nat1976
23.07.12,14:56
Košice, SNV ....
buchač
23.07.12,13:33
Kde sa dá dať dobre a výhodne navoskovať auto?


...túto otázku nemyslíš vážne ..........................či ???
Nandrolon
23.07.12,13:52
čo znamená "dobre a výhodne" ?? pretože ak to slovo výhode = lacno, je to protirečenie.....

My sme včera so ženou voskovali/umývali 1. krát auto zakúpené v 3/2012 z autosalónu.

Predchádzalo tomu 2-mesačné štúdium o detailingu na internete, objednanie protif kozmetiky na ručnú prácu, a 6 hodín tvrdej driny 2 osoby /dnes som sa nemohol riadne postaviť z postele ráno do práce.....

- V prahe je to Pán Jaroš, ktorý sa týmto zaoberá, na slovensku neviem.

Ak to budeš robiť sám, korytnačky /turtle wax/ si vyhoď z hlavy, teda ak nechceš, aby ti to vydržalo iba 2-3 týždne.....

Ja som použil:

Šampón - Chcemical Guys Maxi suid II
Čistič - Dodo juice lite prime /bezabrazívny/
Vosk - Collinite 476s /vyhral test o najdlhší vosk, ktorý vydrží na aute, tento vydrží 9-12 mesiacov a je vhodný do extrémnych podmienok - mráz, ihličie, nečistoty atď..../

+ k tomu
- rukavica z ovčej vlny na šampónovanie
- mikrovláknový aplikátor čističa
- profi švédske mikrovlákno na zotretie čističa
- penový aplikátor na aplikáciu vosku
- dlhovláknová švédska utierka

- toto je taký profi-set určený pre ručnú ochranu lakovaných častí, ktorý mi zostavil člen jedného fóra /dovážajú aj luxusné 30-tisícové vosky v Czk/. Sklá, plasty som riešil už individuálne.....

- auto vypadá tak, že kto sa tomu trošku venuje tak na prvý pohľad vidí, že takýto brutálny zrkadlový hlboký efekt sa nedá dosiahnuť s bežnou kozmetikou, oplatilo sa mi to.....
Môj vosk má výdrž minimálne 20 voskovaní, čo je u mňa 10 rokov, čistič takisto..... A vosk vyhral nemeckú motoristickú súťaž vo výdrži na aute....

- výborný web pre laikov, ktorý vás dostane trochu do obrazu http://www.lestenieaut.sk/ hore v tom baneri je menu.... aktuality......proces lakovania........chyby lakov......... - treba poklikať, hlavne na tento článok "pred leštením" http://www.lestenieaut.sk/pred.html
- veľmi zaujímavé čítanie....
buchač
23.07.12,14:10
čo znamená "dobre a výhodne" ??

...ja len na margo mojej otázky doplnil .....

Niekto napíše , že tam a tam ....
...a vzápätí niekto bude negovať onú prevádzku , lebo nebol spokojný s výsledkom ....

...a k otázke ???

Košice, SNV ....
...benzínová pumpa O.. na Opatskom...
...prídem na linku , mašina umyje ...navoskuje ...


mimotemy P.S.:
...zaťko má tiež zlaté ručičky ...
lujza.j
23.07.12,14:13
...ja len na margo mojej otázky doplnil .....

Niekto napíše , že tam a tam ....
...a vzápätí niekto bude negovať onú prevádzku , lebo nebol spokojný s výsledkom ....

...a k otázke ???

...benzínová pumpa O.. na Opatskom...
...prídem na linku , mašina umyje ...navoskuje ...


mimotemy P.S.:
...zaťko má tiež zlaté ručičky ...
aj masáž karosérie dá....:D
buchač
23.07.12,14:25
mimotemy

aj masáž karosérie dá....:D
....noooooooo ....:rolleyes:

Minule som si dal šlofíka ....
Zobudím sa ....a
Auto ...umyté , naleštené , povysávané .....prach poutieraný .....
Mládež mi radosť urobila ....
Ešte aj malinká sa realizovala ...:)
bubkoch
23.07.12,14:26
...ja len na margo mojej otázky doplnil .....

Niekto napíše , že tam a tam ....
...a vzápätí niekto bude negovať onú prevádzku , lebo nebol spokojný s výsledkom ....

...a k otázke ???

...benzínová pumpa O.. na Opatskom...
...prídem na linku , mašina umyje ...navoskuje ...


mimotemy P.S.:
...zaťko má tiež zlaté ručičky ...

hej, masina voskuje jak besna ... vsetko ... aj celne sklo ... a potom za dazda prd vidim, len mastne rozmazane šmuhy ... :D
lujza.j
23.07.12,14:32
mimotemy

....noooooooo ....:rolleyes:

Minule som si dal šlofíka ....
Zobudím sa ....a
Auto ...umyté , naleštené , povysávané .....prach poutieraný .....
Mládež mi radosť urobila ....
Ešte aj malinká sa realizovala ...:)
hmmm...tak o tomto snívam....:rolleyes:
si niečo žehlili, alebo si poslúchal:D
lujza.j
23.07.12,14:34
hej, masina voskuje jak besna ... vsetko ... aj celne sklo ... a potom za dazda prd vidim, len mastne rozmazane šmuhy ... :D
to vážne? ja sa moc v tom nevyznám ....
Indeed
23.07.12,16:37
Nebláznite, vosky potrebuju VČELY na vybudovanie plástov....

poprípade ešte vosky potrebujú lyžiari-bežci aby sa im dobre kĺzalo...

Nám bežným motoristom vystačí starý dobrý autopolish.
Nandrolon
24.07.12,03:34
Ak má niekto staršie auto a dáva ho umývať každý mesiac, prípadne týždeň ta si vystačí aj s takýmto postupom. Niekto dokonca umýva auto každý týždeň, potom mu stačí aj ten najlacnejší turtle wax v spreji...

Ja mám auto na jazdenie a nie na umývanie, preto ak umývam 2 x ročne potrebujem niečo čo na tom aute vydrží viac ako 6-8 mesiacov a tam už na výber moc nie je...
bubkoch
24.07.12,04:41
Ak má niekto staršie auto a dáva ho umývať každý mesiac, prípadne týždeň ta si vystačí aj s takýmto postupom. Niekto dokonca umýva auto každý týždeň, potom mu stačí aj ten najlacnejší turtle wax v spreji...

Ja mám auto na jazdenie a nie na umývanie, preto ak umývam 2 x ročne potrebujem niečo čo na tom aute vydrží viac ako 6-8 mesiacov a tam už na výber moc nie je...

ja mam auto tiez na jazdenie a tiez ho umyvam 2x rocne ... na umyvarke za 5€, bez vosku ... je mi jedno ako auto zvonku vyzera, ak sa neleskne ako zrkadlo aspon nepritahuje pozornost sidliskovych zlodejov a vandalov ... ;)
Nandrolon
24.07.12,04:59
moje požiadavky neboli kvôli výzoru auta.
To som narovinu napísal dotyčnému /ktorý mi zostavoval danú zostavu/ že "o výzor mi absolútne nejde". Ide mi iba o jedno, ochranu laku, keďže je nové a dúfam že aspoň 10 rokov ho budem mať a bývam, kde minulú zimu boli mrazy -27 -28 skoro 2 týždne vkuse, blízko lesa kde je dosť "kyslých vecí vo zduchu"...
A tento vosk preukázateľne chráni lak min. 9 mesiacov čo je pekná doba.
Preto som nepoužil ani výsledný detailer, ten ak by som dal, tak už normálne oslňujem cez deň vodičov :-)))
A to nehovorím o tom že za pár sekúnd po daždi je auto úplne suché...
http://www.youtube.com/watch?v=TXGLTPjcSYc

- a chválabohu na sídlisku nebývam, auto mám pekne v záhrade a cez deň parkujem na parkovisku so závorou....
buchač
24.07.12,05:06
Ak má niekto staršie auto a dáva ho umývať každý mesiac, prípadne týždeň ta si vystačí aj s takýmto postupom. Niekto dokonca umýva auto každý týždeň, potom mu stačí aj ten najlacnejší turtle wax v spreji...

Ja mám auto na jazdenie a nie na umývanie, preto ak umývam 2 x ročne potrebujem niečo čo na tom aute vydrží viac ako 6-8 mesiacov a tam už na výber moc nie je...

ja mam auto tiez na jazdenie a tiez ho umyvam 2x rocne ... na umyvarke za 5€, bez vosku ... je mi jedno ako auto zvonku vyzera, ak sa neleskne ako zrkadlo aspon nepritahuje pozornost sidliskovych zlodejov a vandalov ... ;)
...hm .......či staršie , či funglovka .........šak ma tom aute predsa najdlhšie vydrží bez toho nejakého spláchnutia špina ....
2 x ročne je aj na mňa málo ...ale na druhej strane , všetkého veľa škodí ... ;)
Nandrolon
24.07.12,05:23
Buchač.

LENŽE medzi špinou a lakom máš práve už bariéru v podobe kvalitného vosku.
Takáto špina ti dosť často pri vyššej rýchlosti odletí aj sama, pretože povrch je dokonalé hladký, za druhé už nenaleptáva lak peľ, kyslé dažde. Neusádza sa ti vzdušná hrdza.
A ak predsa len ho chceš mať skoro ako čisto navoskované, stačí ho ostriekať prúdom vody bez použitia umývacej rukavice, šampónu a tak. Proste tá špina na tom vosku sa vôbec neudrží....
buchač
24.07.12,05:30
Buchač.

LENŽE medzi špinou a lakom máš práve už bariéru v podobe kvalitného vosku.
Takáto špina ti dosť často pri vyššej rýchlosti odletí aj sama, pretože povrch je dokonalé hladký, za druhé už nenaleptáva lak peľ, kyslé dažde. Neusádza sa ti vzdušná hrdza.
A ak predsa len ho chceš mať skoro ako čisto navoskované, stačí ho ostriekať prúdom vody bez použitia umývacej rukavice, šampónu a tak. Proste tá špina na tom vosku sa vôbec neudrží....
...Nandrík ......šak nerieš......až tak doslovne ma neber...;)

Spomínaš rýchlosť .....človeče , ja Ti niekedy tak rýchlo jazdím , že nie iba špina mi odlieta z kasne , ale aj lak s farbou ....:---:D...pritom je ale kvalitný...:cool:
Nandrolon
24.07.12,05:42
Tú vyššiu rýchlosť som myslel napr. 100 km/h za dažďa, to máš lepšie jak masáž drôtenými kefami na autoumyvárke :-)))))))))))))))))))))))))))))))))

Ide o to, že tá moja zostava vyšla iba na 2500 Czk, je to zhruba 15-20 aplikácií strednej triedy.

Je to síce makačka v dvoch osobách ja+manželka, ale pozeral som nedávno nejaký cenník maníka, ktorý sa tým živý /autodetailingom/ a cena voskovania s použitím týchto kvalitných voskov /šampón, čistič, vosk/ bola okolo 120 eur.... + povysávanie vnútrajška, čistenie skiel čo sme robili aj my.

ps: len taký nástrel pre orientáciu, kde sa tieto služby cenovo pohybujú.... http://www.umysi.sk/cennik/lestenie-karoserie-detailing/
pivko
24.07.12,05:51
Ak má niekto staršie auto a dáva ho umývať každý mesiac, prípadne týždeň ta si vystačí aj s takýmto postupom. Niekto dokonca umýva auto každý týždeň, potom mu stačí aj ten najlacnejší turtle wax v spreji...

Ja mám auto na jazdenie a nie na umývanie, preto ak umývam 2 x ročne potrebujem niečo čo na tom aute vydrží viac ako 6-8 mesiacov a tam už na výber moc nie je...
Leštiť 4 mesačné auto:eek:prejdi na inú drogu.Tomu laku viac uškodíš ako pomožeš.
Nandrolon
24.07.12,06:00
Zčasti máš pravdu, teda ak by som nepoužil takú kozmetiku, ktorú som použil.
Toto bolo 1. umytie a chcel som maximálnu ochranu a niečo úplne bezabrazívne /mechanicky aj chemicky/. Už sa na ňom dosť držala voda a lak mal "drsný povrch".

No a predpokladám že na jeseň ho ostrieknem vodou /nie wapkou/.... a to je pre tento rok všetko...
pivko
24.07.12,14:32
To čo máš Maserati?
Nandrolon
25.07.12,04:01
Ak by som mal maseratti, predpokladám že by to malo tak kvalitný lak že by nebolo treba žiadnu dodatočnú ochranu. Toto je práve lacné nové auto s mäkkým lakom /napr. oproti passatu, ktoré majú lak tak tvrdý skoro ako keramický.../