aschleyy
22.07.12,22:31
Dna 21.6. som si zaväzne zabukovala dovolenku na stranke reisen.de s terminom 28.6. Nasledne mi bol doručeny automaticky e-mail, ktory obsahoval zakladne udaje, teda kto, kam a kedy si dovolenku rezervoval s tym, ze dalej ma budu kontaktovat. V dalsom e-maily bola uvedene oznamenie rezervacie v pdf formate, teda to iste, co v predchadzajucom e-maily, akurat v inom formate s tym, ze podklady na prevod penazi na ich ucet ako aj konecna cestovna zmluva mi bude zaslana mojim poskytovatelom cesty, ktorym mal byt NeckermannReisen. 22.6. som dostala e-mail opat od reisen.de, v ktorom bolo uvedene, ze mojmu poskytovatelovi nie je mozne poslat udaje e-mailom. Nikto ma telefonicky nekontaktoval, nikto mi viac nenapisal, absolutne nic., ziadny termin splatnosti, ziadny ucet, ziadne konto, nic. Povazovala som to za nepristupenie k zmluve z ich strany, nakolko mi ju nikto neposlal. Na ich strankach nie je ziadny kontaktny e-mail, len jeden, na ktory absolutne nikto nereaguje, ako aj telefony, nonstop obsadene. Dalej som sa tym nezatazovala, potrebovala som surne pobyt na 28., tak som si zaplatila dovolenku cez inu cestovku. Po dvoch tyzdnoch som dostala vyzvu (ani nie doporučeny list) na zaplatenie pohladavky vo vyske 1215 e. + 35 /cela suma dovolenky) euro uroky z omeskania, vraj este otvorenej zmluvy č........., ktoru som nikdy nevidela. Uz som pisala asi na 10 moznych e-mailovych adries, kazda bez odozvy. Vo fore na reisen.de je nas viac takych, ktorí mali napríklad moznost stornovat rezervaciu este pred zaplatenim, avsak nikto na ich maily čí telefonaty nereaguje, napriek tomu dostanu vsetky potrebne podklady, cize su viazani zaplatit a ak nie, bude nasledovat podobny scenar ako v mojom pripade. Dokonca ich uz riesia vraj aj v nemeckych mediach ako nekale praktiky. Poradte prosim, co robit. Je mozne podat trestne oznamenie aj na zahranicnu cestovku? Kde to urobim, v meste, z ktoreho pochadzam? Alebo ako postupovat dalej? Za vsetky vase cenne rady vopred dakujem. Urcite to tak nenecham, pretoze som si vedoma, ze z mojej strany k pochybeniu nedoslo. Ich povinnostou bolo ma kontaktovat, poskytnut mi potrebne informacie a podklady k platbe.
luja5
23.07.12,06:39
Nokerla
23.07.12,08:58
Je mozne podat trestne oznamenie aj na zahranicnu cestovku?

Trestne oznamenie na firmu nie je mozne, iba na neznameho pachatela.