MiroslavaMagdalena
20.07.12,21:14
Dobrý večer . Neviem , či ste nikto počuli o stredňajšej tragédii , ktorá sa stala na ceste medzi Beladicami a Tesárskymi Mlyňanmi . Vyhasol tam jeden mladý život . Umrel otec troch malinkých detí . Jeho žena zostala sama . Je ešte stále na rodičovskom príspevku , lebo ich posledné dieťa nemá ešte ani rok . Jeden z chlapčekov je ešte stále v nemocnici v Bratislave , dnes ho operovali , a určite bude potrebovať ešte osobitú starostlivosť , keď ho prepustia z nemocnice . Potrebovala by som vedieť , akú všetku finančnú pomoc si dikáže vybaviť , a ako na to , aby sa mohla o svoje malinké deti starať a nemusela stále myslieť na to , že im nebude mať za čo kúpiť jesť , lebo zo 194 € rodičovského a prídavkov na 3 deti predsa štyria vyžiť nemôžu . Všetkým , ktorý mi budú chcieť poradiť vopred veľmi ďakujem , lebo je to známa a neviem , ako inak by som jej to vedela uľahčiť v jej ťažkej , nezávideniahodnej situácii .
neva19
22.07.12,14:36
Nevyznám sa, ale prvé čo ma napadlo snáď vybaviť vdovský dôchodok manželke, sirotský dôchodok pre všetky 3 deti.
Pomôcť by mohli zamestnávatelia (obaja) zo sociálneho fondu jednorázovým príspevkom, ale o ten je potrebné požiadať.
Snáď viac poradia na Úrade práce sociálnych vecí a rodiny.