monikahmonika
23.07.12,11:24
Dobrý deň, mám takúto otázku ohľadne DPH. Som platca DPH,nakupujem stavebný materiál aby som ho ďalej predal (obchod - stavebniny). Ak kúpim palety, tie mi dodávateľ fakturuje bez DPH. Ja ich ale teraz budem predávať ďalej, takže by som ich mal fakturovať s DPH? nie? ....bude to môj tovar !?
tictac7
23.07.12,09:35
Tvoj dodávateľ paliet pravdepodobne nie je platcom DPH. Preto nemôže vystaviť doklad s DPH. Nakoľko však Ty si platiteľom, si povinná pri predaji tovaru v tuzemsku tento fakturovať s DPH.
monikahmonika
23.07.12,09:47
Dobre, vďaka moc.
tictac7
23.07.12,12:10
....ešte ma tak napadlo - nejedná sa náhodou o vratný obal?
monikahmonika
30.07.12,12:29
no neviem, lebo dodávateľ je platcom DPH, všetky položky na faktúre má s DPH, iba tieto palety sú s nulovou sadzbou. Takže presne na to som aj ja myslela keď som sem zadávala túto otázku. Takže čo teraz s tým? Zrejme sú to vratné obaly ak na ne neuplatňujú dph, no ale my ako firmy chceme tie palety predávať ďalej....čo s tým ?!
veronikasad
30.07.12,12:35
no neviem, lebo dodávateľ je platcom DPH, všetky položky na faktúre má s DPH, iba tieto palety sú s nulovou sadzbou. Takže presne na to som aj ja myslela keď som sem zadávala túto otázku. Takže čo teraz s tým? Zrejme sú to vratné obaly ak na ne neuplatňujú dph, no ale my ako firmy chceme tie palety predávať ďalej....čo s tým ?!
Nevyplýva vám zo zmluvy žiadna povinnosť vrátiť tie palety dodávatelovi ?