Neznámô
20.07.12,21:54
dobrý deň,
môžno sa vám táto otázka bude zdať hlúpa, ale ja si neviem poradiť.
boli mi vážne viacnásobne uprené základné práva a samozrejme to chcem riešiť aj súdne, aby boli dotyční potrestaní, aj keď našim súdom neverím, ale aspoň skúsiť to treba a ak nie tu, pôjdem kam sa len bude dať a neprestanem bojovať za spravodlivosť
ale vôbec nemám predstavy koľko si účtuje taký schopný, ale dostupný advokát (v BA kraji ak mám byť presnejšia), potrebovala by som sa s ním o tom veľmi poradiť, pomôcť presne zistiť mená dotyčných a pod. (viem o koho ide, iba neviem presné mená) a samozrejme, aby ma potom aj zastupoval. problém je, že momentálne som nezamestnaná (ale základné potreby mám zabezpečené) a podľa toho, čo som sa zatiaľ dozvedela, o rok a pol to bude premlčané. chcem sa vás preto opýtať, či mi viete aspoň približne poradiť, koľko právnické služby stoja, viem, že je to dosť, ale neviem, či si to ako obyčajný človek budem môcť dovoliť, aj keď budem mať prácu, nemám o tých sumách ani najmenšiu predstavu, dokonca ani neviem v koľkociferných číslach sa to pohybuje a podľa čoho všeličoho si to účtujú, nikdy v živote som sa s tým ešte nestretla, ani nikto z blízkych nemá tušenie

ďakujem a prosím, nekritizujte ma za takto hlúpo položenú otázku, som bezradná a inak sa mi nepodarilo to zistiť :) ďakujem
wagner
20.07.12,20:06
dobrý deň,
môžno sa vám táto otázka bude zdať hlúpa, ale ja si neviem poradiť.
boli mi vážne viacnásobne uprené základné práva a samozrejme to chcem riešiť aj súdne, aby boli dotyční potrestaní, aj keď našim súdom neverím, ale aspoň skúsiť to treba a ak nie tu, pôjdem kam sa len bude dať a neprestanem bojovať za spravodlivosť
ale vôbec nemám predstavy koľko si účtuje taký schopný, ale dostupný advokát ďakujem a prosím, nekritizujte ma za takto hlúpo položenú otázku, som bezradná a inak sa mi nepodarilo to zistiť :) ďakujem

Cenu im stanovuje zákon. Pokiaľ nebola zmena zákona, tak to bolo 70 € za sedenie. Pozri si na webe cenník advokátov to budeš mať najlepšie. K tejto cene sa ešte pripočítavalo cestovné - pokiaľ musel vycestovať. Advokáti sú drahí, dobre si rozmysli, či sa do toho, dáš. Žiaľ, minieš kopec peňazí a nemusíš vysúdiť nič.
tictac7
20.07.12,20:12
...ja poznám .... aj 120 každá začatá hodina .... a u nich ....
mattto
20.07.12,21:22
záleží o aké konanie ide a čo je jeho predmetom. Odmena advokáta môže byť podľa dohody rôzneho druhu (hodinová, podielová, paušálna, tarifná), rovnako sa rozdielne účtuje náhrada za stratu času a hotové výdavky. Pozri si vyhl. MS SR 655/2004 Z.z.