stealth
22.07.12,08:00
Dobry den, chystame sa pracovat do Francuzska, mame s manzelkou vodicske preukazy skupiny B a AM...Nas buduci zamestnavatel mi hovoril ze mozem s vodicakom na auto jazdit aj na motorke do 125ccm..Nie som si tym isty pretoze aj na malej motorke mozem jazdit len na uzemi Slovenska..Vie mi niekto poradit ci je mozne jazdit aj na motocykli skupiny A1 bez toho aby som musel robit vodicak? Dakujem za odpovede

Jozef
IvanPK
23.07.12,04:57
§75
Rozsah a členenie skupín a podskupín motorových vozidiel (2) Do skupiny motorových vozidiel AM patria a) dvojkolesové motorové vozidlá alebo trojkolesové motorové vozidlá s najväčšou konštrukčnou rýchlosťou 25 až 45 km.h-1, ktoré sú charakterizované, 1. ak ide o dvojkolesové vozidlo, motorom, ktorého zdvihový objem valcov motora nepresahuje 50 cm3 v prípade spaľovacieho motora alebo ktorého najväčší trvalý menovitý výkon nie je väčší ako 4 kW v prípade elektrického motora, a 2. ak ide o trojkolesové vozidlo, motorom, ktorého zdvihový objem valcov motora nepresahuje 50 cm3 v prípade zážihového motora, najväčší čistý výkon nie je väčší ako 4 kW v prípade spaľovacieho motora alebo ktorého najväčší trvalý menovitý výkon nie je väčší ako 4 kW v prípade elektrického motora, a b) štvorkolesové motorové vozidlá, ktorých prevádzková hmotnosť je menšia ako 350 kg bez hmotnosti batérií v prípade elektrických vozidiel, ktorých najväčšia konštrukčná rýchlosť nepresahuje 45 km.h-1, a ktorých 1. zdvihový objem valcov motora nepresahuje 50 cm3 v prípade zážihových motorov, 2. najväčší čistý výkon nie je väčší ako 4 kW v prípade iných spaľovacích motorov, alebo 3. najväčší trvalý menovitý výkon nie je väčší ako 4 kW v prípade elektrického motora. (3) Do podskupiny motorových vozidiel A1 patria motorové vozidlá skupiny A s najväčšou konštrukčnou rýchlosťou vyššou ako 45 km.h-1, ktorých zdvihový objem valcov motora nepresahuje 125 cm3 a výkon nieje väčší ako 11 kW. (4) Do skupiny motorových vozidiel A patria dvojkolesové motorové vozidlá bez postranného vozíka alebo s postranným vozíkom vybavené motorom, ktorých najväčšia konštrukčná rýchlosť je viac ako 45 km.h-1 alebo ktorých zdvihový objem valcov motora je väčší ako 50 cm3 v prípade spaľovacieho motora. (5) Do podskupiny motorových vozidiel B1 patria a) motorové vozidlá s tromi symetricky usporiadanými kolesami, ktorých zdvihový objem valcov motora je väčší ako 50 cm3 v prípade spaľovacieho motora alebo ktorých najväčšia konštrukčná rýchlosť je vyššia ako 45 km.h-1,a b) motorové vozidlá so štyrmi kolesami, ktorých 1. prevádzková hmotnosť je 350 kg až 550 kg bez hmotnosti batérií v prípade elektrických vozidiel, 2. najväčšia konštrukčná rýchlosť presahuje 45 km.h-1, 3. zdvihový objem valcov motora presahuje 50 cm3 v prípade zážihových motorov, najväčší čistý výkon je väčší ako 4 kW v prípade iných spaľovacích motorov alebo ktorých najväčší trvalý menovitý výkon je 4 kW až 15 kW v prípade elektrického motora.
IvanPK
23.07.12,04:58
To znamená, že nemôžeš....