frgt10
19.07.12,21:47
Ahojte!

Dufam, ze mi pomozete, lebo neviem si najst vsetky informacie... Pravo je velke mrmlanie, aspon pre mna...

V Polsku mam internetovy obchod. Chcela by som predavat aj na Slovensku. Musim mat zivnost, alebo moze to fungovat na polskych dokumentach?
Ak musim mat zivnost, tak co potrebujem urobit, aby si vsetko vybavit v urade? Co potrebujem na Slovensku - citala som, ze som by mala mat slovensku adresu... je to tak?
sroservis
24.07.12,20:14
Dobrý deň,

môžete predávať z Poľska, to znamená slovenský zákazník si z Vášho poľského e-shopu objedná tovar a Vy mu ho dodáte do SR.
Takýto spôsob predaja však bude zrejme dosť problematický vzhľadom na obtiažne riešenie prípadných reklamácii, naviac doručovanie tovaru zo zahraničia a platby do zahraničia zrejme predražia Váš tovar.

Ak chcete podnikať na území SR v zásade sa môžete rozhodnúť medzi živnosťou (neobmedzené ručenie, ale rýchle vybavenie, jednoduché účtovníctvo, nízke počiatočné náklady) a s.r.o. (obmedzené ručenie, ale vyššie náklady na založenie a zrejme aj na prevádzku).

Pre vybavenie živnosti nemusíte mať v SR pobyt (ak ste občanom EU), ale musíte zabezpečiť adresu svojho podniku v SR (a preukázať nájomný vzťah alebo vlastnícke právo k nemu), musíte predložiť výpis z registra trestov z PR úradne predložený do slovenčiny, samozrejme musíte mať aspoň 18 rokov a určiť tiež splnomocnenca pre doručovanie na území SR.
Viac info nájdete aj na http://www.minv.sk/?volne-zivnosti-1

Pekný deň.
frgt10
25.07.12,08:53
Dakujem :)
Ste mi pomohli!