Zebia
19.07.12,19:54
Dobrý deň,

v prvom rade by som sa rád spýtal či obchodné podmienky upravujú vzťah len medzi predajcom a spotrebiteľom (ako chápem výraz spotrebiteľ správne tak je to len nákup za účelom iným ako podnikaním) alebo aj medzi dvoma spoločnosťami? Čo ak budeme predávať aj konečnému zákazníkovi aj ďalším spoločnostiam, ktoré použijú náš tovar na tvorbu ďalšieho zisku.

a druhá otázka. vie niekto ako upraviť obchodné podmienky tak aby bolo možné na základe dohody tovar na určitý čas "zapožičať"? To by znamenalo napríklad to že nepoužitý materiál môže odberateľ do určitého dátumu vrátiť, do vtedy bude len požičaný.

ak by vedel niekto poradiť aj s tým ako by sa takýto "požičaný" materiál fakturoval. Chceli by sme aby odberateľ materiál odobral a zaplatil ale v prípade že ho nepoužije môže ho vrátiť.

Ďakujem
Zebia
24.07.12,16:23
Nikto nepomôže?
Internetový marketing
24.07.12,16:55
Ad 1) riesi obchodny zakonik
Ad 2) toto by mal byt komisionalny predaj, viac @Google
Zebia
24.07.12,17:19
1) toto je porada, tak by som prijal radu, pretože obch. zákonník som síce čítal ale je to pre mňa veľmi zložité sa v ňom vyznať
2) je to komisionálny predaj ak to aj predám ako "vratnú zásielku" alebo niečo také? ide o to že to chcem predať cez interner ale ak sa so zákazníkom dohodnem, môže to vrátiť..