adrianne4
23.07.12,06:39
Dobry den prajem, obraciam sa na vas s prosbou o pomoc. pred 6 ,rokmi som isla rucit ex priatelovi do banky za pozicku, nasledne potom sme sa rozisli, nevidela som ho asi 5 rokov, . na slovensku nemam trvaly pobyt , som nemajetna nic nevlastnim. som z tejto situacie maximalne hotova, mesiac dozadu moja matka dostala doporuceny dopis zo sudu, kde chcu vediet moju adresu aby mi dorucili dopis ohladne toho ze som bola rucitel a ze dlznik nesplaca dlh, ja momentalne zijem v zahranici, v izbe ktoru si prenajimam, taktiez tu nic nevlastim, pracujem v agenture, ale posledne dva roky som vela praceneschopna pretoze trpim ochorenim stitnej zlazy, co sa mi velmi pohorsilo a mam postihnute aj oci, o mesiac ma operacia stitnej zlazy,, neviem co mam robit, dat sudu adresu v zahranici aby mi dorucil dopis?? bbojim sa ze zacne exekuciu, nic mi tu nepatri, byvam tu s viacerimi ludmi, som len v jedenej izbe, ktora bola zariadena ked som sa sem stahovala, je tu moznost podat namietku, alebo odvolat sa, proti nemajetnosti?? ako mam postupovat, dakujem za odpovede
myara
23.07.12,04:53
to, ze nic nevlastnis, neznamena ze ti exekutor nemoze siahnut na prijem
pepsikova
23.07.12,05:43
...ak poznáš terajšie pomery tvojho expriateľa,alebo ak aj nie, doporučujem komunikáciu so súdom...si ručiteľ a ako taká si prevzala aj nejaké záväzky, i keď nie je voči tebe fér, že sa ten priateľ takto zachoval...takže, ak poznáš pomery expriateľa, napíš na súd, čo vlastní a z čoho mu môžu dlh zobrať..tiež vysvetli, kde a ako žiješ a akú máš možnosť splácať ten dlh...na dlžobe totiž narastajú úroky, takisto exekučné poplatky sa pošplhajú do závratných výšok...to, čo by si ty zaplatila za toho expriateľa, by si si mohla od neho vymáhať v občiansko-právnom konaní,je to na dlhé lakte, ale ako spooludlžník sa musíš súdu ozvať...