Natka
17.02.06,08:48
Viem, že je v porade okolo tejto témy popísané veľa, ale súrne potrebujem informáciu, aké potvrdenia mi má doniesť nová zamestnankyňa, ktorú sme prijali v novembri 2005 po 3-ročnej materskej, keďže chce aby sme jej spravili ročné zúčtovanie dane? Žiadosť podala do 15.02.2006, ale neviem čo za potvrdenie potrebujem, či jej môžem uplatniť celú nezdaniteľnú čiastku za celý rok tých 87 936?
ZlaticaB
17.02.06,08:02
V prvom rade by som to poopravila predpokladam, že nenastúpila po 3-ročnej materskej ale poberala už rodičovský príspevok, ak poberala rodičovský príspevok celý kalendárny rok 2005 potom by Ti mala predložiť potvrdenie z Úp odbor soc. vecí o poberaní rodičovského príspevku. Rod. príspevok sa nazaratáva do príjmu, materská áno.
Tweety
17.02.06,08:03
Viem, že je v porade okolo tejto témy popísané veľa, ale súrne potrebujem informáciu, aké potvrdenia mi má doniesť nová zamestnankyňa, ktorú sme prijali v novembri 2005 po 3-ročnej materskej, keďže chce aby sme jej spravili ročné zúčtovanie dane? Žiadosť podala do 15.02.2006, ale neviem čo za potvrdenie potrebujem, či jej môžem uplatniť celú nezdaniteľnú čiastku za celý rok tých 87 936?
Potvrdenie o príjmoch zo ZČ máš v mzdovom softe, ak pracovala od 11-12.2005 a iné príjmy zo ZČ nemala, ak áno uvedie to v žiadosti o RZD. Odpočet uplatníš za celý rok.
Natka
17.02.06,10:17
Ďakujem vám veľmi pekne všetkým.
Tweety
17.02.06,10:58
V prvom rade by som to poopravila predpokladam, že nenastúpila po 3-ročnej materskej ale poberala už rodičovský príspevok, ak poberala rodičovský príspevok celý kalendárny rok 2005 potom by Ti mala predložiť potvrdenie z Úp odbor soc. vecí o poberaní rodičovského príspevku. Rod. príspevok sa nazaratáva do príjmu, materská áno.
Poopravím príspevok: RP nezaratávame do príjmu zo ZČ, teda nie je potrebné žiadne potvrdenie o jeho poberaní.;)
Natka
17.02.06,11:39
A čo s novým pracovníkom, ktorý nastúpil hneď po skončení vysokej školy 2005? Aké potvrdenia na ročné zúčt.dane? Uplatniť celú sumu 87 936? Netreba si náhodou dávať pozor, či rodič si náhodou niečo neuplatňoval za pol roka, kým bol na VŠ? Mal popri TPP jednorázový príjem za 2 500,- Sk na konci roka, má na to aj potvrdenie.
ajobs
17.02.06,12:04
A čo s novým pracovníkom, ktorý nastúpil hneď po skončení vysokej školy 2005? Aké potvrdenia na ročné zúčt.dane? Uplatniť celú sumu 87 936? Netreba si náhodou dávať pozor, či rodič si náhodou niečo neuplatňoval za pol roka, kým bol na VŠ? Mal popri TPP jednorázový príjem za 2 500,- Sk na konci roka, má na to aj potvrdenie.

Uplatníš celú NZČ 87.936 Sk, rodič si nemohol nič uplatňovať (okrem DB a prídavkov).
Natka
21.02.06,10:08
Uplatníš celú NZČ 87.936 Sk, rodič si nemohol nič uplatňovať (okrem DB a prídavkov).Rodič je podnikateľ, nič si nemôže uplatňovať za vysokoškoláka v daňovom priznaní ako odpočítateľnú položku na vyživované dieťa riadok 75 daň.priznania FO?
Natka
21.02.06,13:20
Poradíte, prosím?
vladan
21.02.06,14:56
Rodič je podnikateľ, nič si nemôže uplatňovať za vysokoškoláka v daňovom priznaní ako odpočítateľnú položku na vyživované dieťa riadok 75 daň.priznania FO?

aké staré máš tlačivo daňového priznania? ja mám v tlačive daňového priznania pre FO typ B na riadku 75 úhrn riadkov 72 až 74 ... odpočítateľná položka na vyživované dieťa neexistuje tuším od roku 2004, nahradil ho daňový bonus
Natka
22.02.06,05:42
No fajn, čo narobí chrípka a teplota 39 C. Riadna haluz "riadok 75 odpočít.položka". Ospravedlňujem sa.:cool:
Natka
22.03.06,11:59
Viem, že je v porade okolo tejto témy popísané veľa, ale súrne potrebujem informáciu, aké potvrdenia mi má doniesť nová zamestnankyňa, ktorú sme prijali v novembri 2005 po 3-ročnej materskej, keďže chce aby sme jej spravili ročné zúčtovanie dane? Žiadosť podala do 15.02.2006, ale neviem čo za potvrdenie potrebujem, či jej môžem uplatniť celú nezdaniteľnú čiastku za celý rok tých 87 936?Chcela by som si ešte niečo overiť: zamestnankyni, ktorú som spomínala v zadaní témy, urobím ročné zúčt.dane, uplatním celú sumu 87 936,- Sk a jej manžel podnikateľ si môže tiež vo svojom daňovom priznaní uplatniť nezd.časť základu z r. 71 (87 936 mínus hrubá mzda za dva mesiace manželky vo výške 22 000,- Sk) t.j. 65 936? "Aj ona aj on"?
Tweety
22.03.06,12:02
Chcela by som si ešte niečo overiť: zamestnankyni, ktorú som spomínala v zadaní témy, urobím ročné zúčt.dane, uplatním celú sumu 87 936,- Sk a jej manžel podnikateľ si môže tiež vo svojom daňovom priznaní uplatniť nezd.časť základu z r. 71 (87 936 mínus hrubá mzda za dva mesiace manželky vo výške 22 000,- Sk) t.j. 65 936? "Aj ona aj on"?
Ona ako daňovníčka má nárok na OP, a on jej manžel, tiež daňovník, si ju môže uplatniť tiež, v uvedenom prípade iba rozdiel medzi jej príjmami a 87936.
Natka
22.03.06,12:19
ďakujem krásne a jej manželovi k daň.priznaniu treba pripojiť kópiu Potvrdenia o poberaní rodičovského príspevku a aj niečo od jej zamestnávateľa za tie dva mesiace?
jankasm
22.03.06,12:40
Keď píšeš, že prvé dva mesiace bola zamestnaná a mala príjem, to znamená, že teraz by mala byť na materskej dovolenke, a ak je na materskej dovolenke, tak jej manžel si môže uplatniť len rozdiel medzi nezdaniteľnou čiastkou a jej príjmom (mzda za prvé 2 mesiace + materská dovolenka, lebo aj tá sa berie ako jej príjem pri uplatňovaní nezdaniteľnej čiastky manželom). Nemalo by byť treba žiadne potvrdenia, ale ak si podáva daňové priznanie, záleží to od DÚ. (Ak budú požadovať treba doložiť potvrdenie zo zamestnania za prvé dva mesiace, potvrdenie o výške materskej a potvrdenie o poberaní rodičovského príspevku.)
Natka
22.03.06,14:11
Jankasm, poberala rodičovský príspevok 1-10/2005 a od novembra nastúpila na trvalý pracovný pomer, tak ako to bolo uvedené v návrhu témy.Ale akurát som prišla z DÚ, tak stačí iba Potvrdenie o poberaní rodič.príspevku.
jankasm
23.03.06,08:42
Prepáč, neviem prečo som si myslela, že robila prvé dva mesiace a potom išla na materskú, takže ešte raz sorry za moje nepochopenie.:D