Eda27
24.07.12,08:31
Dobry den,chcela by som sa opytat ak by mi vedel tu niekto poradit kam alebo na koho sa mam obratit ked chcem vediet kolko mam splatene s exekucie,momentalne som volala do uctarne zamestnavatela a uctovnicka sa odvolala na exekutorku nakolko mi bolo stahovane so socialnej poistovne,zavolala som teda exekutorke ci by bola taka dobra a povedala mi kolko mam este splatit,ak by to nebola uz velka suma zeby som to splatila v hotovosti.Exekutorka mi do telefonu povedala ze ona nieje informatorka ,ona ma nepozna, nikdy sa somnou nestretla a nieje to v jej kompetenciji ma o tom informovat.
Teda kam a na koho sa mam obratit aby mi vedel povedat kolko som splatila a kolko este platit mam?
pepsikova
24.07.12,06:42
..pokiaľ by si exekútorke povedala číslo exekučného príkazu, určite by ti povedala dlžnú sumu...navyše, ak to chceš splatiť celé...skús teda zájsť do SP..
Barbara
24.07.12,06:47
osobne zájsť za exekútorkou, lebo ona vydala exek. príkaz / súhlasím do telefonu nemala ti čo povedať, keď si jej nepovedala číslo exekúcie, treba také veci riešiť osobne
Eda27
24.07.12,06:58
zajst zanou? ja byvam v Lipt.Mikulasi a exekutorka je z Kosic
to cislo som mala pred sebou chcela som jej ho nadiktovat no dohodnut o nieco sa snou nebolo mozne, s krikom do telefonu mi odstekavala,popritom som volala snou len dva krat,na zaciatku exekucie a teraz
Mila123
24.07.12,07:00
zajst zanou? ja byvam v Lipt.Mikulasi a exekutorka je z Kosic
to cislo som mala pred sebou chcela som jej ho nadiktovat no dohodnut o nieco sa snou nebolo mozne, s krikom do telefonu mi odstekavala,popritom som volala snou len dva krat,na zaciatku exekucie a teraz
veď predsa máš exekučný príkaz pred sebou a tam máš uvedenú sumu a % navýšenia....tak si ich prepočítaj......nič iné ti asi neostáva......
Barbara
24.07.12,07:06
alebo jej napíš e-mail.
Aňuška
24.07.12,07:12
veď predsa máš exekučný príkaz pred sebou a tam máš uvedenú sumu a % navýšenia....tak si ich prepočítaj......nič iné ti asi neostáva......

Prepáč Mila123, ale s tým prepočítaním to nebude také ľahké. Pochybujem, že Eda27 vie spôsob výpočtu exekúcie, aby si vedela vypočítať, koľko jej sociálna poisťovňa zrazila (predpokladám z PN-ky). V príspevku píše "nakolko mi bolo stahovane so socialnej poistovne".
Navrhujem zavolať ešte raz mzdovej účtovníčke, nech ona zavolá exekútorke. Doteraz mi žiaden exekútor neodmietol uviesť výšku zostatku exekúcie, keď som sa ako mzdárka informovala telefonicky. Alebo napísať list exekútorke.
mio001
24.07.12,11:18
Ahojte, neda sa mi vytvorit nova otazka, tak pisem sem, je to podobne.

Som SZCO a klient neuhradil fa. Mozem ho dat na vymahanie exekutorom? ... alebo to musi prejst cez sud?

Dakujem.
draik
24.07.12,13:32
Musíte mať exekučný titul - teda napríklad právoplatné rozhodnutie súdu, platobný rozkaz alebo notársku zápisnicu. Bez toho samotné neuhradenie záväzku nie je spôsobilé na to, aby ho mohli vymáhať exekučne.
Eda27
15.08.12,05:15
Dobry den,chcela by som sa este opytat,kolko moze stiahnut exekutor z vyplaty?Som rozvedena,zivim este syna ZTP ktory je bez primu z vyplaty mi stahuju exekuciu a ja dostanem takych 230-250e,pritom len na zaplatenie najmu mi treba 250e je to mozne?