jdobra
20.07.12,20:32
Dobrý deň,potrebujem poradiť s jedným špecifickým problémom, nie som si istá, či s tým má niekto nejaké bližšie skúsenosti. Dostala som pred tromi rokmi dotáciu z úradu práce na zakúpenie techniky (PC, MT, MFZ...), ktorú som si následne kúpila a používala. Niečo z toho mi vydržalo dodnes, časť techniky sa mi však po čase pokazila, resp. stala nefunkčnou, takže som ju (keďže už bolo po záručnej dobe) vyhodila. A teraz o čo ide. Pred mesiacom som s podnikaním sekla, zamestnala som sa, no a následne mi z úradu práce oznámili, že mi prídu urobiť kontrolu, že ako som využila dotáciu na techniku. Doklady o jej zakúpení mám samozrejme odložené, ale časť z tej zakúpenej techniky už fyzicky nemám, pretože som ju po strate funkčnosti vyhodila. :mee: Poradí mi niekto, ako mám tú vyhodenú techniku „nejako papierovo správne“ zlikvidovať? Eventuálne, prosím o poskytnutie nejakého „správneho“ formuláru ohľadom „vyraďovania“ drobného hmotného majetku. Všetka zakúpená technika bola pod 1700 EUR a teda bola zaradená do bežnej prevádzkovej réžie, plus všetko som si viedla v jednoduchom účtovníctve. Plus ešte jednu malú podotázku: Vraj aj tú techniku, na ktorú som dostala dotáciu a ktorú doteraz mám, teda používam ju aj po skončení podnikania, mám fyzicky vrátiť úradu práce, aby som tú techniku nepoužívala na súkromné účely, pretože bola zakúpená na podnikanie. Vie mi niekto povedať o tom niečo bližšie? Budem veľmi vďačná za akúkoľvek dobrú radu. Jana :)
tictac7
20.07.12,18:39
....a načo to sem vešiaš znova?!

http://www.porada.sk/t197955-vyradenie-drobneho-hmotneho-majetku.html#post2107360

...pozri si zmluvu....
jdobra
24.07.12,19:33
Ďakujem ti za informáciu... Pozrela som si...
recete
17.09.12,06:28
Ahojte, mam otazku: Ked vyradujeme 5-rocny majetok IT techniky, -musim ho dat podla zakona "ekologicky zlikvidovat", alebo ho mozem "odpredat za 1€" ??? - majetok sme v spolocnosti uz vyradili, ale su tam funkcne pc, servere a podobne... - je to skoda zlikvidovat....
PS: obstaravacia cena bola cca 2.500 € este v roku 2007

Dakujem za info!!!
Tweety
17.09.12,06:29
Môžeš ho predať, prečo by nie.
recete
17.09.12,06:43
aby v tom nebol nejaky problem, ked pride nejaka kontrola, ktory by sa v tom mala vrtat, ze kam sme dali majetok a podobne....
Tweety
17.09.12,06:44
aby v tom nebol nejaky problem, ked pride nejaka kontrola, ktory by sa v tom mala vrtat, ze kam sme dali majetok a podobne....
Veď budete mať doklad o predaji nie?
recete
17.09.12,06:50
Veď budete mať doklad o predaji nie?

vlastne mate pravdu :) super, dakujem!!!!!!
marjankaj
17.09.12,06:52
V súčasných zákonoch sa pojem "drobný hmotný majetok" nenachádza.
Tweety
17.09.12,06:54
Janko, oni majú ešte starý,
marjankaj
17.09.12,07:13
Ešte od Márie Terézie?
Tweety
17.09.12,07:19
šak keď môžu byť pozemky, tak aj DHM
marjankaj
17.09.12,07:24
Alebo DHIM?????
KEJKA
17.09.12,08:51
lepší takýto ľudový-neplatný termín, ako sa stále vyjadrovať v zmysle (7) O hmotnom majetkupodľa odseku 4 písm. b), ktorého ocenenie sa rovná sume podľa osobitného predpisu9) alebo je nižšie, s dobou použiteľnosti dlhšou ako jeden rok, ktorý nebol zaraden
marjankaj
17.09.12,10:44
Kejka, keby to aspoň bolo jednoznačné tak súhlasím. Ale sa tu často píše DHM prípadne DHIM a zadávateľ nepovie čo tým myslí. Dlhodobý alebo drobný. A ty si môžeš myslieť jedno a zadávateľ druhé.

viď.
http://www.porada.sk/t62573-uctovanie-dhim.html

Je taký problém napísať napríklad.
UJ sa rozhodla počítač za 1000 € zaradiť do dlhodobého hmotného majetku (DHM)?
A ďalej používať termín "dlhodobý hmotný majetok", DHM alebo "počítač"?