robo T.
24.07.12,12:45
Naša firma vlastní pozemok. Z tohto pozemku vedie koľajisko a pripája sa na ŽSR. Toto koľajisko patrí našej firme, ale rozdeľuje pozemok susediacej firmy na dve časti. Naša firma nemá zapísané v Liste vlastníctva vecné bremeno na susediacu firmu, že by sme jej mali umožniť prechod. Keďže mi prakticky túto koľaj nevyužívame, susediaca firmu ju používa na dennodenný prechod a taktiež dokonca na skladovanie materiálu už niekoľko rokov. Oni tvrdia že majú právo na využívanie tohto koľajiska avšak ja neviem na základe čoho a oni niesu veľmi ochotní o tom rozprávať. Otázka: je môžné si uplatniť nárok na nájom za túto časť? (Počul som , že až tri roky dozadu sa dá.)
Mária27
24.07.12,13:21
Pošlite im nájomnú zmluvu a zároveň navrhnite finančné vyrovnanie za uplynulé roky (bezdôvodné obohatenie). Uvidíte ako zareagujú.
Inak, nie je jasné, či využívajú oni váš pozemok alebo vy ich. Ak je vaše kolajisko na ich pozemku, navrhnite im ho odpredať. Ak ide koľajisko z ich pozemku cez váš k trati, pohrozte im, že ho rozoberiete ...
Potom by ste to mohli riešiť aj súdom (dodatočné vymáhanie peňazí).
robo T.
24.07.12,14:01
Dakujem Maria. Musim ujasnit este, ze nase kolajisko ktore prechadza medzi dvoma parcelami susediacej firmy je na nasej parcele. Takze podstatne je to, ze nas pozemok je medzi dvoma pozemkami jednej firmy a oni prakticky vyuzivaju tento nas pozemok . Avsak mi ich nemusime pustit ked tam nie je vecne bremeno,Vsak?. My ich vsak chceme pustit,ale za bezny poplatok (najom).