JanaMlatecová
21.07.12,18:20
Dobrý deň prosím o radu, dá sa ponechať rodičovský príspevok ktorý mám nárok poberať do 6 rokov veku dieťaťa. V septembri by som mala nastúpiť do zamestnania, pani na personálnom oddelení mi nevedela podať o tomto informácie, vraj netuší že také čosi existuje. Ja som si tu našla pár odpovedí no chcela by som vedieť kde a či mám povinnosť to nahlásiť na úrade soc. vecí a rodiny. Podla trvalého pobytu patríme do Technopolu. Dakujem za radu a pomoc aby som dačo nezanedbala :-) Pekný deň Jana Mlatecová
JanaMlatecová
06.08.12,07:04
prosím poradí mi tu niekto? či ani tu nie? :( :/
veronikasad
06.08.12,07:08
Poberáš RP z dôvodu nepriaznivého zdr.stavu dieťaťa ? Kto sa bude o dieťa starať po tvojom nástupe do zamestnania ? Ide o prácu na plný úväzok ?
JanaMlatecová
09.08.12,15:39
áno syn sa narodil bez laveho zápästia , po mojom nástupe do zamestania sa bude starať materská škôlka , ktorú začal už navštevovať od septembra 2011, a áno ide o prácu na plný úväzok. Dakujem za odpoved Jana
ada159
09.08.12,16:13
Pokial starostlivosť o dieťa bude trvať do veku 6 rokov, budes naďalej poistencom statu. Vybavujes si príspevok na úrade prace soc. Veci a rodiny, oznamujes zamestnávateľovi predĺženie a následne do zdravotnej a soc. Poisťovne. Pokial ale bude dieťa umiestnené v Ms, nebude tam dodržana celodenna starostlivosť o dieťa, príspevok nebudeš dostavať.
JanaMlatecová
09.08.12,20:04
príspevok som dostávala aje ked malý chodil do škôlky , takže mám ho vybavený od 3 rokov čo mi skončila materská do 3 rokov veku dieťaťa tzn. predlžená do 6 rokov.
dočítala som sa toto:
Predĺžený rodičovský príspevok a práca
Na rodičovský príspevok do šiestich rokov dieťaťa má nárok rodič, ak má jeho dieťa dlhodobo nepriaznivý zdravotný stav. Zdravotný stav posudzuje Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny, ktorý vydá posudok o dlhodobo nepriaznivom zdravotnom stave.
Rodič má pritom rovnaké práva a povinnosti ako rodič dieťaťa do troch rokov, ktorý poberá rodičovský príspevok. To sa týka aj práce. Preto pracovať je možné popri rodičovskom príspevku, aj keď má dieťa dlhodobo nepriaznivý zdravotný stav. Ani v tomto prípade nie je obmedzená forma práce ani výška príjmu.Pracovať môže aj poberateľ rodičovského príspevku, ktorý má dieťa do šesť rokov s dlhodobo nepriaznivým zdravotným stavom. Dieťa pritom môže navštevovať jasle či škôlku, ak to jeho zdravotný stav umožňuje.
tak teraz tomu nerozumiem prídem on alebo nie :/
či najlepšie asi bude ísť na príslušný soc. úrad kde som evidovaná a popýtať sa tam...
ewita888
09.08.12,20:33
príspevok som dostávala aje ked malý chodil do škôlky , takže mám ho vybavený od 3 rokov čo mi skončila materská do 3 rokov veku dieťaťa tzn. predlžená do 6 rokov.
dočítala som sa toto:
Predĺžený rodičovský príspevok a práca
Na rodičovský príspevok do šiestich rokov dieťaťa má nárok rodič, ak má jeho dieťa dlhodobo nepriaznivý zdravotný stav. Zdravotný stav posudzuje Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny, ktorý vydá posudok o dlhodobo nepriaznivom zdravotnom stave.
Rodič má pritom rovnaké práva a povinnosti ako rodič dieťaťa do troch rokov, ktorý poberá rodičovský príspevok. To sa týka aj práce. Preto pracovať je možné popri rodičovskom príspevku, aj keď má dieťa dlhodobo nepriaznivý zdravotný stav. Ani v tomto prípade nie je obmedzená forma práce ani výška príjmu.Pracovať môže aj poberateľ rodičovského príspevku, ktorý má dieťa do šesť rokov s dlhodobo nepriaznivým zdravotným stavom. Dieťa pritom môže navštevovať jasle či škôlku, ak to jeho zdravotný stav umožňuje.
tak teraz tomu nerozumiem prídem on alebo nie :/
či najlepšie asi bude ísť na príslušný soc. úrad kde som evidovaná a popýtať sa tam...

máš pravdu ty.. ak poberáš rodičovský príspevok, posudzuje sa to tak isto, ako pri dieťati do 3 rokov.. čiže môžeš pracovať, dieťa môže byť škôlke, o RP neprídeš..