roamers
17.02.06,11:19
Prosím o pomoc, som lajk, takze neviem ci sa vobec vyjadrim spravne a ci postupujem spravne, prosim ospravedlne ma. Pre firmu bola vydana zfa na seminare prebiehajuce v EU v rozpati od januara do aprila. Objednavka bola robena ako jedna sluzba. Zalohova fa bola vcera uz uhradena. Klient pozaduje aby sme kazdy seminar fakturovali osobite, po kazdej akcii, podla skutocne cerpanych sluzieb. Ako mam postupovat?
Mam teraz vystavit jednu Fa na vsetky akcie spolocne? Co s dph? Ako urcim dph, ak podla §65 Zákona o dani z pridanej hodnoty je rozdiel mezi tim co zaplatime a co dostaneme zaplatene je nasa provizia a ta sa povazuje za cenu vratane DPH. Problem je vsak, ze ja este neviem na 100%, aka bude tato provizia.
Mam potom ku kazdej akcii este vydat fa, kde bude uz odpocitana cena seminaru, k uhrade bude 0 a bude tu len dph?
ALBO
17.02.06,12:06
Na začiatok skúste podrobne popísať čo vlastne idete robiť, akú službu dodávať, komu, kde. Píšete o seminároch a súčasne o cestovných kanceláriách a provízii..takže je z toho zmätok.
roamers
20.02.06,09:11
sme cestovna agentura, pre nasu matersku firmu, ktora je v cechach zabezpecujeme niekolko kongresov v madarsku. Madarsku zabezpecujeme pre nich sluzby - prenajom kongresovej haly, obcer****ie a ubytovanie.
roamers
20.02.06,09:53
sme cestovna agentura, pre nasu matersku spolocnost v prahe pripravujeme seminare v madarsku. Sluzby, ktore in zabezpecujeme u dodavatela v madarsku - prenajom kongresovej saly, obcerstvenie a ubytovanie
ALBO
20.02.06,09:58
sme cestovna agentura, pre nasu matersku firmu, ktora je v cechach zabezpecujeme niekolko kongresov v madarsku. Madarsku zabezpecujeme pre nich sluzby - prenajom kongresovej haly, obcer****ie a ubytovanie.

Obávam sa, že vy v tomto prípade nepostupujete osobitným režimom ako pri zájazdoch, ale podľa § 65/10.Predávate služby platiteľovi na podnikanie.Potom postupujete podľa § 9/4.
To tam tá vaša mat. f. bude robiť nejaký kongres?
roamers
21.02.06,09:21
takze na zaklade zmluvy?
Ano, niekolko, ako som pisala od januara do aprila.
ALBO
21.02.06,13:08
takze na zaklade zmluvy?
Ano, niekolko, ako som pisala od januara do aprila.

Takže nakúpite služby v HU(vo svojom mene, na účet matky) a tie fakturujete matke, krorá ich vyuťije na voj podnikateľský účet. Matka vám už zálohu vyplatila.
Potom vychádzate z §66/10-nepoužijete mechanizmus zdanenia len provízie pre CK.Uplatníte bežný mechanizmus. Pôjde o dodanie služieb podľa § 9/4 . Správate sa akoby ste službu sama prijala aj dodala.
Píšete, že to bolo objednané ako jedna služba, takže asi bolo objednané zorganizovanie vedeckého , vzdelávacieho seminára= § 15 /4. Miesto DP je v HU. Vychádza mi z toho, že by ste sa mali zaregistrovať v HU, odviesť daň, a pýtať zaplatenú v HU za ubyt a stravu cez DPriznanie. Matke fakturujete bez DPH
Pri ubytovaciích a srav. službách (ak by ste to fakturovali osobitne) určíte miesto dodania podľa § 15/´= podľa sídla CK=zdaníte slovenskou DPH. Vy si daň zaplatenú v HU vypýtate od maďarov (predpokladám, že tieto služby vám maďari vyfakturujú s DPH). Prenájommiestnosti je podľa § 15/2.Miesto dodania v HU.
To , že vám matka zaplatila zálohu, nie je z pohľadu DPH dôležité v tomto prípade, lebo to nepodlieha slovenskej dani.
Fakturovať môžete osobitne po skončení každého seminára, alebo naraz, to je vec dohody.

Doplňam ešte tento link z DRSR možno vám pomôže vyriešiť aj iné problémy v súvislosti s CK
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/poskytovanie_informacii/zovseobecnene_informacie/data/ckca.pdf
roamers
22.02.06,09:07
dakujem, na drsr som uz pisala,
roamers
22.02.06,09:08
vdaka ya ten link