instalp
23.07.12,13:34
Prijemní deň
Chcem sa opýtať či vykonávateľ súpisumajetku týmto sa preukázal zamestnanec exekútora môže počas súpisu aj zobraťmajetok napríklad auto ?
Vopred ďakujem
Vlado
KEJKA
23.07.12,11:41
súpis je jeden krok............
inak tvoja otázka je dosť nezrozumiteľná - slovenčiná pozná aj čiarky a bodky.
instalp
23.07.12,14:13
Bolo to na rýchlo. Píšem za syna. Došiel zamestnanec exekútora že ma urobiť súpis majetku . Videlpred domom jeho auto tak že nech mu dám kľúče od auta že ho berie . Neviem či v takomprípade môže zobrať auto , ak robí súpis majetku. Nepustil som ho ani do domusyn ma len trvali pobyt u babky . Neviem či som urobil dobre .
draik
23.07.12,15:56
Čudujem sa, že sa nechal odbiť, keď už volil túto taktiku. Má právo zabaviť hnuteľné veci a dať do úschovy, ak je obava napr. z ich zničenia resp. "zmiznutia". Pri autách sa však väčšinou robí iba blokácia v policajnej evidencii.
instalp
24.07.12,03:25
Neviem či tu dostanem odpoveď chcel som vedieť či pri súpisemajetku už môže brať veci . Syn nemá žiadny majetok okrem auta . Trvali pobytma u babky .
KEJKA
24.07.12,05:30
Bolo to na rýchlo. Píšem za syna. Došiel zamestnanec exekútora že ma urobiť súpis majetku . Videlpred domom jeho auto tak že nech mu dám kľúče od auta že ho berie . Neviem či v takomprípade môže zobrať auto , ak robí súpis majetku. Nepustil som ho ani do domusyn ma len trvali pobyt u babky . Neviem či som urobil dobre .
dobre si urobil, ak prišiel na inú adresu, než je TP.
Ak prišiel k tej babke, mal si ho pustiť.
takže doresi si urobil aj neurobil.
auto nevydávaj - to sa rieši na D I, okrrem toho, mal by byť pritom syn.
draik
24.07.12,05:51
Neviem či tu dostanem odpoveď chcel som vedieť či pri súpisemajetku už môže brať veci . Syn nemá žiadny majetok okrem auta . Trvali pobytma u babky .


Asi som nenapísal dosť jasne, že môže, viď citácie zo zákona:

-Upovedomenie o začatí exekúcie predajom hnuteľných vecí doručí exekútor povinnému až pri vykonávaní súpisu vecí podliehajúcich exekúcii. Ak povinný nie je pri vykonávaní súpisu prítomný, doručí sa mu upovedomenie o začatí exekúcie spolu s upovedomením o tom, že sa vykonal súpis a ktoré veci sa spísali.

Exekútor urobí opatrenia, aby sa v byte povinného, prípadne na inom mieste, kde má povinný svoje veci umiestnené, spísali veci, ktoré by sa mohli predať, a to v takom rozsahu, aby výťažok predaja spísaných vecí postačil na uspokojenie pohľadávky a jej príslušenstva spolu s trovami exekúcie. Spíšu sa predovšetkým veci, bez ktorých sa povinný bude môcť najskôr zaobísť a ktoré sa najľahšie predajú; veci, ktoré sa rýchle kazia, sa spíšu, len ak nie je tu dostatok iných vecí a ak možno zabezpečiť ich rýchly predaj. Povinný umožní exekútorovi prístup na všetky miesta, kde má svoje hnuteľné veci umiestnené. Exekútor k vykonávaniu súpisu priberie vhodnú osobu, podľa možnosti zástupcu obce.

Ak je obava, že by mohlo dôjsť k odstráneniu, poškodeniu alebo zničeniu hnuteľných vecí pojatých do súpisu, exekútor sa postará o ich vhodné zabezpečenie na trovy povinného. Vhodným zabezpečením hnuteľných vecí sa rozumie ich označenie pečatidlom alebo pečiatkou exekútora alebo ich úschova v priestoroch označených exekútorom. Iný spôsob zabezpečenia hnuteľných vecí nie je prípustný.
Zita5
24.07.12,05:58
A muselo sa to až takto vyhrotiť . Prečo nebol záujem syna sa dohodnúť s exekútorom na splátkach ?