martin-nik
20.07.12,15:10
dobrý deň chcem sa poradiť že čo hovoríte na dovolenku do talianska ako je tam či je tam čiste more alebo ako lebo som tam ešte nebol a našiel som las minute za 190 eur na týždeň
220870
20.07.12,13:28
190 € za týždeň bude zodpovedať aj kvalita.
martin-nik
20.07.12,13:39
mne neide as tak o kvalitu ket ze je to pod stany ja len celkovo ze ake je tam more či neni spinave atd
Ingrid Ondruskova
20.07.12,13:42
treba upresniť destináciu...kde cestujete....potom budú aj konkrétnosti....
Milas265
27.07.12,11:54
Tak na Elbe je ciste a aj v Kalabrii...
mariana11
21.08.12,17:41
Tak neviem či už tú dovolenku nemáte za sebou.... Mne sa more v Taliansku nepáči. Aspoň na tých miestach , kde sme boli. Ale viem, že dovolenku na Bibione alebo Rimini by som nechcela ísť. Spústa ľudí a more špinavé. Tam sme sa len zastavili pozrieť, lebo sú to také známe miesta.Južnejšie je to čistejšie. Boli sme v Porto Recanati. Tam to bolo celkom dobré.Na druhej strane polostrova nepamätám miesta ale pri Neapole ani pri Ríme som do vody ani nevošla. Ale na Sicílii je to už dobré . Voda čistučká . Nie síce ako v Chorvátsku ale za to pieskové pláže.
19empty19
27.08.12,11:22
My sme už 4. rok po sebe boli v Talianska v Lignano Sabbiadoro (asi by to malo byť niečo podobné ako Bibione). More je tam podľa mňa špinavé iba vtedy, keď je cez noc búrka a rozvíri celú vodu (riasy a rozvírený piesok- ale to iba pri brehu). Chodíme tam hlavne kvôli nákupom a programu, ktorý tam robia Taliani (AnimaVera) (často tam sú aj koncerty s bezplatným vstupom. Tento rok sme boli na speváčke Emme). Ináč je to veľmi čisté mesto a keď je more kľudné tak aj to. Mesto žije celý čas, takže sa tam určite nudiť nebudete.
220870
27.08.12,12:43
Reklamné spoty tvrdia že Slovenské more sa nachádza v Chorvácku.Nesúhalasím.Bezkonkurenčne najviac ,na Istrii okolo 80% všetkých turistov, tvoria Taliani.Prečo asi ,nejdú taliani na Talianske pláže?
robin1
27.08.12,12:48
Prečo pri Neapole a Ríme by si do vody nevošla? Je to tam niečím znečistené. V septembri sa tam chystáme.
Majkas
13.09.12,10:47
My sme boli 24.8-2.9. 60km od Neapolu - Baia Domizia a boli sme veelmi spokojné, plaž bola piesková a more bolo trocha špinave od rias ale iba pri brehu (prežili sme to -šak je to príroda). No tato oblast je fantastická aj na vylety - videli sme Pompeje, Vezuv, Sorrentský poloostrov, Neapol, a aj Rím.
Žabka 24
01.01.13,18:33
Chodím do Talianska na dovolenku už asi 10 rokov stále do tej istej oblasti, Gargána. Je to síce úplne na juhu a cesta autom je dlhá ale stojí za to. Piesočnatá pláž, krásne modré a hlavne čisté more, centrum s obchodmi pomerne blízko len jedinú nevýhodu, že o stravu sme sa museli postarať sami. V La giare alebo Spiaggia Lunga cez cestovku Famiko.
retro13
02.01.13,11:20
No ja som bol v stanoch len jediny raz v ITA a bola to katastrofa. Vecer strasny hluk. Zbehne sa tam vela socialnych pripadov a celkovo nic moc. Maximalne pre mladych ako dobrodruzstvo. More tiez nie je moc ciste, ale zas dost teple. Dovolenka je fajn, ale ziadne stany :)
Salvia
19.03.13,11:08
Ako aj Žabka 24, pozdravujem, aj my sme boli v oblasti Gargano, kúsok od Vieste a bola to úžasná dovolenka: ideálne prostredie pre deti= teplé a plytké more , také teplé že by som v ňom vydržala celý deň, prijateľné množstvo ľudí na pláži, upravovaná pláž - a upravovali pláž komplet , nie len súkromné pláže, more čisté, (ja pod pojmom špinavé more chápem že v ňom plávajú odpadky alebo riasy, zvírený piesok podľa mňa nezanmená špinu, je to normálne ale určite nie špinavé). Čo sa týka cien potravín tak tam mali také fajnové špecialitky ( syry, morské príšery, ryby) ktoré by si na Slovensku nemôžeme bežne dovoliť kúpiť, ceny v reštauráciách podobné ako tu, fantastický chlieb pramo z pekárne, boli sme na večeri v jednej z drahších reštauráií na skalnom útese vo Vieste s výhľadom na Jadran a večera s rybami pre 2 dospelé osoby + dieťa nás vyšla na 24 € . určite tam ešte pôjdeme.
Salvia
19.03.13,11:09
A viete kde sa ešte chystáme ? do San Felice
ekopo
19.03.13,11:34
o Taliansku je tu viac tém....

nejaké fotky z Kalábrie ktoré som nafotil, som dal sem
http://www.porada.sk/t132994-taliansko-kalabria.html#post1829001
a tu je more určite krajšie ako v Chorvátsku....

mimochodom pekná oblasť je Ligurská riviéra
SERVIS
25.03.13,08:19
Pridám sa so svojou otázkou na Taliansko.. Chceme ísť autom, nie veľmi ďaleko, mám predstavu kempu ale nechceme bývať v stane, ale v normálnom murovanom domčeku. Jedná sa mi hlavne o to, aby bolo v areály všetko po kope, bazén a ihriská či kurty, kvôli dieťatu.. je jedináčik a skôr si tam nájde kamaráta pre hru.. Tak raďte, ak viete o niečom schopnom.. PS: musí to byť v centre diania, kvôli večerným prechádzkam do mesta.. aby sme nemuseli autom. Ďakujem..:-)