zaclony
17.02.06,10:24
Predstavte si, že ste architekti.Kúpite látky a garníže.Nájdete živnostníčku krajčírku, ktorá tie záclony ušije.Prídete k zákazníkovi a garniže namontujete a záclony povesíte.
1. Ako zaúčtujete nákup látky? 501/221?
2. Ako zaúčtujete prácu krajčírky živnostníčky? 518/221?
3. Ako zaúčtujete zvýšenie ceny látky v dôsledku ušitia látky ?/501 ????
4. Tržba za ušitý záves 221/6??
5. Tržba za namontovanie garniž a záclon 221/602
6. Tržba za dodavku garniž 221/604
rosím, pomôže mi niekto s otáznikmi v účtoch.Zásoby účtujem spôsobom B.
Jedna účtovníčka mi povedala, že tržbu za všetko účtujem len do služieb.
Prosím pomôžte mi.!!!!!!!!!!!!!!!!
xtimeax
22.02.06,14:26
1. nakup latky obstaranie materialu, treba ist cez obstaravaci ucet 111 a podla toho, ci je to platene v hotovosti, je ucet 211 a ak je to od odberatela, treba ist cez ucet 311
zatial len tolkoto, ostatne nestihame...papapa
aladin
25.02.06,18:09
1. nakup latky obstaranie materialu, treba ist cez obstaravaci ucet 111 a podla toho, ci je to platene v hotovosti, je ucet 211 a ak je to od odberatela, treba ist cez ucet 311
zatial len tolkoto, ostatne nestihame...papapa
ak je to sklad sposobom B tak 501xxx
KEJKA
25.02.06,18:36
Predstavte si, že ste architekti.Kúpite látky a garníže.Nájdete živnostníčku krajčírku, ktorá tie záclony ušije.Prídete k zákazníkovi a garniže namontujete a záclony povesíte.
1. Ako zaúčtujete nákup látky? 501/221? hotovosť 501 / 211
2. Ako zaúčtujete prácu krajčírky živnostníčky? 518/221? musí vystaviť faktúru ta prácu, ak jej zaplatíš v hotovosti, tak nech to uvedie aj na faktúre "platba v hotovosti" potom stačí účtovať priamo 518/211

3. Ako zaúčtujete zvýšenie ceny látky v dôsledku ušitia látky ?/501 ????
netreba účtovať, ak sa ide s látkou za zákaznníkom

4. Tržba za ušitý záves 221/6??
5. Tržba za namontovanie garniž a záclon 221/602
6. Tržba za dodavku garniž 221/604
spoločne k 4,5,6 ak ide o platbu cez banku, tak zrejme vystavíš doklad-faktúru. potom treba účtovať 221/311
Zásoby účtujem spôsobom B. dôležitá poznámka !!

Jedna účtovníčka mi povedala, že tržbu za všetko
účtujem len do služieb. môže byť

Musíš sa zamyslieť, čo je predmetom zmluvy, objednávky. Teda čo dodávaš. Pripúšťam oba spôsoby
a) služby s dodávkou materiálu - všetko vyfakturuješ a účtuješ 311/602. Na faktúre bude uvedené podrobnejšie záclony, garníže, návrhy ap. v tomto prípade vôbec nepoužiješ účet 504
b) dodanie tovaru s montážou - zasa všetko vyfakturuješ, osobitne tam bude uvedená cena za tovar a osobitne za montáž, arch. návrhy ap. Zaúčtuješ 311/604 a 311/602.
môže byť kombinácia - garniže budeš účtovať ako tovar na 504 a ich predajnú cenu na 604. Záclony, kedže ich davaš aj šiť, tak látku na 501, ale ich predaj na 602, prípadne dokonca aj 601-výrobok, ale to sa mi vidí prehnané.
Odporúčam preštudovať Cenigovú.
Vlčková
24.08.06,08:59
Prosím o relevantnú odpoveď, kam sa účtuje osobitne faktúrované prepravné k surovinám? (platíme za prepravu suroviny, lebo dodávateľ nám ju predal v cene bez dopravy). Zvyšuje sa o hodnotu preravy celková hodnota suroviny, ktorá slúži na jej ocenenie v sklade?
Ďakujem za skorú odpoveď. Nevieme sa tu akosi dohodnúť.
Vlčková
Vlčková
24.08.06,09:00
Prosím o relevantnú odpoveď, kam sa účtuje osobitne faktúrované prepravné k surovinám? (platíme za prepravu suroviny, lebo dodávateľ nám ju predal v cene bez dopravy). Zvyšuje sa o hodnotu preravy celková hodnota suroviny, ktorá slúži na jej ocenenie v sklade?
Ďakujem za skorú odpoveď. Nevieme sa tu akosi dohodnúť.
Vlčková :)
Marianna01
24.08.06,19:41
Prosím o relevantnú odpoveď, kam sa účtuje osobitne faktúrované prepravné k surovinám? (platíme za prepravu suroviny, lebo dodávateľ nám ju predal v cene bez dopravy). Zvyšuje sa o hodnotu preravy celková hodnota suroviny, ktorá slúži na jej ocenenie v sklade?
Ďakujem za skorú odpoveď. Nevieme sa tu akosi dohodnúť.
Vlčková :)

Doprava patrí do obstarávacích nákladov a teda vstupuje do obstarávacej ceny pri aktivácii.