indiga
23.07.12,17:50
Dobrý deň, prosím o radu. Som zamestnaná v Orangei. Odchádzam dohodou k 31.07.2012. Od 01.02.2012 do 30.04.2012 bola vyhlásená motivačná súťaž na podporu predaja MT, v ktorej som vyhrala 100,- euro. Výhra mala byť podľa pravidiel odovzdaná do 30.06.2012. Prišla však až 23.07.2012, t.j.dnes s tým že mi povedali že nárok na ňu nemám, pretože som vo výpovednej lehote a podľa pravidiel mi ževraj nepatrí. Ale ja odchádzam dohodou a teda nie som vo výpovednej lehote a podľa ICH pravidiel mala byť výhra vyplatená do 30.06.2012, kedy mi ešte ich vymyslená výpovedná lehota ani neplynula. Mám šancu sa niekde obrátiť alebo s takou "firmou" nemám šancu vyhrať? Ďakujem indiga
indiga
24.07.12,15:48
Nikto nevie poradiť?
pepsikova
24.07.12,16:26
..vyhra ti patrí, pokiaľ ju máš preukázateľne ...ak ti zamestnávateľ odmieta výhru vyplatiť, môžeš sa obrátiť na súd s tým, že nebola vyplatená do dátumu uvedenom na výhernej listine, teda do 30.6. a po tomto dátume ti ju zamestnávateľ odmieta vyplatiť, lebo si dohodou od neho odišla..súťaže si sa zúčastnila ako aktívny zamestnanec a výpoveď nemá na vyplatenie výhry mať vplyv...(pokiaľ dôvodom na nevyplatenie výhry nebolo v podmienkach súťaže uvedené, že výherca nesmie byť vo výpovednej lehote..)
mattto
24.07.12,16:36
Je to veľmi ťažké posúdiť. Buď by sa to posudzovalo ako verejná súťaž podľa §847 OZ, aj keď by sa dalo polemizovať, či ide o "verejnú" súťaž, keďže je určená iba pre zamestnancov firmy. Alebo posudzovať ako určitú formu odmeny podľa zákonníka práce.
pepsikova
24.07.12,17:09
Je to veľmi ťažké posúdiť. Buď by sa to posudzovalo ako verejná súťaž podľa §847 OZ, aj keď by sa dalo polemizovať, či ide o "verejnú" súťaž, keďže je určená iba pre zamestnancov firmy. Alebo posudzovať ako určitú formu odmeny podľa zákonníka práce...

..ak by to bola odmena, tak za vykonanú prácu a to by muselo byť uvedené v podmienkach súťaže..lenže tie nepoznáme..