cotton_svk
20.07.12,12:18
Viete mi niekto poradit, co vsetko obnasa zmena nazvu obcianskeho zdruzenia ? Potrebujeme premenovat obcianske zdruzenie, ktore ma v nazve meno podnikatelskeho subjektu, ktory zdruzenie predtym financoval, ale zanikol. Nazov chceme zmenit a nasledne sa zaregistrovat na 2% z dani.

Kde sa tato zmena vykonava, je pravda ze len v krajskom meste, alebo na zivnostenskych uradoch ?
Moze sa zmena nazvu vykonat na zaklade splnomocnenia ?

Vsetky diskusie na porade ohladom temy mam precitane, bohuzial som nenasiel jasne odpovede.
a_je_to
20.07.12,21:51
Viete mi niekto poradit, co vsetko obnasa zmena nazvu obcianskeho zdruzenia ? Potrebujeme premenovat obcianske zdruzenie, ktore ma v nazve meno podnikatelskeho subjektu, ktory zdruzenie predtym financoval, ale zanikol. Nazov chceme zmenit a nasledne sa zaregistrovat na 2% z dani.

Kde sa tato zmena vykonava, je pravda ze len v krajskom meste, alebo na zivnostenskych uradoch ?
Moze sa zmena nazvu vykonat na zaklade splnomocnenia ?

Vsetky diskusie na porade ohladom temy mam precitane, bohuzial som nenasiel jasne odpovede.

Treba nájsť textový súbor k pôvodným stanovám, preklepnúť názov, vytlačiť a dvojmo poslať na Ministerstvo vnútra SR s priloženou žiadosťou o zápis zmeny názvu, podpísanou kompetentnými podľa pôvodných stanov /zrejme predseda a tajomník/. Neviem, či u existujúceho OZ netreba aj fotokópiu zápisnice o voľbe zástupcov, navrhujúcich zmenu stanov. Prikladá sa aj kolok na zápis zmeny - pozri zákon o správnych poplatkoch. Jednu kópiu vrátia potvrdenú na adresu OZ. Potom treba zmeniť názov vo všetkých registráciách na úradoch, ŠÚ, DÚ, SP .... banka, atď. s pripojením kópie nových stanov.
Registrácia na 2% sa robí zápisnicou u ktoréhokoľvek notára, zápisnicu potom na daňový úrad.
Milan1979
07.08.12,21:45
1. zvolanie Valneho zhromazdenia a tam odsuhlasenie zmeny nazvu o.z.- samozrejmostou je spisanie zapisnice z VZ
2. Oznamenie Ministerstvu vnutra o zmene nazvu - 2x Stanovy prerobene (alebo aspon dodatky k Stanovam), kolok (myslim 16,6) a kopiu Zapisnice (bod 1)
3. Po vrateni opeciatkovanych stanov od MV SR oznamenie zmeny sidla na DU, SP, Statisticky urad, atd...

Na prijimanie 2% to nema ziaden vplyv - u notara nahlasite uz aktualny nazov.