mischela
18.07.12,22:04
bry den,

chcem sa opytat, ci sa da resp. stornovat alebo ci sa da odstupit od zmluvy, ktoru mi urobila firma, ktora sa zaobera reklamou na nete. bezi mi 6 dni a nie som spokojna, aj ked viem, ze je to kratka doba, chcela by som to zrusit. Existuje nejaka zakonna lehota na odstupenie?
Dakujem
p.s. je to reklama na eshop, urobili mi navadzaciu stranku na jednom portale, plus nejake katalogy vyplnili
mattto
18.07.12,20:18
aká to je zmluva? aké sú zmluvné podmienky? neplní dodávateľ svoje zmluvné povinnosti, alebo si nespokojná, lebo sa ti zachcelo byť nespokojná?
mischela
18.07.12,20:23
ked pozeram navstevnost stranky, tak je to denne od 30-40...proste nic...ja som na to teraz dva mesiace nemala ziadnu reklamu a navstevnost to malo okolo 20-30. proste sa mi to nepaci a myslim, ze som sa rozhodla zle. zmluvne podmienky ani nemam, bolo to dohodnute cez fon
mattto
18.07.12,20:29
ked pozeram navstevnost stranky, tak je to denne od 30-40...proste nic...ja som na to teraz dva mesiace nemala ziadnu reklamu a navstevnost to malo okolo 20-30. proste sa mi to nepaci a myslim, ze som sa rozhodla zle. zmluvne podmienky ani nemam, bolo to dohodnute cez fon

splnil dodávateľ predmet zmluvy? ak sa zaviazal registrovať ťa v katalógoch, zlepšiť SEO a pod., ak to urobil a nemalo to účinok, aký si očakávala, nie je dôvodom na odstúpenie od zmluvy.
mischela
18.07.12,20:53
ked nieco kupis cez net mas pravo vratit do 7 dni bez udania dovodu, chcela som vediet, ci ja tu neexistuje nejaka ochrana
mattto
18.07.12,20:56
ked nieco kupis cez net mas pravo vratit do 7 dni bez udania dovodu, chcela som vediet, ci ja tu neexistuje nejaka ochrana

nie si spotrebiteľ, Váš vzťah sa riadi Obchodným zákonníkom, nemôžeš odstúpiť od zmluvy
marjankaj
18.07.12,22:02
nie si spotrebiteľ, Váš vzťah sa riadi Obchodným zákonníkom, nemôžeš odstúpiť od zmluvy
Ja si myslím, že môže. Samozrejme ak sa tak dohodne s druhou stranou.

Občiansky zákonník

§ 48


(1) Od zmluvy môže účastník odstúpiť, len ak je to v tomto alebo v inom zákone ustanovené alebo účastníkmi dohodnuté.
mattto
19.07.12,07:04
Ja si myslím, že môže. Samozrejme ak sa tak dohodne s druhou stranou.

Občiansky zákonník

ide o dvoch podnikateľov, vzťah sa riadi ObchZ, nie OZ. Ak by mali v zmluve dohodnuté odstúpenie od zmluvy, asi by sa nepýtala na porade a využila by ust. zmluvy :)
profesional
19.07.12,08:29
ide o dvoch podnikateľov, vzťah sa riadi ObchZ, nie OZ. Ak by mali v zmluve dohodnuté odstúpenie od zmluvy, asi by sa nepýtala na porade a využila by ust. zmluvy :)

Je uplne mylna informacia, ze ak sa vztah riadi primarne Obchodnym zakonnikom, ze objednavatel nemoze byt spotrebitelom. Odporucam nastudovat aspon zaklady spotrebitelskeho prava. Aj podnikatel je spotrebitelom ak splna zakonom vymedzene podmienky. Nazor ze spotrebitelom je len fyzicka osoba nepodnikatel je mylny.
mattto
19.07.12,09:43
Je uplne mylna informacia, ze ak sa vztah riadi primarne Obchodnym zakonnikom, ze objednavatel nemoze byt spotrebitelom. Odporucam nastudovat aspon zaklady spotrebitelskeho prava. Aj podnikatel je spotrebitelom ak splna zakonom vymedzene podmienky. Nazor ze spotrebitelom je len fyzicka osoba nepodnikatel je mylny.

zase ty a zase zle :D kde som napísal, že "ak sa vztah riadi primarne Obchodnym zakonnikom, ze objednavatel nemoze byt spotrebitelom."?

vychádzajúc zo zadania, že zadávateľka má eshop, je podnikateľkou, uzavrela zmluvu s iným podnikateľom, ktorej predmetom bolo plnenie týkajúce sa jej podnikateľskej/obchodnej činnosti (reklama jej eshopu) a nie prijatie služby pre osobnú potrebu, je logicky jasné, že nie je spotrebiteľom. Neviem, akými myšlienkovými pochodmi si dospel k záveru, že si myslím, že nie je spotrebiteľom preto, lebo sa ich vzťah riadi ObchZ.

Odporúčam naštudovať si aspoň základy chápania písaného textu :D
blavaciko
06.08.12,21:17
vsetko zalezi od zmluvy ktoru mas podpisanu, tu nevidime, takze nikto ti neda fundovanu odpoved...