skuco
24.07.12,19:57
ahojte mám jednu otázočku:

vystavil som zálohový list zahraničnému odberateľovi, následne mi prišla platba na bankový účet. mám vystaviť v danom mesiaci keď prišla platba daňový zálohový list alebo nie? faktúrovať sa bude až o tri mesiace neskôr. ak urobím daňový zálohový list tak mi to hodí do daňového priznania do riadku 15, mám túto sumu započítať do riadku 15 na daňovom priznaní alebo nie?
KEJKA
24.07.12,19:44
nie, prečo?
SilMar Group
25.07.12,07:26
ahojte mám jednu otázočku:

vystavil som zálohový list zahraničnému odberateľovi, následne mi prišla platba na bankový účet. mám vystaviť v danom mesiaci keď prišla platba daňový zálohový list alebo nie? faktúrovať sa bude až o tri mesiace neskôr. ak urobím daňový zálohový list tak mi to hodí do daňového priznania do riadku 15, mám túto sumu započítať do riadku 15 na daňovom priznaní alebo nie?

Závisí to od toho, za čo je tá platba prijatá - či za službu alebo za tovar. Pri službách sa samozdaňuje už prijatá platba z iného ČŠ, pri tovare sa samozdanenie viaže až na fyzický presun tovaru.
Ale ten riadok 15 v DP sa viaže na dodanie tovarov a služieb s oslobodením od dane...