Valleri1
17.02.06,11:39
Moze mi niekto poradit?
Vo firme sme si neskoro stiahli akutalizaciu uctovneho programu na mzdy. Tym padom nam vypocitalo na socialnu poistovnu zle odvody, kedze sa od januara 2006 niektore veci menili. Poslali sme vykaz, riadny a hned na druhy den opravny, ktory bol aj oznaceny ako opravny. Samozrejme na tom opravnom boli vyssie odvody, ktore aj realne boli hned uhradne. Takze podla mna nedoslo k nicomu zavaznemu, pretoze ten spravny vykaz aj vyska odvedenych odvodov suhlasi. Na Socialnej poistovni mi vsak povedali, ze od januara sa nieco take ako opravny vykaz uz neakceptuje a ze oni stale pokladaju za spravny ten prvy, ktory bol vlastne zly. Uplne odignorovali opravny a vraj je to nas problem, ako si to poriesime, mame si to nejako vraj, podla nic, rozuctovat v mzdach. Ani po asi 15 minutovej debate som sa vsak od nich nedozvedela nic podstatne co som chcela, podla mna je to nelogicke. Ako to mam dalej riesit, ved z nasej strany je to vlastne vsetko v poriadku. Odvody isli v takej vyske ako mali a vykaz (hoci opravny) s tymi spravnymi udajmi sme im zaslali, islo to doporucene, takze mam aj doklad, ze to prevzali. Nestretli ste sa s tym niekto? Ja naozaj absolutne netusim co na tej socialke vlastne chcu a ci to bude mat pre nas nejake nasledky, kedze oni tvrdia, ze opravny neakceptuju.
Dakujem za radu
Valleri1
17.02.06,11:12
Prave, ze tie argumenty neboli ziadne, len mi oznamila, ze opravne vykazy sa uz neakceptuju a je to nas problem. Ja som s tou pani rozpravala noazj dost dlho ale k nicomu sme sa nedopracovali. Netusim na zaklade coho to takto urobila, ja som sa s tym nikde nestretla a dost ma to prekvapilo. Jedine co mi povedala, ze oni akceptuju ten prvy, riadny a ze si to mame citujem "nejako zauctovat cez mzdy v uctovnictve", ich problem to vraj nie je.
heket
17.02.06,11:31
K takémuto prípadu som ja dostala list zo sociálnej poisťovne.Opravný sa vraj dáva len keď bolo zle napísané rodné číslo a ostané si máme vraj opraviť v nasledujúcom výkaze a to tak že do okienka , kde bol zlý údaj napísať takú sumu, ktorá bude v sumáre vlastne sedieť . Takže tam môžme napísať aj mínusovú sumu ak bude treba. Hlavne že konešná suma bude taká ako keby tie výkazy boli správne podané. Logika , že.
Tiež som zostala riadne v šoku , že neberú opravné výkazy. Nie je jednoduchšie opraviť starý a mať to hneď v poriadku ako v nejakom nasledujúcom kombinovať chybu? Ešte aj DU akceptuje opravné , čo už je čo povedať a sociálka nie.Ach tá naša milá verejná správa...
Valleri1
20.02.06,09:59
heket ..
tak toto ma prekvapilo este viac, teraz uz tej ich "socialnej" logike absolutne nechapem. Naozaj je jednoduchsie dat opravny. Ako mam nakombinovat opravu v nasledujucom vykaze, ked mi to rovno vyhodi program, to mam opravovat vykaz za dalsi mesiac skrtanim, rucne? ... No, nejako to asi budem musiet poriesit, najlepsie by bolo asi aby si to socialka konecne nejako doriesila sama. takto to len zbytocne komplikuju. Opravne vykazy predsa akceptuju vsade, tak preco nie oni?
AnitaMartinska
20.02.06,10:56
Ja som za 1/06 nemusela robit opravny vykaz,ale toto ma skutocne sokovalo. Tiez to pocujem prvykrat,uz sa "tesim", ked ku tym opravam dôjde,ako to budem robit.mimotemy Kedy nam mzdarkam konecne priznaju
priplatok za celozivotne studovanie nezmyselnych novelizacií.Este raz sa narodit,mzdarcinu nikdy viac!!!!!!!!!!!!!