kolac
24.07.12,14:04
Ahojte,

neviem ako to spravne pomenovat. Ide o to ze momentalne na svoju zivnost poskytujem sluzby, kde sa mi oplati mat pausalne vydavky. Chcel by som vsak prevadzkovat aj predaj tovaru, avsak tu by sa mi viac oplatilo vykazovat realne naklady (nie pausalne).

Je nejaka moznost ako tieto dve cinnosti od seba separovat ?

Dakujem za info.
sroservis
24.07.12,19:35
Dobrý deň,

možno poradcovia, ktorí poskytujú účtovné poradenstvo budú mať iný názor, ale ja si myslím, že u jedného daňového subjektu to možné nie je (t.j. ako szčo si nemôžete vo vzťahu k jednotlivým predmetom podnikania zvoliť rôzne spôsoby uplatňovania výdavkov - osobitne paušálne výdavky a osobitne skutočné výdavky).

Možno by stálo za úvahu rozdeliť činnosti na dva subjekty, napr. jednu zo živností otvoriť na rodinného príslušníka (manželku), ktorý by si uplatňoval ten vhodný režim, alebo kúpu a predaj realizovať prostredníctvom založenej s.r.o. , to si však musíte naozaj riadne spočítať, či sa Vám to oplatí (jednak náklady na založenie a jednak vyššie náklady na réžiu - podvojné účtovníctvo).

Pekný deň.
Economic
25.07.12,15:16
Nie nedá sa to, jeden subjekt, jedno účtovníctvo. Na jednu činnosť by bola vhodnejšia možno sro. Neviem treba sa poradiť...