zaclony
17.02.06,10:11
Zaplatila som šekom cestnú daň z vlastných peňazí, lebo som si myslela,že si ju nemôžem dať do nákladov.Zistila som, že áno.Chcem si ju dať do nákladov a mám len šek a sumu na ňom.nemusela som mať aj kópiu daňového priznania?Mám si ju dodat.vyrobiť?Zaúčtujem to ako predpis dane 531/345, alebo 345/211 ako interný doklad
liba2
17.02.06,09:34
Zaplatila som šekom cestnú daň z vlastných peňazí, lebo som si myslela, že si ju nemôžem dať do nákladov. Zistila som, že áno. Chcem si ju dať do nákladov a mám len šek a sumu na ňom. Nemusela som mať aj kópiu daňového priznania? Mám si ju dodat.vyrobiť? Zaúčtujem to ako predpis dane 531/345, alebo 345/211 ako interný doklad
Pre budúcnosť, aj daň ktorú nemožno uznať za daňový výdavok, treba zaplatiť z firemných prostriedkov a účtovať o tom.
Kto podával daňové priznanie k dani z motor. vozidiel? súkromná osoba alebo firma ? Kópiu daň. priznania treba mať založenú vždy (aj ak by išlo o súkromnú osobu). Daň. úrad síce vyhotoví fotokópiu priznania, ale za každú stranu sa platí poplatok.
Účtuje sa v PU, ide o s.r.o.?
Predpis zaúčtuj 531/345 a výdaj z pokladne 345/211.
zaclony
17.02.06,11:15
Som SZČO, súkromné auto som chela používať na podnik.účely a v techničáku je zapísaný môj manžel. Tak som sa domnievala, že si do nákladov môžem dať len cesťáky, ale tu vo fóre som zistila, že aj daň.Takže ako doklad mi postačuje len šek o zaplatení? Ešte som nezistila ako sa dá napísať konkrétnemu odosielateľovi odpovede.Dnes som tu totiž prvýkrát, ale aspoň viem poslať body.
liba2
17.02.06,11:31
Som SZČO, súkromné auto som chela používať na podnik.účely a v techničáku je zapísaný môj manžel. Tak som sa domnievala, že si do nákladov môžem dať len cesťáky, ale tu vo fóre som zistila, že aj daň.Takže ako doklad mi postačuje len šek o zaplatení? Ešte som nezistila ako sa dá napísať konkrétnemu odosielateľovi odpovede.Dnes som tu totiž prvýkrát, ale aspoň viem poslať body.
Ako SZčO účtuješ v PÚ ?
Takže manžel podával daň. priznanie DzMV. No ako to treba dotiahnuť do konca u SZČO , ti neporadím, nemám s tým skúsenosti, ale keď si čítala o tom na porade, tak určite je tam toho napísaného viacej (ja s tým nemám konkrétne skúsenosti).
liba2
17.02.06,11:33
Som SZČO, súkromné auto som chela používať na podnik.účely a v techničáku je zapísaný môj manžel. Tak som sa domnievala, že si do nákladov môžem dať len cesťáky, ale tu vo fóre som zistila, že aj daň.Takže ako doklad mi postačuje len šek o zaplatení? Ešte som nezistila ako sa dá napísať konkrétnemu odosielateľovi odpovede.Dnes som tu totiž prvýkrát, ale aspoň viem poslať body.
Keď chceš reagovať na konkrétny príspevok, tak stlač tlačidlo "cituj". Otvorí sa ti okno a v ňom je skopírovaný ten príspevok. Nič s ním nerob, nič nemaž. Kurzor nastav za posledný znak = hranatá zátvorka a začni písať. Vyskúšaj si to. A vďaka za ocenenie.
zaclony
17.02.06,12:47
Keď chceš reagovať na konkrétny príspevok, tak stlač tlačidlo "cituj". Otvorí sa ti okno a v ňom je skopírovaný ten príspevok. Nič s ním nerob, nič nemaž. Kurzor nastav za posledný znak = hranatá zátvorka a začni písať. Vyskúšaj si to. A vďaka za ocenenie.Prečo sa čudujete, že SZČO a chcem učtovať v PU? Účtovala som v ňom pred 4 rokmi a zdalo sa mi prehladnejšie ako jednoduché.A k tomu plateniu dane.Platí ten, ktorý auto používa a nie jeho držiteľ.Preto som daň platila ja.Ale veľmi ďakujem a pýtam sa,či mi neviete poradiť s otázkou v tejto sekcii ohľadom zásob.Pošlem body!!!!!!!!!!!!!
liba2
17.02.06,17:08
Prečo sa čudujete, že SZČO a chcem učtovať v PU? Účtovala som v ňom pred 4 rokmi a zdalo sa mi prehladnejšie ako jednoduché.A k tomu plateniu dane.Platí ten, ktorý auto používa a nie jeho držiteľ.Preto som daň platila ja.Ale veľmi ďakujem a pýtam sa,či mi neviete poradiť s otázkou v tejto sekcii ohľadom zásob.Pošlem body!!!!!!!!!!!!!Ja sa nečudujem, iba som sa chcela uistiť či je to naozaj tak. Názor o prehľadnosti PU zdielam s tebou rovnaký, takže všetko je O.K.:D .