Robcho
21.07.12,16:53
Dobry den,

chcel by som poziadat o radu. Som s.r.o. neplatca DPH. Planujem kupu mot. vozidla - individualny dovoz (pravdepodobne z DE). Moja otazka znie, ak by som kupoval auto od sukromnej osoby ako postupovat aby to na SK bolo v ramci uctovnictva OK. Druha cast otazky znie, ak je auto kupovane od predajcu/bazaru je to z hladiska uctovnictva jednoduhsie.

Este dodatok, aby som auto mohol dat do ucotvnictva, jeho nadobudnutie staci dokladovat na zaklade kupno-predajnej zmluvy alebo je potrebna faktura?

Dakujem ;-)
uctokrajan
21.07.12,19:07
Sukromná osoba Ti faktúru nevystaví, takže doklad je zmluva, v ktorej je potrebné jednoznačne uvieť uhradu sumy. Niekde na konci zmluvy uviesť časť v ktorej jednoznačne budú uvedené udaje a podpis o uhrade predmetu a výšky zmluvy. Ak faktúra o bazaru tak tiež doklad o zaplatení.
Robcho
23.07.12,20:02
Kedze je predajca z DE (sukromna osoba), predajna zmluva by bola v nemeckom jayzku. Je ju treba mat uradne overenu v DE alebo na SK? Aby mi nejaka kontrola nepovedala,ze moja zmluva je len zdrap papiera.

Mam este jednu otazku. Ak som zarobil za tento rok x penazi, cena auta ale prevysuje moj zostatok na ucte. Chcem preto pouzit cast penazi z mojich osobnych, mam to riesit ako pozicku firme kedze som konatelom s.r.o.? Chcem to mat uctovne v poriadku, pytam sa viacerych zdrojov aby som si bol isty.

Dakujem za predoslu odpoved ;-)