daria29
18.07.12,22:29
Dobry vecer.co na to poviete, co napisem? na internete som nasla inzerat- kto ma nepotrebny pribor, a ine veci, nech sa ozve na tel .cisle,atd,tak som sa ozvala, tam mi nejaka dama povedala ,ze su neziskova organ, a ze by im nieco taleto pomohlo,ze roznasaju aj jedlo, a casto nemaju socialne slabsi ludia cim jest. aj bezdomovci atd. niekedy som mala bufet, tak som si povedala, ze to dam prec,dala som si s tym namahu, pobalila asi do 4 kartonou taniere, misky, tacky, pribory, panvice,atd, volala som ze to je pripravene, pani povedala ze najde sofera, a pride to zobrat, presiel tyzden, nik nechodil, mne to stoji pri dverach, zavadzia , presiel druhy tyzden, volala som ,hovorim ze pojdem na dovolenku, zase nik neprisiel, minula som peniaze na hovory, snaha bola,a tak som si povedala , ze uzsa vykaslem reagovat na nieco take,pomozte, sme neziskova organizacia. taky zly pocit vo mne vyvolali. je to seriozne?
mattto
18.07.12,20:34
nie je to seriózne

ak chce človek pomôcť, nepotrebuje na to sprostredkovateľov - občianske združenia, neziskovky atď. Určite máš v okolí bezdomovca, ktorého stretávaš pravidelnejšie, opýtaj sa ho, či ten riad nechce a keď hej, daj mu ho. Nepotrebuješ na to neziskovku.
a_je_to
07.11.12,19:34
Idem pracovať v n.o , chcem sa opýtať či sa v n.o vedie jednoduche účtovnictvo. Ďakujem za odpoveď

Ak nepodniká a ak v minulom roku nedosiahla príjem 200 tis. Eur, tak môže viesť JÚ, inak PÚ. Ale to sa opýtaj rovno ich.
a_je_to
08.11.12,12:18
Ďakujem, nevedia ake vedu Ú, maju v PC jednu tabulku a podla tej robia všetko. Žiadne knihy ani program nemaju. Podla zákona nestači len tabulka, však?

Ak tá tabuľka umožní zostaviť účtovnú závierku n.o. podľa predtlače a zápisy v nej sú doložené riadnymi dokladmi, tak ju možno v lepšom prípade považovať za jednoduché účtovníctvo. Ale neviem, či to umožňuje. Účtovníctvo na rozdiel od tabuľky musí spĺňať určité obsahové aj procesné pravidlá, náležitosti a prílohy, o tom to je. Tabuľka zostáva iba tabuľkou.
a_je_to
09.11.12,17:54
Ved prave, ta tabuľka všetko nesplna. Vobec v tej tabulke sa nevedie bank. účet. Robia tak už 5 rokov. Tak sa mi zda, že maju asi problém. Rozhodujem sa či to mám naozaj zobrať od januára. Treba opraviť pravdepodobne 5 rokov.

Ak inú robotu nemáš, tak to ber a uč sa. Bez roboty sa účtovať nenaučíš na žiadnom kurze. Peňažný denník JÚ n.o. je podobný podnikateľskému, ale názvy stĺpcov musia byť zhodné s výkazom príjmov a výdavkov v JÚ pre n.o.


Inak sa účtuje v JÚ v n.o a v JÚ v s.r.o ?

... prepána ! v s.r.o. sa vôbec nemôže účtovať v JÚ, pozri § 9 zákona o účtovníctve. Určite inak účtuje JÚ povnikateľ a n.o. Majú odlišné predpisy o postupoch účtovania. Žožeň si Zákony I. od Poradcu Žilina, tam nájdeš postupy pre n.o. aj výkazy. Alebo vygúgli.
Katka n.o
09.11.12,21:36
Ďakujem ...