saxia
17.02.06,08:20
:o Prosim Vas o pomoc pri zauctovani zmeny zakladneho imania nadacie
z terminovaneho uctu na nakup podielovych listov v banke.
Hanka
22.02.06,09:16
Dufam, ze to nebude vadit, ze som to zaradila do tejto temy, ale inu temu s tymto nazvom som nenasla.
Chcem sa uistit, ci som spravne zamestnancovi podala informaciu.
Zamestnanec ma podielove listy vydale SLSP z ktorych si vybral v priebehu roka nejake peniazky. Teraz mu SLSP oznamila, ze ciastkovy zaklad dane je nejakych 680.-Sk. Musi si podat sam danove priznanie?
Tweety
22.02.06,09:17
Chcem sa uistit, ci som spravne zamestnancovi podala informaciu.
Zamestnanec ma podielove listy vydale SLSP z ktorych si vybral v priebehu roka nejake peniazky. Teraz mu SLSP oznamila, ze ciastkovy zaklad dane je nejakych 680.-Sk. Musi si podat sam danove priznanie?
Ak to nemal zdanené pri zdroji, tak to musí dodaniť.
Hanka
22.02.06,09:22
.... mal tam napisane, ze vypocitana suma predstavuje ciastkoy zaklad dane, avsak skutocna vyska zakladu dane z vyplatenej sumy podieloveho listu sa moze lisit. Vzhladom na skutocnost, ze v predmete cinnosti nie je uctovne, danove poradenstvo, odporucaju konzultovat podanie danoveho priznania s odbornikom.:eek:
Peterka
22.02.06,14:03
Dufam, ze to nebude vadit, ze som to zaradila do tejto temy, ale inu temu s tymto nazvom som nenasla.
Chcem sa uistit, ci som spravne zamestnancovi podala informaciu.
Zamestnanec ma podielove listy vydale SLSP z ktorych si vybral v priebehu roka nejake peniazky. Teraz mu SLSP oznamila, ze ciastkovy zaklad dane je nejakych 680.-Sk. Musi si podat sam danove priznanie?
Mal príjem ale neviem ako si vybral peniaze- predal podielové listy alebo mal výnos z podielových listov.
Hanka
23.02.06,11:13
Vybral si peniaze v hotovosti.
Peterka
24.02.06,11:23
Ešte raz - predal podielové listy alebo mal výnos z podielových listov
Hanka
27.02.06,07:15
Podla mna prave preto, ze si vybral peniaze z tohto uctu, dostal to oznamenie od SLSP, kde mu vycislili z tej vyplatenej ciastky ciastkovy zaklad.
zelik
27.02.06,07:58
Aj ja mám taký problém, ale môj klient podielové listy PREDAL. Išlo o 334 ks duržstevníckych podielových listov s menovitou hodnotou 1000,-, predal ich však pod cenu všetky za 50000,-. Vie mi niekto poradiť, ako si to má zdaniť? Do ktorého riadku daňového priznania si to musí uviesť? Akú výšku nákladov si môže uviesť? Prosím o odpoveď od niekoho, kto má s tým skúsenosti.
Peterka
28.02.06,10:57
Aj ja mám taký problém, ale môj klient podielové listy PREDAL. Išlo o 334 ks duržstevníckych podielových listov s menovitou hodnotou 1000,-, predal ich však pod cenu všetky za 50000,-. Vie mi niekto poradiť, ako si to má zdaniť? Do ktorého riadku daňového priznania si to musí uviesť? Akú výšku nákladov si môže uviesť? Prosím o odpoveď od niekoho, kto má s tým skúsenosti.
Jedná sa o zdanenie podľa § 8,ods.1,písm e) a platí že ...ak sú výdavky spojené s jednotlivým druhu príjmu vyššie ako príjem , na rozdiel sa neprihliada.
zelik
28.02.06,12:44
nie som v tom skúsená, čo znamená " na rozdiel sa neprihliada"? Mám len zmluvu o predaji družtevných podielnickych listov. Odkupoval to predseda družstva od zamestnankyne družstva. Ona tieto listy dostala za "odpracované roky". Postupovala som správne, ak som to v daňovom priznaní uviedla §8 ods.1e, a to vo výške rozdielu 50100-22900=27100/teda ponížené o 5-násobok životného minima/ a do stĺpca výdavky som uviedla tiež čiastku 27100,-. Je to správne. Vopred vám ďakujem za odpoved.
Peterka
28.02.06,12:58
Ak sa jedná o cenné papiere ta ak sú výdavky nižšie ako príjmy, tak výdavkom je kúpna cena preukázateľne zaplatená za cenný papier, alebo ak nebol kúpený cenný pappier tak cena zistená v čase nadobudnutia.
Ak príjem znížený o uvedený výdavok nepresiahne v roku 2005 sumu 22 900,-Sk tak sa neuvádza v daňovom priznaní (je osolobedený)ak presiahne tak do DP len príjmy preashujúce 22 900,-Sk s tým že výdavky sa priraďujú k uvedeným príjmom(nad 22 900,-Sk) v pomere aký je pomer medzi celkovými príjmamy a 22 900,.-Sk
Hanka
06.03.06,11:10
...v mojom pripade, kedze predal spat SLSP podielove listy, z ktorych mu SLSP vycislila čiast.zaklad dane 680,- Sk nakuknuc do § 9 ods 1 pis.h je to oslobodene od dane a kludne mu mozem spravit rocne zuctovanie dane a nemusi si podat danove priznanie sam:D . Mam pravdu?
Hanka
07.03.06,12:33
......nikto nic ? :mee: :confused:
Hanka
10.03.06,05:23
tentokrat ma porada sklame? Nikto nič.......