Erricco
21.07.12,23:36
Zdravím,

Viete mi prosím niekto odporúčiť spoľahlivý a čestný zdroj na poskytnutie pôžičky na zmenku ?
Najlepšie fyzicku osobu s vlastným zdrojom.

Za pomerne krátky čas sa mi veľmi rapídne zmenila životná situácia a potrebujem vyplatiť úvery + leasing ktoré mám a tiež prispieť mame na operáciu. Všetky svoje záväzky platím načas, nikde nemeškám, ale je to pre mňa už dalej naozaj takto neunosne. Ide o to že banka mi uver na vyplatenie ostatných záväzkov nedá, pretože mi to proste nevychádza ... neberú ohľad na to že mám bočne prijmy vdaka ktorým zvládam dlhodobo a pravidelne platiť skoro dvojnásobne vyššie splátky ako by som platil u nich po vyplatení :(
Všade čítam len o podvodníkoch ktorý berú poplatky za sprostredkovanie a pod.
J
a viem že v dnešnej dobe sa nenájde veľa ľudí čo má "pod vankúšom" balík peňazí navyše a ochotne ho požičia ... a nechcem to ani zadarmo ... chcem len ľudský prístup a šancu dať si znova dokopy život od niekoho kto pomôcť môže a chce ... :(

Vopred veľmi pekne ďakujem za akékoľvek info buď sem, alebo na mail : erricco111 zavinač centrum.sk

Dúfam že podobné problemy nikto z vás nikdy mať nebude ... :mee:
Erricco
22.07.12,18:27
Zdravím, naozaj nepoznáte fyzickú osobu, alebo spoľahlivú spoločnosť ktorá by mi vedela pomôcť ?
Všade sa to hemží samým podvodníkom, prosím poradte :mee:
Erricco
23.07.12,14:19
Prosím Vás, skúste mi poradiť kludne aj cez súkromnú správu, kto by mi mohol pomôcť.
Ešte raz opakujem, všetky svoje záväzky dlhodobo platím riadne, len to už dalej v takej výške nebudem môcť zvládať.
Nie som podvodník a nechcem sa ani stať neplatičom, potrebujem len dať všetky úvery do jedného s podstatne nižšou splátkou :(
Chobot
23.07.12,14:47
Zdravím,

Viete mi prosím niekto odporúčiť spoľahlivý a čestný zdroj na poskytnutie pôžičky na zmenku ?
Najlepšie fyzicku osobu s vlastným zdrojom.

Za pomerne krátky čas sa mi veľmi rapídne zmenila životná situácia a potrebujem vyplatiť úvery + leasing ktoré mám a tiež prispieť mame na operáciu. Všetky svoje záväzky platím načas, nikde nemeškám, ale je to pre mňa už dalej naozaj takto neunosne. Ide o to že banka mi uver na vyplatenie ostatných záväzkov nedá, pretože mi to proste nevychádza ... neberú ohľad na to že mám bočne prijmy vdaka ktorým zvládam dlhodobo a pravidelne platiť skoro dvojnásobne vyššie splátky ako by som platil u nich po vyplatení :(
Všade čítam len o podvodníkoch ktorý berú poplatky za sprostredkovanie a pod.
J
a viem že v dnešnej dobe sa nenájde veľa ľudí čo má "pod vankúšom" balík peňazí navyše a ochotne ho požičia ... a nechcem to ani zadarmo ... chcem len ľudský prístup a šancu dať si znova dokopy život od niekoho kto pomôcť môže a chce ... :(

Vopred veľmi pekne ďakujem za akékoľvek info buď sem, alebo na mail : erricco111 zavinač centrum.sk

Dúfam že podobné problemy nikto z vás nikdy mať nebude ... :mee:

Keď máš také nadštandardné príjmy, na čo si si bral všetky tie pôžičky a leasing? Však by si to mohol splatiť z nasporených peňazí.

Veru, málo ľudí sa dnes nájde, čo len tak naverimboha požičia úplne cudzej osobe. Čím sa vieš zaručiť? Zmenou? To je málo. Papier znesie všetko. Si na zlom fóre. Tu sa radí, nie požičiavajú peniaze.
Erricco
23.07.12,14:55
Ved preto žiadam o radu ... určite tu niekto pozná človeka či firmu ktorý by mi vedel/a pomôcť. Nikde nepíšem že mám nadštandardné príjmy, driem a zháňam peniaze kde sa dá aby som mal na pravidelné platenie splátok.
Nevieš čo všetko sa mi za posledné mesiace prihodilo a ani ma nepoznáš osobne, nevieš čo som zač, tak ma prosím nesúď.
Nechcem s nikým vybabrať, žiadam len o trocha ľudskosti.
Ak mi môžeš a vieš poradiť, urob to a budem ti veľmi vďačný.
lujza.j
23.07.12,15:03
Erricco
23.07.12,16:03
lujza, ďakujem za pomoc, no o tých podvodníkoch som písal hned v úvode :(
Je toho plný internet, ale všetko sú podvodníci ktorí zarábajú len na vyberaní poplatkov vopred, alebo na volaniach na drahé audiotextové čísla ...

Nikde sa mi nepodarilo nájsť nejakú solídnu firmu či osobu a preto som moju otázku smeroval sem, v nádeji že mi tu snaď konkrétni ľudia bude vedieť niekoho/niečo odporúčiť . Je tu predsa kopec ľudí, ktorí poznajú ľudí-firmy vo svojom okolí a možno poznajú aj práve niekoho takého ... :(
buchač
23.07.12,16:37
Zdravím, naozaj nepoznáte fyzickú osobu, alebo spoľahlivú spoločnosť ktorá by mi vedela pomôcť ?
Všade sa to hemží samým podvodníkom, prosím poradte :mee:


Prosím Vás, skúste mi poradiť kludne aj cez súkromnú správu, kto by mi mohol pomôcť.
Ešte raz opakujem, všetky svoje záväzky dlhodobo platím riadne, len to už dalej v takej výške nebudem môcť zvládať.
Nie som podvodník a nechcem sa ani stať neplatičom, potrebujem len dať všetky úvery do jedného s podstatne nižšou splátkou :(

...vopred sa ospravedlňujem ....

Rezonuje tu výraz podvodník ....

Kto má záruku a akú máš záruku , že v oboch prípadoch sa nejedná o podvod ???
Zmenka ???....ako Chobot povedal , zdrap papiera ......
Zasa , na druhej strane , veľa ľudí do smútku išlo , lebo " iba " zmenku podpísali ...ale aj naopak , dosť ich je vytešených ...

Ja som do legálneho obchodu šiel a výsledok po dvoch rokoch ???....šak klikni na odkaz...

http://www.porada.sk/t186192-p1091-co-sa-mi-dnes-stalo-co-ma-rozculilo-a-co-ma-potesilo-ii.html#post2110159



...len tak mimochodom , aj výška sumy by bola zaujímava .....:rolleyes:
Erricco
23.07.12,17:07
Ja viem, záruky neexistujú a je mi ľúto že si šiel tzv. "za dobrotu na žobrotu"
Jediná vec ktorou viem ručiť je auto, po doplatení leazingu. Nehnuteľnosť bohužiaľ nevlastním, bývam v mestskom byte.
Viem že v dnešnej dobe sú firmy, ktoré dokážu "vymáhať" od neplatičov rýchlo a efektívne ... riziko je teda na oboch stranách. Ja mám rodinu a 12 rokov priateľku, takže problémy takého typu by som naozaj mať nechcel.
Na vyplatenie všetkých záväzkov ( uver v banke, nebankové uvery a leasing ) potrebujem zhruba 10-12 tis. eur.
Viem to určite splácať po 300 Eur mesačne, 5 rokov.
Fakt neviem čím viac by som vedel prípadnému "investorovi" ešte ručiť, ak o niečom vieš, poraď prosím. Naozaj sem píšem preto, lebo nechcem naletieť žiadnemu podvodníkovi a naopak, chcem aby ten kto by mi chcel pomôcť mal čo najväčšiu istotu, že mu dlh vrátim.
Chápem že tak ako ja nechcem veriť nikomu na internete, tak isto nebude chcieť veriť nikto mne ...
Som však už naozaj zúfalý a inú možnosť ako sa tu takto verejne "prezentovať" naozaj nemám ... bohužiaľ :mee:
Mohla by za mna ručiť priatelka ? Nemá síce najvyšší prijem, ale ma už 6 rokov stabilné zamestnanie ... ak by to pomohlo
KEJKA
23.07.12,17:47
tak nech si priateľka požiada o úver.
teraz sa viaceré inštitúcie prezentujú tým, že vyplatia viac úverov, spoja do jedného, pridajú ešte nejakú tisícku navrch a napriek tomu splátka takého úveru je nižšia ako súčet splátok pred spojením.
Ani ja nepožičiavama, ani nikomu neručím - dnes je svet taký aký je. Tvoja ochota splácať môže skončiť po pár mesiacoch, alebo bez tvojho pričinenia -jednoducho zmenou sitácie - prídeš o príjmy, o zamestnanie, nebudeš mať na splátky a veriteľ čo? dá si zmenku za sklo? Príde ti domov pobrať varechy z kuchyne?
jediná cesta - ísť cez banku - obehať všetky inštitúcie, najlepšie priateľka so stabilným príjmom bez dlhov, to mlže mať úspech.
A zostáva rodina a blízki známi, čo ťa poznajú osobne.
Tvoja prezentácia je tu síce pokus, ale nanič.
Erricco
23.07.12,18:07
Priateľke úver nedajú, ma malý príjem ... a to pracuje v podstate pre VUB :mad:
Rodina a priatelia mi nepožičajú, sami majú problémy, myslíš že som sa neskúšal pýtať najprv svojho okolia ?
Ja viem aká je doba ... nečakám že mi požičia "obyčajný" človek čo robí 10 hodín denne a živí 2 - 3 člennú rodinu ... a nechcem to ani zadarmo. Ak by niekto bol ochotný mi požičiať za vyššie uvedených podmienok ( suma, splátka, splatnosť ) bol by som ten najštastnejší človek na svete ...

Ano situácia ktorú popisuješ bohužiaľ často nastáva, ľudia sľubujú a potom sa zatajujú, alebo zmiznú na dobro ... viem o tom, poznám také prípady. Myslíš že keby som bol tiež taký "poctivec" tak by som už dávno nezmizol, ked mám také problémy ? Alebo že by som sa nehodil na socialne dávky a vypiekol tak so všetkými veriteľmi ?
Na takéto praktiky ja nemám žalúdok, ani výchovu ... nerobí mi problem splácať svoje dlhy a poctivo to i robím ( všetko mám zdokladované a je to ľahko overiteľné ), mám už za sebou nejeden splatený úver v banke. Len to proste dalej nedokážem platit v takej výške ako doteraz ... 700 Eur mesačne je dosť. Ano je to len mojou chybou, ja viem.
Preto píšem že 300 Eur mi problem nerobí ... to zvládnuť viem.
Keby u nás banky brali na takéto situácie ohľad a posudzovali ich individuálne, svet by bol omnoho krajší ... takto ma len hodia do vreca spolu s podvodníkmi a chronickými neplatičmi :(
MarcoM
23.07.12,18:36
A čo tak požičať si nižšiu sumu, doplatiť leasing, zobrať auto, predať auto vyplatiť nebankovku. A takto "očistený" ísť znova do banky a žiadať o prefinancovanie?
Erricco
23.07.12,18:48
Aj to je jedna z možností, lenže som zase na začiatku ... kto mi požičia tú "nižšiu" sumu ?
Navyše, auto sme brali na leasing pred 4 rokmi kedy boli ceny aut uplne inde ako su dnes ... ked ho budem chcieť po 4 rokoch predať, dostanem zanho zlomok ceny, ktorou možno ani nepokryjem pôžičku z nebankovky . Budem tak musieť dalej splácať uver z banky, nebankovku a ešte aj tú "menšiu" pôžičku :(
MarcoM
23.07.12,19:12
Mno hold si si toho naložil viac na seba ako vládzeš, v podstate máš dve možnosti, buď sa ešte viac uskromníš a budeš splácať a keď sa podarí hneď v tomto poradí splácať 1. nebankovka 2. leasing 3.banka. Alebo nejako ešte zvýšiť svoje príjmy. Nemyslím, že nájdeš niekoho kto ti len tak požičia 12 000 euro.
Erricco
23.07.12,19:20
Viem že mám toho dosť ... zvýšiť príjem už naozaj nemám ako :(
Uskromnenie mi tiež nepomôže, už budúci mesiac totiž možno nebudem môcť uhradiť všetky splátky včas ...
KEJKA
23.07.12,19:27
nebankovka v takom prípade po tebe skočí hned....takže tam to neriskuj, zvyknú mať aj vysoké zmluvné pokuty.
LZ - môžu zabaviť auto, ale 1-4 splátky zvyknú tolerovať, podľa okolností
banka je asi najmenej riziková na postihy, dá sa s nimi rokovať aj o pozastavení splácania na istú dobu.
Isto nečakaj, že ti niekto požičia, to sa ti ozve skôr či neskôr len nebankovka.
Erricco
23.07.12,19:36
Toho sa chcem práve vyvarovať ... myslel som že mi budete vedieť poradiť nejakú "firmu" ktorá už niečo také úspešne riešila ... viem že ak mi aj niekto požičia, tak to bude zase len s úrokmi, lenže aspon na dlhší čas a s nižšou splátkou , čo je momentálne pre mňa prioritou :(
Indeed
23.07.12,19:37
NEMOŽNÉ !

Pri súčasnej urovni spoločenského povedomia, paranoického podozrievania,nedovery a závisti.
MarcoM
23.07.12,19:40
Tak keď nevieš zvýšiť svoje príjmy, alebo sa viac uskromniť, tak ti niet pomoci žiaľ. Každý kto by ti požičal by išiel do veľmi vysokého rizika. Lebo je rozdiel požičať kamarátovi 5 eur na pivo keď zabudol peňaženku doma a je rozdiel požičať 10 000+ euro cudziemu človeku, bez adekvátneho zabezpečovacieho inštitútu, keďže ani to auto nie je "tvoje", len tak na pekné oči, s prísľubom, že on to splatí a jedinou zábezpekou je zmenka, s ktorou je viac problémov ako úžitku.

Poprípade ak máš možnosť si zožeň ručiteľa. Prípadne ak je tvoja rodina ochotná ti pomôcť tak nech ručia svojou nehnuteľnosťou, ale to už by museli byť fakt veľmi ochotní.
Indeed
23.07.12,19:45
Toho sa chcem práve vyvarovať ... myslel som že mi budete vedieť poradiť nejakú "firmu" ktorá už niečo také úspešne riešila ... viem že ak mi aj niekto požičia, tak to bude zase len s úrokmi, lenže aspon na dlhší čas a s nižšou splátkou , čo je momentálne pre mňa prioritou :(

napriklad CFH Poprad. Credit Finance Holding so zábezpekou VUB.
Indeed
23.07.12,19:49
Tu sa stale rieši jedna dilema :

"pomožte mi lebo som už po krk v sračkach, a neviem sa z toho dostať von"

KDE SI BOL DOTERAZ ?

Alebo inými slovami, mal si si budovať možnosť nejakej zábezpeky tým,žeby si niekde pravidelne poukazoval
určitú čiastku peňazí /to je jedno načo/

tak by si ziskal určitu doveru banky a mal by si teraz väčšie možnosti riešiť vypadok svojich financii

Žiadna finančná inštitucia sa neteší takému klientovi,ktorý do 3 dni vybrakuje svoj učet do nuly
Erricco
23.07.12,19:50
Ja viem že to vyzerá blbo,ale ostal som na to fakt sám ... priatelka mi nemá ako pomôcť, maximálne len tým ručením.
Rodina má svoje problémy a ručiť nehnutelnostou za moje dlhy mi nepojde na 100% nikto ... ani by som sa im nedivil, ako pišeš v dnešnej dobe je to veľké riziko :(
Poviem to na rovinu ... kludne by som si požičal za vyššie spomenutých podmienok i od "mafiana", pretože viem že v uvedenej výške ( ešte i s malou rezervou ) to splácať bez problemov viem .... 300 a 700 Eur mesačne je obrovský rozdiel :mee:
Je mi jedno odkial tie peniaze budú, ak tam nebude úžernícky úrok a bude všetko na papieri tak aby bol krytý investor, ale i ja.
Preto ak poznáte kohokoľvek, kto financie má a bol by ochotný ísť do toho, prosím pomôžte mi ...
Indeed
23.07.12,19:51
tí "mafiani" na ktorých myslíš poradu nečítajú.. maš smolu
Erricco
23.07.12,19:55
mafian bolo myslené obrazne ...
Stihal som to platit a stihal by som i dalej, nebyt udalosti v posledných dvoch mesiacoch ... ale to je na dlhšie.
lujza.j
23.07.12,20:03
mafian bolo myslené obrazne ...
Stihal som to platit a stihal by som i dalej, nebyt udalosti v posledných dvoch mesiacoch ... ale to je na dlhšie.

Erricco (http://www.porada.sk/member.php?u=70738)
http://www.porada.sk/images/porada_style/statusicon/user-online.pngMemberČlenom od02.01.08Príspevky90Súhlasov:
7pochváliť (http://www.porada.sk/t13295-p50-skoncenie-pracovneho-pomeru-zo-strany-zamestnanca.html)

Re: SKONČENIE PRACOVNÉHO POMERU (zo strany zamestnanca)
Zdravím,

Potrebujem poradiť ...
Som momentálne PN a chcem zamestnávateľovi dať výpoveď podľa §69 zo zdravotných dôvodov.
Môžem však žiadosť o preloženie do 15 dní podať počas PN ?
Ide o to, že mi škodí prostredie na pracovisku ( som astmatik a je tam veľmi prašné a hlavne plesnivé prostredie ), takže nastúpiť a čakať 15 dní mi príde trocha hlúpe, nie ?

Vďaka
lujza.j
23.07.12,20:07
Erricco (http://www.porada.sk/member.php?u=70738)
http://www.porada.sk/images/porada_style/statusicon/user-online.pngMemberČlenom od02.01.08Príspevky90Súhlasov:
7pochváliť (http://www.porada.sk/t61624-p5-vypoved-zo-zdravotnych-dovodov.html)

Re: Vypoved zo zdravotnych dôvodov
Zdravím,

Potreboval by som poradiť s následovným :

Vo firme pracujem na dobu neurčitú už cca. 9 mesiacov.
Konateľ sa ma rozhodol bez akehokoľvek predošlého upozornenia zbaviť ku koncu apríla.
Navrhol mi dohodu, bez akejkolvek výpovednej lehoty či odstupného, s čím samozrejme nesúhlasím.
Narýchlo mi preto z firmy poslali novú dohodu s 1 mesačným odstupným.
Najviac ma na tom zaráža, že konatel je taký zbabelý že mi ani nedvihol telefon aby sme sa teda dohodli ked je to dohoda, ale komunikoval so mnou len prostrednictvom pracovníčky z personálneho.
Zajtra idem preto na PN a počas nej dám výpoveď zo zdravotných dôvodov, na ktorú mám i dôvod, kedže podmienky na našej pobočke sú zrelé na to, aby to tam hygiena sfleku zavrela.
Mám v takomto prípade nárok na 2 mesačné odstupné ?
Povodne som nad tým ani neuvažoval, ale po prístupe konateľa som absolútne odhodlaný mu to nijako neulahčit.

Ďakujem
MarcoM
23.07.12,20:13
Erricco (http://www.porada.sk/member.php?u=70738): Ono je fuk platné keď ty nemáš nič a tvoja priateľka tiež nemá nič, tak tam inštitút toho ručenia stráca pre veriteľa význam. Lebo keď od teba by som nič nedostal a z tvojej priateľky tiež nič je mi to na dve veci,. Za ručiteľa, sa dáva aspoň trochu solventný človek. A nie, že človek bez peňazí ručí druhému človeku bez peňazí.
Erricco
23.07.12,20:33
Nejde o prácu, tu mám ... nastúpil som zo zamestnania do zamestnania. Bez práce si nemôžem dovoliť byť.
Ide o udalosti v rodine, musím teraz platiť všetko sám, mamke je na tom zle, čaká na operáciu takže jej príjem uplne vypadol a tak skoro späť nenabehne ...
Niekedy stačí málo na to aby to zmenilo život viacerým ľudom naraz :(
MarcoM
23.07.12,21:01
Erricco (http://www.porada.sk/member.php?u=70738): Ale nato si mal myslieť skorej, že môže sa niečo stať a nenabrať si hŕbu pôžičiek. Pochopím banka, leasing, ale krista načo sa zadlžuješ v nebankovke? Ak sa smiem spýtať aký je dlh v tej nebankovke?
buchač
23.07.12,21:23
Erricco (http://www.porada.sk/member.php?u=70738): Ale nato si mal myslieť skorej, že môže sa niečo stať a nenabrať si hŕbu pôžičiek. Pochopím banka, leasing, ale krista načo sa zadlžuješ v nebankovke? Ak sa smiem spýtať aký je dlh v tej nebankovke?
...zo všetkých dlhov , predpokladám , že bude najvyššia cifra ...
Erricco
23.07.12,21:29
okolo 3500 ...sú to tí s týždňovými splátkami. Nikdy nevieš čo sa môže a nemôže stať, proste sa to stane a vtedy je už neskoro rozmýšlať nad niečim ... ja viem, moja chyba. Mal som, mohol som no neurobil som. Teraz už s tým nič nenarobím :mee:
MarcoM
23.07.12,22:40
Erricco (http://www.porada.sk/member.php?u=70738): sry, ale nepochopím načo si nutne potreboval 3500 eur od nebankovky. Ale žiaľ, každý svojho šťastia strojcom. Vidím to ale tak, že mal si veľké oči a teraz veľmi tvrdo dopadneš. A predpokladám, že nenájdeš nikoho, kto by ti pomohol. Lebo keď nerozmýšľaš dopredu ako naložiť s peniazmi tak to žiadny veriteľ riskovať nebude. Lebo ty sa potom môžeš furt vyhovárať, teraz toto, potom tamto, teraz ma tu osud bije......
Erricco
24.07.12,04:15
Po vojne je každý generálom MarcoM :( Ano, nečakal som že sa mi niečo také môže stať, podcenil som to a teraz nesiem následky ... no každý má právo na druhú šancu, nie ?
Práve preto že som si pád "na hubu" už zažil a nechcel by som znova tým že by som neplatil daľšiu pôžičku, by som mal byť pre veriteľa menšie riziko ako niekto kto ešte dole nebol, nie ?
buchač
24.07.12,06:15
Po vojne je každý generálom MarcoM :( Ano, nečakal som že sa mi niečo také môže stať, podcenil som to a teraz nesiem následky ... no každý má právo na druhú šancu, nie ?
Práve preto že som si pád "na hubu" už zažil a nechcel by som znova tým že by som neplatil daľšiu pôžičku, by som mal byť pre veriteľa menšie riziko ako niekto kto ešte dole nebol, nie ?
...lenže pred vojnou je lepšie byť slobodníkom ...
...nič nepodceniť , zvážiť všetky klady a zápory...
...je radšej byť v peňažných transakciách silný pesimista ...
...optimizmus môže nastúpiť až po skončení záväzku...
Andy Kralik
24.07.12,06:24
Späť k téme. Z toho čo tu už všetci predo mňou napísali zhrniem asi túto radu
Zrátaj čo máš a môžeš predať, zrátaj či ti to nebude stačiť na vyplatenie dlžôb tak, aby si bol schopný ostatné splácať. Keď ty predáš bude to lacnejšie ako keď to bude predávať exekútor. Ak nie, zrátaj si či nemôžeš a či sa ti neoplatí vyhlásiť osobný bankrot.

http://www.porada.sk/t52855-bankrot-fyzickej-osoby.html
Erricco
24.07.12,07:11
osobny bankrot som tiez zvazoval, ale to je skoro to iste ako keby som sa na to vykaslal celkom ... budem vsade odpisany do konca zivota :(
bromid
24.07.12,07:54
predat auto a vyplatit nebankovku. neverim, ze ked mas 4 roky stare auto, ze nebude mat vacsiu hodnotu ako 3500 eur co dlzis nebankovvke. tym sa zbavis splatok za lizing auta + nebankovka. a ostane ti len uver od banky, co by si mal zvladnut splacat nie?
expeeert
24.07.12,08:21
Erricco
24.07.12,08:27
a z coho doplatim ten leasing aby som mohol auto predat ? je tam este okolo 2500 Eur ... tie by som si musel zase llen poziciat a splacat :(
MarcoM
24.07.12,08:40
Nič také ako právo na druhú šancu nie je. Aké auto máš? Typ, rok výroby. Čo tak odstúpiť lízing niekomu a on ťa vyplatí. Z toho zaplatíš nebankovke.
bromid
24.07.12,08:43
Nič také ako právo na druhú šancu nie je. Aké auto máš? Typ, rok výroby. Čo tak odstúpiť lízing niekomu a on ťa vyplatí. Z toho zaplatíš nebankovke.

tak to bolo aj s tym autom myslene :). a hned sa zbavi 2 splatok.
MarcoM
24.07.12,08:52
bromid (http://www.porada.sk/member.php?u=102014): Však ja som už včera radil, nech predá auto a zbaví sa leasingu aj nebankovky. Lenže on furt pretiahnuty xicht. Má dve možnosti, buď sa zbaví splátok/leasing, nebankovka/ a pojde dohodnut s bankou. Teda aby to urobil musí sa niečoho vzdať. Alebo ho oholia na kosť, padne na hubu, príde o všetko a ešte budú voči nemu pohľadávky aj v budúcnosti, čiže nejaký jeho "reštart" bude veľmi ťažký. Ešte je možnosť zvýšenia príjmov, ale to že vraj nejde.

Btw: Erricco čím sa živíš?
Erricco
24.07.12,09:36
pracujem ako OZ a popri tom si este privyrabam u znameho v obchode a predajom na internete ... dalsiu pracu uz naozaj nemam ako stihat . Auto je rocnik 2008, Suzuki Swift 1.3
MarcoM
24.07.12,10:33
A tvoj príjem je v čistom asi aký?
Erricco
24.07.12,10:56
spolu okolo 900 eur, kedze vsak teraz vypadol mamkin prijem v domacnosti tak mi narastli vydavky o dalsich 300 eur a to uz nezvladnem ...
KEJKA
24.07.12,13:07
ako OZ auto potrebuješ, takže tadiaľ cesta nevedie. Žeby si dostal služobné auto a svoje odstúpiš? alebo sa dohodni so zam-ľom, aby LZ za teba prevzal -aj s autom a budeš jazdiť so služobným? Z odstupného vyplatíš nebankovku..........hm?
Erricco
24.07.12,14:54
skusim sa ho opytat, ale pochybujem ze bude za ... dakujem ti ale aj tak velmi pekne za pomoc,
MarcoM
24.07.12,15:11
Takže si to zhrňme spolu s priateľkou zarábate 900 eur. Máš platiť 700 eur splátky mesačne. + ešte mama stratila príjem a tvoje výdavky sú +300 eur? Ak hej tak z tvojej situácie nie je východisko keďže mesačne ti treba dať 1000 eur a zarábate len 900, ľahká matematika musíš zvýšiť príjmy.
chodel
18.11.13,10:47
Na požičku na zmenku by som si dával pozor, patria medzi najrizikovejšie požičky! Viac tu: http://finanza.sk/pozicky-na-zmenku/ alebo tu: http://www.pozicka.sr/pozicky-na-zmenku-preco-su-tak-rizikove/