nala777
24.07.12,06:40
dobry den potrebujem radu. Som plátca dph na slovensku a nakupila som od platcu dane v CR. fakturu som zaplatila s dph. Bolo mi povedane ze tato dan bude odvedena v CR a ako to ja vyriesim na Svk?
KEJKA
24.07.12,05:26
no nijako, mala si si dať objednávku a žiadať faktúru na svoje slov. ičDPH SK...... vystavenú bez DPH.
ak ti ju prerobia a vrátia DPH..........skús? Len aby nbolo neskoro vzhľadom na zdaňovacie obdobie a termíny na podanie DP v SR.
nala777
24.07.12,05:57
tak ta fima nechce vratit dph oni mi fakturu vystavili s 0% dph ale zaplatila som omylom s dph. a povedali ze oni to odvedu takze nemusim s tym nic robit?
KEJKA
24.07.12,06:02
ak ti oni vystavili správne faktúru s nulovou sadzbou, tak je tvojou povinnosťou tovar samozdaniť v SR - t.j. DPH si dopočítať a ak máš nárok na odpočítanie, tak si ju aj uplatníš.
To, že si zaplatila viac, je tvoja chyba, aj ked nerozumiem, prečo a či si platila navyše, alebo ako sa ti to mohlo stať.
Ale do DP DPH v SR to musíš uviesť.
nala777
24.07.12,06:10
takze ked mi povedali ze oni to zaplatia tak aj ja to musim zdanit v SR? a nebude to dvojite zdanenie?
KEJKA
24.07.12,12:20
bude, ale ty máš nárok aby ti vrátili preplatok. Zaplatila si viac? Tak si to žiadaj.
Faktúra je vystavená správne? nie ej tam CZ DPH? Je tam odkaz, že zdaňuje príjemca? nemáš čo riešiť.
Dvojité zdanenie to je, ale tvojou vinou a nesúčinnoasťou druhej strany. Tvojou povinnosťou je odviesť DPH v SR.

Preplatok musíš riešiť s Čechmi, alebo to bude pre teba nedaňový náklad.