Letko
19.07.12,08:07
Ahojte,

MUSÍ byť na parkovisku označená prevádzková doba?

Ďakujem :)
tictac7
19.07.12,06:15
...musí, tak ako na obchode musíš mať prevádzkovú dobu, na reštaurácii - je to prevádzka ako každé iné miesto, na ktorom sa vykonáva nejaká činnosť, poskytovanie služby........
...ak mám pravdu povedať, ešte som bez prevádzkovej doby ani parkovisko nevidela....
Indeed
19.07.12,06:21
Na KTOROM parkovisku ?

Ja som videl XXXXYYYY parkovisk, rozumej spevnená plocha využívaná spravidla na odstavenie aut,

ktoré neboli nijak označené... A niekedy tam neboli ani autá...

To tic-tac: Okrem Bratislavy existuje ešte štát Slovensko,kde vládnu iné pomery ako v meste BA.
Letko
19.07.12,06:25
V Bardejovských Kúpeľoch je parkovisko s rampami, kde som prevádzkovú dobu nevidel. Musí to byť vyznačené tak, aby to videl vodič pri vchode na parkovisko alebo to môže byť umiestnené aj v búdke?
tictac7
19.07.12,06:25
...si vstával ľavou nohou?
tictac7
19.07.12,06:30
...podľa mňa na viditeľnom mieste. A samozrejme aj s cenníkom. Pretože, ak viem, že na parkovisku je prevádzková doba do 18,00 a platí sa tam a pár minút chýba do konca, tak si počkám a vojdem na parkovisko až potom... Teda ešte samozrejme závisí od toho, či pozemok, na ktorom je parkovisko je vo vlastníctve obce, resp. mesta, alebo priamo toho prevádzkovateľa. Ak ho má prevádzkovateľ len prenajaté od obce, resp. mesta, tak ak majú predstavení konkrétnej obce, resp. mesta aspoň trocha rozumu, tak v zmluve je klauzula o prevádzkovej dobe a o tom, že mimo prevádzkovej doby je parkovisko verejne prístupné bez úhrady....
Indeed
19.07.12,06:31
Asi parkovisko je parkoviskom 24 hodín, či nie ?

Alebo,žeby 12 hodín bolo parkoviskom, a ďalších 12 hodín by na ňom vystupovali folkloristi ?

Otázka by mala správne znieť v akom čase je spoplatnené , a kedy sa dá /a či sa vobec dá/parkovať bezplatne.
Letko
19.07.12,06:35
Asi parkovisko je parkoviskom 24 hodín, či nie ?

Alebo,žeby 12 hodín bolo parkoviskom, a ďalších 12 hodín by na ňom vystupovali folkloristi ?

Otázka by mala správne znieť v akom čase je spoplatnené , a kedy sa dá /a či sa vobec dá/parkovať bezplatne.

Na tabuliach som zatiaľ videl len "Prevádzková doba parkoviska", čo je dostatočne zrozumiteľné.
Indeed
19.07.12,06:41
Mne sa veĺmi páči,že sa dá bezplatne parkovať pod Štrbským plesom na parkovisku pri železničnej stanici...

alebo,že by len mimo sezony ?
Indeed
19.07.12,06:45
Inak prevadzkovať parkovisko je najľahší sposob zárobkovej činnosti,

videl som to v Bulharsku

parkovanie bolo na školskom dvore /vtedy boli prázdniny/ a typek natiahol cez bránu povraz

a zarábal si.....

Slovensko je trošku na inej urovni od Bulharska ,ale zmýšĺanie všetkých podobných typkov je identické:

rýchlo a bezpracne zarobiť na čom sa dá....
Letko
19.07.12,06:48
Hádam časom dostanem presnú odpoveď na moju otázku :)
Indeed
19.07.12,06:49
a ešte okrem toho ma Slovensko svoju špecialitku:všetkými prostriedkami a silami brániť ostatným aby k takému zisku prišli
Indeed
19.07.12,06:54
Hádam časom dostanem presnú odpoveď na moju otázku :)

Presna odpoved .

Parkovisko musí byť označené prevádzkovou dobou ak je parkovanie na nom spoplatnené ,
ak nie je spoplatnené nemusí byť označené dobou obmedzujucou parkovanie.

Hovorím o parkoviskach pre verejnosť.