lowec
20.07.12,14:15
Dobrý deň stal som sa obeťou a bolo mi ublížené na zdraví a to tým že ma fyzicky napadli mal som zlomený nos zlomeniny lebkovej a tvarovej kosti ja som mu v podstate neskrivil ani vlas na hlave na druhy den po incidente som sa šiel dohodnuť o finančnom odškodnení s dotyčným ktorý ma napadol ten však odmietol tak sa to začalo riešit cez policiu nebol som pn kedže nie som zamestnaný momentalne mam prazdniny ale bol som cca 10 obmedzený pri vykonávanie bežnej činnosti alebo tak nejak sa to piše , ked som prišiel na policiu cakalo ma tam oznamenie ktore podal ten ktorý ma napadol že som ho vydieral finančne no z mojej strany šlo o finančne odškodnenie je logicke predsa že som mu povedal že ked ma finančne neodškodní pojdem na policiu a na policii mi tvrdili že to je vydieranie čo si o tom myslíte ?? vopred vdaka za rady
misoft
20.07.12,12:37
Prvá tvoja chyba: pokiaľ si bol napadnutý, mal si volať políciu (aspoň mestskú).
Druhá tvoja chyba: pokiaľ si bol zranený, následne ošetrený, mal si okamžite pochodovať na políciu a podať tr. oznámenie (a mohol si využiť hlásenie o zásahu z tej mestskej polície) pre ublíženie na zdraví (doklad by bol lístok z nemocnice, úrazovky, traumatológie).
Tretia tvoja chyba: vôbec si sa s nim nemal baviť o nejakom "vyrovnaní" - utrpel si úraz, toto sa rieši súdne!

Žiaľ, on len využil to, čo si mu podal ako na tácke

z mojej strany šlo o finančne odškodnenie je logicke predsa že som mu povedal že ked ma finančne neodškodní pojdem na policiu.

Kto skôr príde - skôr berie.

BTW: takéto "veci" sa neriešia bez svedkov!
lowec
20.07.12,13:04
no takže k tomuto 1-policiu som samozrejme zavolal, 2- kopie vyšetrení su doručené na polícii a čo sa tyka tej debaty o odškodnení samozrejme boli pri tom dvaja svedkovia ,len sa bavím o tom že toto predsa nemože byť definované ako vydieranie nevyvyjal som nan žiadny fizický natlak ani podobne takže je to vydieranie ??? ved napokon aj tak policia začala konať na základe správy z nemocnice. takže len som mu povedal aky bude postup.
misoft
20.07.12,13:07
Ten postup si mu nemusel vravieť - prišiel by na to aj sám - dostal by obáločku s modrým pruhom do vlastných rúk.
buchač
20.07.12,13:08
Dobrý deň stal som sa obeťou a bolo mi ublížené na zdraví a to tým že ma fyzicky napadli mal som zlomený nos zlomeniny lebkovej a tvarovej kosti ja som mu v podstate neskrivil ani vlas na hlave na druhy den po incidente som sa šiel dohodnuť o finančnom odškodnení s dotyčným ktorý ma napadol ten však odmietol tak sa to začalo riešit cez policiu nebol som pn kedže nie som zamestnaný momentalne mam prazdniny ale bol som cca 10 obmedzený pri vykonávanie bežnej činnosti alebo tak nejak sa to piše , ked som prišiel na policiu cakalo ma tam oznamenie ktore podal ten ktorý ma napadol že som ho vydieral finančne no z mojej strany šlo o finančne odškodnenie je logicke predsa že som mu povedal že ked ma finančne neodškodní pojdem na policiu a na policii mi tvrdili že to je vydieranie čo si o tom myslíte ?? vopred vdaka za rady
1. píš poriadne a používaj interpunkčné znamienka , nakoľko toto sa nedá čítať.......až oči ma bolia ...
2. si obeť ??? ...si o tom presvedčený ???...napadli Ťa , alebo to len odveta bola ???...Tvoj pohľad je len jednou stranou mince , aj tú druhú by bolo potrebné počuť ...
3. he...si sa šiel dohodnúť ???...a to akým spôsobom ???....." že zaplať , lebo Ťa udám ..!!! "...
...zlatý môj , ale to je FAKT VYDIERANIE !!!.....a nie finančné vyrovnanie , ako si mylne vysvetľuješ ...
...poliši Ťa správne informovali , neboj ...pravdu povedali...
4. obmedzený môžeš byť , koľko len chceš ........no pre podanie na súd musíš mať adekvátne dôkazy , teda aj lekársku prehliadku s náležitou maródkou...
Nandrolon
20.07.12,13:14
Ty si sa odvážil ísť za útočníkom, ktorý ti zlomil nos, rozbil lebku, rozbil tvárovú časť??

Možno som sračka, ale ak by som toto utrpel, navštívil by som ho jedine s kanistrom benzínu a .45 ACP v kapse....

Ale možno je iná doba a poškodený sa chodia dohodnúť s útočníkmi, ktorí ich predtým dokaličia skoro na smrť /podľa toho čo píšeš..../
buchač
20.07.12,15:04
Ty si sa odvážil ísť za útočníkom, ktorý ti zlomil nos, rozbil lebku, rozbil tvárovú časť??
Možno som sračka, ale ak by som toto utrpel, navštívil by som ho jedine s kanistrom benzínu a .45 ACP v kapse....
Ale možno je iná doba a poškodený sa chodia dohodnúť s útočníkmi, ktorí ich predtým dokaličia skoro na smrť /podľa toho čo píšeš..../
mimotemy
...si zabil.....a ani 45-ku nepoužil ....:---:D

...he....určite je iná doba ............že s takouto nakladačkou akože na druhý deň sa pohybovať ???
...kua , podľa takejto diagnózy by možno týždeň na ARE ležal ....
Nandrolon
20.07.12,17:28
Veď práve bez urážky, ale celý tento topic mi znie ako riadna piatková k*ketína :-)))))))))))))))
Alebo tu mal niekto porezaný palec a píše o prasknutej lebke, kde jednoznačne VŽDY IDE O ŽIVOT...
lowec
20.07.12,19:35
Nandrolon - nie nie je to napísaný posudok lekára

Buchač - sorry za pravopis a čo sa týka vydierania , dal som im do rúk správu s pohotovosti kde bolo uvedené ,že som bol napadnutý druhou osobou a z toho logicky vyplýva že že som ich nemohol vydierať, kedže nemocnica automaticky postupuje regres polícii.
- čo sa týka "odplaty" o ktorej hovoríš s dotyčným som nikdy nemal nič takže to môžeš vylúčiť.
- čo považuješ za adekvátne dôkazy ???......myslíš že kompletná lekárska správa s pohotovosti + vyšetrenia a operácia je málo ????
buchač
20.07.12,19:55
Nandrolon - nie nie je to napísaný posudok lekára

Buchač - sorry za pravopis
...nie ani tak ten pravopis ....bodky a čiarky sú dôležité ,nakoľko niekedy iný význam veta potom má ...
a čo sa týka vydierania , dal som im do rúk správu s pohotovosti kde bolo uvedené ,že som bol napadnutý druhou osobou a z toho logicky vyplýva že že som ich nemohol vydierať
...vydieranie je v podstate aj tá osobná návšteva dotyčného !!!!....chápeš ???
, kedže nemocnica automaticky postupuje regres polícii.
- čo sa týka "odplaty" o ktorej hovoríš s dotyčným som nikdy nemal nič takže to môžeš vylúčiť.
...mne je jedno ...
- čo považuješ za adekvátne dôkazy ???......myslíš že kompletná lekárska správa s pohotovosti + vyšetrenia a operácia je málo ????
...ja ani nie , len čo patričné orgány ...



že som ho vydieral finančne no z mojej strany šlo o finančne odškodnenie je logicke predsa že som mu povedal že ked ma finančne neodškodní pojdem na policiu a na policii mi tvrdili že to je vydieranie
...VYDIERANIE !!!!...daj si konečne povedať ...
...čo sa logiky týka , tak túto v oblasti práva nehľadaj , tam nemá patričné miesto...právo je o dôkaznom bremene a nie o logike ...
Nemáš čo za útočníkom chodiť , ale rovno podať trestné oznámenie - spáchanie trestného činu ublíženia na zdraví ( § si nájdi ) na políciu alebo prokuratúru ...na známeho ( neznámeho páchateľa )....
lowec
20.07.12,20:06
Chápem a vďaka za tvoj čas.