Sratch1
19.07.12,08:08
Dobry den.

Mam problem s internetovym obchodom www.shoppie.sk (http://www.shoppie.sk/), Zakupil som si u nich min.tyzden v piatok multifunkcny tycovy vysavac philips.Hned ako som prisiel som ho vyskusal a zistil ze ma vadne nasavanie. po 5 min. vzdy vypol nasavanie. V pondelok som ho chcel vratit do 7 dni z dovodu nefunkcnosti kompletne neposkodeny a zabaleny.. Obchod mi robil neuveritelne problemy a vyhovaral sa na to ze vysavac som mu nedal v povodne zabaleny co neslo kedze po zlozeni rucky uz nejde rozpojit takze trcala z krabice.(risene z technickym oddelenim philipsu) Vyhovarali sa ze oni to nepredaju a vymyslali si dalsie veci akoze mi neveria, ze som ho pokazil a podobne..A ze to daju do servisu skontrolovat a az nasledne potom mi vratia peniaze.Totalne neochotny pristup. Nakoniec po mojich argumentoch z obchodnych podmienok a hadani to prevzali a vypisal som standartny ich dokument o vrateni penazi.
A teraz vlastne cakam na peniaze... Chcem sa spytat ci mi mozu robit nejake problemy s tym ze mi nevratia peniaze z nejakeho dalsieho vymysleneho ich dovodu a ake mam ja vobec paky ak to neurobia? Mozu urobit aj taku vec ze ho umyselne teraz poskodia a mne daju vediet ze mi nevratia peniaze kedze som im ho dal poskodeny? Vysavac stal trosku viacej penazi a preto mam obavy..
Dakujem za vase rady....
mattto
19.07.12,07:07
môžu urobiť hocičo, otázka je aké to bude mať následky

daj podnet SOI, ak sa domnievaš, že bol z ich strany porušený zákon
kyss
19.07.12,16:22
myslim, ze ak uz raz prijali vec nie v ramci reklamacneho konania, ale v ramci dokumentu o vrateni penazi (storno kupnej zmluvy?/odstupenie?), tak uz sa nemozu dodatocne vyhovarat na nejake poskodenie tovaru.. umyselne vec poskodit (cim poskodia len sami seba) a podobne. Musia plnit, podla podmienok ich zasielkoveho obchodu. Ak peniaze nevratia v termine, mozes ich vyzvat na vratenie penazi, ak nic, tak este 1 vyzva s odvolavkou na postupenie na presetrenie SOI. Samozrejme, tie vyzvy realizovat nemusis, ale myslim, ze je to ludskejsie a ma pre teba vacsi zmysel, ako vec postupit ihned na SOI.
avv
06.10.12,19:48
Pokiaľ viem, tak pri vrátení do 7 dní tovar nesmie niesť známky používania. Myslím, že je to podľa zákona, všetky internetové obchody tak majú v podmienkach. T.j. je možná len reklamácia, kde vám môžu problém odstrániť, vymeniť za nový, poskytnúť zľavu alebo vrátiť peniaze (záleží od rozhodnutia obchodu).
dunlop007
07.10.12,16:28
presne tak