Tomas22
24.07.12,15:21
Zdravím,

chcel by som poradiť.. rád by som si otvoril svoju vlastnú letnú terasu.. Mám možnosť realizovať to na pozemku na námestí. Tak by som chcel vedieť aké všetky povolenia by som potreboval prípadne na aké úrady by som mal ísť (samozrejme mimo živnostenského) ... za hocijaké rady vopred ďakujem :)
ondrejvla
24.07.12,13:32
Prihlásiť sa musíš aj na DÚ, potrebuješ súhlas obce ( mesta ) s prevádzkovaním terasy, hygienika, musíš sa zaregistrovať na Colnom úrade-alkohol-predaj a nákup, prihlásiť zamestnancov na SP a ZP, zároveň sa zaregistrovať na DÚ pre daň - preddavky zo miezd, potrebuješ mať vypracované HCCP, súhlas obce s otváracími hodinami, potrebuješ nájomnú zmluvu na pozemok, na ktorom bude letná terasa, súhlas s umiestnením sídla a užívaním uvedených priestorov, súhlas s povolením používania hygienického zariadenia pre svojich zamestnancov ( zmluvu so súhlasom od toho, kto ti dá povolenie používať jeho vlastné hygienické zariadenie), myslím, že to platí ešte aj teraz. Možno niekto ďalší doplní, čo tu ešte chýba.
KEJKA
24.07.12,13:48
určite si obec vypýta poplatok za udelenie súhlasú s terasou ako aj poplatok za užívanie verejného priestranstva podľa VZN.