DagmarBaffiova
22.07.12,16:42
s priatelom sme spolu žili 1,5 roka a kupili sme si byt na jeho stavebne sporenie na ktorom mal 75000sk,zobrali sme medziuver a 6,5 roka ho spolu splacame,pred 5 rokmi sa nam narodil syn a on sa teraz chce rozist.Byt sme platili spolu,bola som zamestnana kym som nesla na matersku.Byt je len na jeho meno a ja by som chcela vediet či mam narok na polovicu bytu.Uver mame platit ešte 3 roky.Mam nejaku šancu,že dostanem polovicu majetku ktorý sme si za tych 8 rokov čo sme spolu nadobudli?Dakujem
Tweety
22.07.12,14:52
s priatelom sme spolu žili 1,5 roka a kupili sme si byt na jeho stavebne sporenie na ktorom mal 75000sk,zobrali sme medziuver a 6,5 roka ho spolu splacame,pred 5 rokmi sa nam narodil syn a on sa teraz chce rozist.Byt sme platili spolu,bola som zamestnana kym som nesla na matersku.Byt je len na jeho meno a ja by som chcela vediet či mam narok na polovicu bytu.Uver mame platit ešte 3 roky.Mam nejaku šancu,že dostanem polovicu majetku ktorý sme si za tych 8 rokov čo sme spolu nadobudli?Dakujem
Byt je len jeho, Ty si môžeš žiadať späť len to, čo si investovala.
mattto
22.07.12,15:03
keďže ste byt nekupovali spolu, nie ste podieloví spoluvlastníci - vtedy by ste sa mohli vyporiadavať podľa vzájomnej dohody, alebo požiadať súd o zrušenie a vyporiadanie podielového spoluvlastníctva.

Takto máš nárok na zaplatenie všetkého, čo si do bytu investovala (ak to budeš vedieť preukázať), avšak máš smolu v tom, že čas hrá proti tebe. Ide o vydanie bezdôvodného obohatenia (právny dôvod, ktorý odpadol) a tu je premlčacia doba 2 roky.
buchač
22.07.12,15:04
s priatelom sme spolu žili 1,5 roka a kupili sme si byt na jeho stavebne sporenie na ktorom mal 75000sk,zobrali sme medziuver a 6,5 roka ho spolu splacame,pred 5 rokmi sa nam narodil syn a on sa teraz chce rozist.Byt sme platili spolu,bola som zamestnana kym som nesla na matersku.Byt je len na jeho meno a ja by som chcela vediet či mam narok na polovicu bytu.Uver mame platit ešte 3 roky.Mam nejaku šancu,že dostanem polovicu majetku ktorý sme si za tych 8 rokov čo sme spolu nadobudli?Dakujem
mimotemy

...bóže ...že sa ľudia nepoučia ...nepochopím , keď také niečo čítam ...
...priateľ vždy len priateľom ostane ....aj v očiach ostatnej rodiny ...

...a z tej otázky na koniec tiež nemám dobrý pocit ...
myara
22.07.12,17:26
mimotemy

...bóže ...že sa ľudia nepoučia ...nepochopím , keď také niečo čítam ...
...priateľ vždy len priateľom ostane ....aj v očiach ostatnej rodiny ...

...a z tej otázky na koniec tiež nemám dobrý pocit ...

skor je chyba, ze ludia (vacsinou zeny) pristupuju na taketo nieco, ze byt je len na muza, pritom do neho investuju peniaze...je to nefer zo strany muza, ak sa zena podiela na byte financne, ze byt da len na seba
tiez mam "len" priatela, ale otazku bytu mame vyriesenu velmi ferovo voci obom, a to tak, ze vsetko je na 1/2, ako vlastnictvo, tak aj naklady, ani jeden z nas by nikdy nepristupil na moznost, ze byt je napisany len na jedneho
ale to je skor o ludoch, aki su voci sebe
Mária27
22.07.12,18:44
Investovala si do jeho vlastníctva. Keby bola vôľa, dá sa byt previesť do podielového spoluvlastníctva v dohodnutých podieloch. Už len kvôli symovi - súhlasil by?
Na byt teraz nárok nemáš, môžeš však žiadať vyplatenie vložených peňazí, lebo ste viedli spoločnú domácnosť. Ak by si to musela vymáhať súdnou cestou, ide o bezdôvodné obohatenie.
mattto
23.07.12,07:40
mimotemy príspevok č. 3: "Takto máš nárok na zaplatenie všetkého, čo si do bytu investovala (ak to budeš vedieť preukázať), avšak máš smolu v tom, že čas hrá proti tebe. Ide o vydanie bezdôvodného obohatenia (právny dôvod, ktorý odpadol) a tu je premlčacia doba 2 roky." je asi absolútne neužitočný

opísaný príspevok č. 6 o 4 hod. neskôr: "Na byt teraz nárok nemáš, môžeš však žiadať vyplatenie vložených peňazí, lebo ste viedli spoločnú domácnosť. Ak by si to musela vymáhať súdnou cestou, ide o bezdôvodné obohatenie." je hneď 2 krát užitočný :D
Barbara
23.07.12,08:03
mimotemymattto, iba taká malá poznámočka príspevok č.6 OPÍSANÝ od Márii rozhodne nie je , lebo Mária je odborníčka v týchto veciach ale na to by si prišiel AJ SáM keby si preštudoval jej príspevky, takže tento tvoj príspevok je neužitočný:D
mattto
23.07.12,08:07
mimotemymattto, iba taká malá poznámočka príspevok č.6 OPÍSANÝ od Márii rozhodne nie je , lebo Mária je odborníčka v týchto veciach ale na to by si prišiel AJ SáM keby si preštudoval jej príspevky, takže tento tvoj príspevok je neužitočný:D

samozrejme, iba Mária je odborníčka, všetci ostatní sú sprosté teľce, ktoré s právom nemajú nič spoločné a iba nááááhodou napísali o 4 hod. skôr to isté ako ona :D:D:D
Barbara
23.07.12,08:13
samozrejme, iba Mária je odborníčka, všetci ostatní sú sprosté teľce, ktoré s právom nemajú nič spoločné a iba nááááhodou napísali o 4 hod. skôr to isté ako ona :D:D:D

Prosím nevyvracať moje slová, a dať mi do huby také slová, čo som nenapísala, ja som reagovala iba nato, že si písal že je jej príspevok je opísaný .
Mimochodom aj Ty si odborník vo svojom obore o tom nepochybujem.;)
mattto
23.07.12,08:25
Prosím nevyvracať moje slová, a dať mi do huby také slová, čo som nenapísala, ja som reagovala iba nato, že si písal že je jej príspevok je opísaný .
Mimochodom aj Ty si odborník vo svojom obore o tom nepochybujem.;)

stále mi uniká pointa, ak niekto napíše odpoveď, nikto si to nevšimne, ak druhý napíše po 4 hod. to isté, lebo je to to isté, zrazu je veľmi užitočný :D
Mária27
23.07.12,08:48
mimotemymattto, iba taká malá poznámočka príspevok č.6 OPÍSANÝ od Márii rozhodne nie je , lebo Mária je odborníčka v týchto veciach ale na to by si prišiel AJ SáM keby si preštudoval jej príspevky, takže tento tvoj príspevok je neužitočný:D


Barbara, je dosť možné, že on napísal to isté, ale od neho určite nič neopíšem, lebo ho mám vypnutého a vôbec ho nečítam. Nebudem sa naťahovať s ľuďmi, ktorí napádajú iných poradákov. Ja radím vždy zadávateľovi, ak je to duplicitne, má to aspoň potvrdené. Tak mu dávajte tie ocenenia, nech má radosť. Ja mu ich nedám, lebo ho nevidím.
charonme
23.07.12,09:02
len by som upozornil ze vyznamna cast penazi ktore clovek takto dava na byt nie je "investicia", ale najomne (respektive splatka urokov z uveru), cize platba za spotrebovanu sluzbu.
Mária27
23.07.12,09:53
Ak sa pôjde na súd, bude sa brať do úvahy zhodnotenie jeho investície, o ktorú sa zaslúžili obaja. Pravdaže sa budú precízne zvažovať slová a prepočítavať. Ide o podstatu, že nárok na vyplatenie má.
Judikátov o takých prípadoch je viac, treba ich pohľadať. Niečo podobné prikladám.