Aldan
19.07.12,20:56
viete mi prosím poradiť sme platci dph, vystavili sme fa za službu - doprava do svajčiarska platcovi dph. táto fa podľa mna nejde do súhrnného výkazu. fa sa vystavuje bez dph? a čo tlačivo na podanie dph tam sa neuvádza? ďakujem
romanf
20.07.12,06:11
Nie je mi jasné, že Svaciar kde je registrovany ako platitel. Ale ak v ramci EU nema IC DPH, tak je to nezaujimave, bavime sa o tretej krajine a zjavne oslobodene dla §47 je aj dodanie prepravovaneho tovaru na uzemie tretieho statu a tato prepravna sluzba je priamo spojena s tymto vyvozom tovaru. Dodanie sluzieb mimo EU sa nauvadzaju do suhrnneho vykazu a na tlacive DPH by som to dal do r. 17. A ak nahodov sa bavime o doprave osob, tak je to oslobodene dla §46, riadok 17 na tlacive DPH.
betka
20.07.12,07:17
Môže ísť o dopravu do Švajčiarska, ale akému platiteľovi DPH? Ide o Švajčiara? Môže ísť aj o Nemca, kt. si objednal prepravu tovaru do Švajčiarska.

Miesto dodania služby: 15/1 pre ZO.

Predmet dane: 2/1/b poskytnutie služby.

Uvedená služba pre ZO nie je predmetom dane v SR. Nevstupuje mi do DP.

- Ak službu poskytnem Nemcovi ako ZO do Švajčiarska, nejde do SV, lebo ide o službu spojenú s vývozom, nejde do DP, miesto dodania služby je DE. (DE uplatní vývoz)

- Ak službu poskytnem Švajčiarovi ako ZO, nejde do SV, nejde do DP, pretože uvedené nie je predmetom dane v SR
- Ak poskytnem službu Svajčiarovi ako nezdaniteľnej osobe (napr. občan), predmet dane v SR 16/6, ale je oslobodený v zmysle 47/6, vstupuje do DP ako oslobodené riadok 17

Ak sa mýlim, opravte ma prosím.
mata82
20.07.12,07:31
Ahojte, ja mám trocha inú situáciu: bola vykonaná preprava tovaru z DE cez Prahu na SR pre slovenského platcu DPH, na CMR je pečiatka "Praha CLO". Mala by byť faktúra bez DPH ako oslobodenie pri dovoze?
mata82
20.07.12,09:20
Ahojte, ja mám trocha inú situáciu: bola vykonaná preprava tovaru z DE cez Prahu na SR pre slovenského platcu DPH, na CMR je pečiatka "Praha CLO". Mala by byť faktúra bez DPH ako oslobodenie pri dovoze?

pomôžete? :o
anetkabaletka
21.11.12,15:48
Ahojte,

prosim Vás, iné služby, ako dopravné, poskytnuté pre švajčiarsku firmu, sú tiež oslobodené od DPH a neuvádzajú sa do súhrnného výkazu a ani do daňového priznania DPH?

A vyplývajú slovenskej s.r.o., platiteľovi DPH, v súvislosti s vývozom služieb do Svajčiarska nejaké povinnosti?

Ďakujem vopred
anetkabaletka
21.11.12,15:57
A ešte jedna kontrolná otázka: Môžeme si odpočítavať DPH na vstupe, keď fakturujeme služby bez DPH do Švajčiarska?
anetkabaletka
22.11.12,08:24
Ahojte,

prosim Vás, iné služby, ako dopravné, poskytnuté pre švajčiarsku firmu, sú tiež oslobodené od DPH a neuvádzajú sa do súhrnného výkazu a ani do daňového priznania DPH?

A vyplývajú slovenskej s.r.o., platiteľovi DPH, v súvislosti s vývozom služieb do Svajčiarska nejaké povinnosti?

Ďakujem vopred

Ide o služby pilota pre zdaniteľnú osobu, platitela dane vo Švajčiarsku. Takže bez DPH, ale neviem, či to ide do r. 17 DP a čo so súhrnným výkazom. Vraj sú nejaké prípady, kedy aj služby pre Švajčiarsko, ktoré nie je v EU, idú do súhrnného výkazu. Lenže neviem, ktoré. Poraďte prosím.