Andel6610
24.07.12,08:44
Dobrý deň, chcel by som sa opýtať, za seba aj za moju priateľku. Máme problém s priateľkiným exmanželom. Pri rozvode si dohodli neobedzený styk s maloletou dcerkou. Ide o to ze vzdy jej ex meni dohodu, dohodnú sa, ze malá príde k nemu na 5 dní a on par dni pred pred odchodom malej, zavola ze ju chce na dlhsie lebo jeho rodicia v dohodnuty cas nemozu malu doviezt. On si doma sedi ako "grof" a ani po malu nepride vsetko za neho robia jeho rodicia. Da sa s tým nieco robit?
Barbara
24.07.12,06:54
áno dá sa, nedať mu malú a potom sa spamätá. starí rodičia zaňho nemajú čo brávať malú. dohoda je s otcom a nie so starkými.
Letko
24.07.12,06:56
Čo na to dieťa? Mám rodičov, takže sa neviem vžiť do takejto situácie. Ak niekto niečo také prežil ako malé dieťa, mohol by napísať o svojich vtedajších pocitoch a potom by sa dalo z toho vychádzať do budúcna.
Liptáčik
24.07.12,07:03
Nedá sa to zovšeobecňovať. Každý prípad je iný, závisí to od mnohých okolností. Ak Vám tento systém nevyhovuje, musíte byť Vy iniciátorom zaviesť do tohto režimu poriadok.
mattto
24.07.12,09:39
Podľa mňa netreba preháňať, dôležité je ako to berie dieťa. Ak je v poriadku, je jedno, či ho sprevádzajú starí rodičia, má ich tiež rado. Uznávam, že je nepraktické, ak nie niekto mení plány druhej strane, ale nič strašné sa nedeje. Dôležité je, že sa o decko EX stará.
Andel6610
24.07.12,11:22
Dieťa to zatiaľ berie, ale má len štyri roky, čo sa tyka starostlivosti ex, tak tá je len na podnet jeho rodicov, veď bol pri malej pred veľkou nocou a teraz bol pred dvoma týždňami na pol dňa. Medzi tým malej zavolal maximálne 10 x. A ešte jedna vec on aj jeho rodina huckaju malú proti mne.