Domca 461
23.07.12,10:00
Dory den chcem sa spytat, mam 25 rokov uz pracujem moji rodicia su rozvedeny. moj otec nam neplatil vyzivne, iba ked bol vo vazeni ale ked ho pustili tak zase prestal platit. Dlzi nam vela penazi a cchem sa spyata ci ich mozem vymahat dodatocne od neho aj ked som uz dospela a zamestnana. Ak by to bolo mozne, potrebujem k tomu aj suhals mojho dpospeleho brata, alebo to mozmem robit iba za mna v mojom mene? Dakujem
mattto
23.07.12,08:04
mažem, nech to nemýli
bubkoch
23.07.12,08:22
mal výživné určené súdnym rozhodnutím? ak áno, je to exekučný titul, postupuje sa ako pri hocijakej inej exekúcii, prídeš s originálom tohto rozhodnutia s vyznačenou právoplatnosťou a vykonateľnosťou za hociktorým exekútorom. Exekučný titul možno vymáhať 10 rokov od právoplatnosti. S bratom nie ste nerozlučné spoločenstvo, preto žiaden súhlas od neho nepotrebuješ.


dostuduj ...
v tomto pripade moze vymahat dlzne vyzivne max. za 3 roky dozadu ...
http://www.e-pravo.sk/questions/view/304/vymahanie-vyzivneho-pre-malolete-dieta
mattto
23.07.12,08:31
.
bubkoch
23.07.12,09:00
nauč sa chápať písaný text :D hovorím o prípade, ak je vo veci exekučný titul. Tvoj prípad sa sťahuje, ak ide žalovať otca o určenie výživného a zase zle, keďže výživné na plnoleté dieťa sa priznáva iba od podania návrhu a nie 3 roky spätne.

este raz, dostuduj si ... alebo aspon precitaj ten link, tam to mas jasne napisane ...

ja nepisem o zalobe na urcenie vyzivneho, ale o vymahani dlzneho vyzivneho urceneho sudnym rozhodnutim ... je to mozne len za 3 roky dozadu ...
10 rokov plati pre nieco ine, nie pre dlzne splatky vyzivneho
mattto
23.07.12,11:24
este raz, dostuduj si ... alebo aspon precitaj ten link, tam to mas jasne napisane ...

ja nepisem o zalobe na urcenie vyzivneho, ale o vymahani dlzneho vyzivneho urceneho sudnym rozhodnutim ... je to mozne len za 3 roky dozadu ...
10 rokov plati pre nieco ine, nie pre dlzne splatky vyzivneho

máš pravdu, beriem späť :D