadväznosti na spotrebu vykazovanú v minulých zdaňovacích obdobiach a pod.
janulkam
17.03.13,17:29
Chcem sa opýtať či si môžem uplatniť paušálne výdavky na PHL aj ked nie som vlastníkom mot. vozidla ale doklady o nákupe mám . Na služobné jazdy používame auto spoločne s kolegom ja len prispievam na nákup PHL. Som SZCO a v dan. priznaní si chcem uplatniť paušálne výdavky vo výške 40% Ďakujem