Janiela
20.07.12,21:04
Neviem, či som dobre zaradila otázku, snáď mi niekto odpovie.

Klient má v mojich prenajatých priestoroch uložené účtovné doklady už od roku 2000. K 31.12.2011 som s ním ukončila spoluprácu. Problém je spočíva v úschove jeho účtovných dokladov. Viackrát som bývalého klienta vyzvala - ústne aj písomne - k prevzatiu dokladov. I keď písomnú dohodu o úschove dokladov nemáme. Klient však nereaguje. K 1.9. t.r. plánujem presťahovanie mojej kancelárie do nových priestorov. Ide o obchod - cca 4-5 šanónov ročne. To je od roku 2000 dosť.

Čo s dokladmi?
Má niekto podobnú skúsenosť? Aký postoj ste zaujali, prípadne, vie mi niekto poradiť?
Bola by som veľmi povďačná.
misoft
20.07.12,19:09
Neviem, či to bude dobrá rada, ale:
Nejaký archív - odoslať - klientovi oznámiť, kde to má - archívu poskytnúť kontakt na klienta, nech si vymáha skladné od neho.
tictac7
20.07.12,19:13
Neviem, či to bude dobrá rada, ale:
Nejaký archív - odoslať - klientovi oznámiť, kde to má - archívu poskytnúť kontakt na klienta, nech si vymáha skladné od neho.

...dobrá rada, ale bez zmluvy to tam asi nepreberú...a zmlvu len tá firma by s nimi mala asi uzavrieť - teda keď chceme, aby si to oni platili....

....si ma ubehol v podobnej odpovedi.....

....dať mu písomne, že ak do nejakého dátumu si neprevezme doklady, bude sa účtovať skladné vo výške.... (neviem, možno 0,50 EUR mesačne za jeden šanón?)
misoft
20.07.12,19:16
To mi len tak lebeňou prebehlo - za pokus o radu to stálo, nie:D
Janiela
20.07.12,19:16
...dobrá rada, ale bez zmluvy to tam asi nepreberú...a zmlvu len tá firma by s nimi mala asi uzavrieť - teda keď chceme, aby si to oni platili....

....si ma ubehol v podobnej odpovedi.....

....dať mu písomne, že ak do nejakého dátumu si neprevezme doklady, bude sa účtovať skladné vo výške.... (neviem, možno 0,50 EUR mesačne za jeden šanón?)


Aj nad tým som premýšľala
Janiela
20.07.12,19:17
Neviem, či to bude dobrá rada, ale:
Nejaký archív - odoslať - klientovi oznámiť, kde to má - archívu poskytnúť kontakt na klienta, nech si vymáha skladné od neho.

toto by mi nenapadlo
tictac7
20.07.12,19:20
neboj, stálo.... :-)